Pay by Phone Казино

Pay by Phone Казино

 • Scores Казино
  Методи на депозити:
  Pay by PhonePayPalMasterCardMasterCardPayPal
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи

Платете по телефон како метод за депозити и повлекување во казино - експертски преглед

Содржина

Бидејќи коцкањето преку Интернет продолжува да расте во популарност, така и начините на плаќање што ги користат играчите за да депонираат и повлекуваат средства од нивните сметки во казино. Една опција за плаќање што се здоби со влечење во последниве години е плаќање по телефон, метод на мобилна плаќање што ви овозможува да плаќате за стоки и услуги со наплата на сметката за вашиот телефон. Во овој преглед, ние внимателно разгледуваме како плати по телефон работи како метод на депозит и повлекување на казино.

Што е плаќање по телефон?

Плаќањето по телефон е решение за мобилно плаќање што ви овозможува да купувате со наплата на сметката за вашиот телефон. Услугата е достапна во над 70 земји и станува сè попопуларна кај играчите на казино преку Интернет. За да користите Pay по телефон како начин на плаќање во казино, ќе треба да го изберете од списокот на достапни опции на касата на казиното и да го внесете вашиот телефонски број и износот што сакате да го депонирате.

Откако ќе ја потврдите трансакцијата, ќе добиете текстуална порака до вашиот телефон, барајќи од вас да ја потврдите исплатата. Едноставно одговорете со предвидениот уникатен код и депозитот веднаш ќе биде кредитиран на вашата сметка. Кога станува збор за повлекувања, плаќањето по телефон во моментов не е достапна како опција, така што ќе треба да изберете поинаков метод кога ќе ги искористите вашите добивки.

 • Позитивни:
 • Инстант депозити
 • Нема потреба да внесувате чувствителни финансиски информации
 • Погодно за играчи кои претпочитаат да плаќаат преку мобилен телефон
 • Безбеден начин на плаќање

Користењето на плаќање преку телефон како метод на депозит во казино има неколку предности, од кои едната е погодност за правење депозити со само неколку славини на вашиот телефон. Фактот дека не треба да внесувате чувствителни финансиски информации е исто така плус, бидејќи додава дополнителен слој на безбедност на вашите трансакции. Услугата е исто така многу безбедна, благодарение на придржувањето кон индустриските стандардни безбедносни протоколи кои штитат од измама и неовластени трансакции.

Како да се користи плаќање по телефон како метод на депозит во казино?

Користењето на плаќање преку телефон како метод на депозит во казино е многу лесен и директен. Еве ги чекорите што треба да се следат:

 1. Пријавете се на вашата сметка во казино и продолжете во делот за благајник
 2. Изберете плати по телефон како склопот на методот на депозит
 3. Внесете го вашиот телефонски број и износот што сакате да го депонирате
 4. Потврдете ја трансакцијата одговарајќи на текстуалната порака што ќе ја добиете на вашиот телефон
 5. Депозитот ќе биде веднаш кредитиран на вашата сметка

Ограничувања на платата по телефон како метод на депозит во казино

Додека платата преку телефон е удобен и безбеден начин на плаќање во казино, тој има неколку ограничувања што вреди да се споменат. Првата е дека во моментов не е достапна како опција за повлекување, што значи дека ќе треба да изберете друг начин на плаќање за да ги повлечете вашите добивки. Второ, има ниско ниво на дневна депозит, обично помеѓу 10 и 30 фунти, што може да не биде погодно за високи ролери. И на крај, услугата не е достапна воопшто онлајн казина, така што ќе треба да проверите дали вашето претпочитано казино го нуди како опција за плаќање пред да се најавите.

 • Конс:
 • Не е достапно како опција за повлекување
 • Ниско дневно ограничување на депозитот
 • Воопшто не е достапно онлајн казина

Дали платата по телефон е добар избор за играчи на казино?

Севкупно, плаќањето по телефон е удобен и безбеден метод на депозит кој е добро прилагоден за играчите кои претпочитаат да плаќаат со помош на своите мобилни телефони. Тој е брз, едноставен за употреба и нуди дополнително ниво на безбедност за кое многу играчи сметаат дека утешно. Како и да е, важно е да се напомене дека услугата во моментов не е достапна како опција за повлекување, има ниско ниво на дневна депозит и не е прифатена воопшто казина преку Интернет, така што можеби не е вистинскиот избор за сите играчи.

Заклучок

Плаќањето по телефон е удобен и безбеден начин за депонирање на средства на вашата сметка за казино онлајн. Ви овозможува да направите депозити со само неколку славини на вашиот телефон, без потреба да внесете чувствителни финансиски информации. Како и да е, има ниско ниво на дневна депозит и во моментов не е достапна како опција за повлекување, така што може да не биде погодна за сите играчи. Севкупно, плаќањето по телефон е добар избор за играчи кои ја ценат брзината, практичноста и безбедноста.

Pay by Phone Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е плаќање преку телефонски метод на депозит во казино?

Плаќањето по телефон е метод за депозит во казино, кој им овозможува на играчите да направат депозит со наплата на сметката за мобилни телефони или да ја земат износот од нивниот припејд биланс.

Како да користам метод за плаќање преку телефонски депозит?

За да користите метод за плаќање преку телефон, треба да ја изберете опцијата на страницата за касионе на казино, да го внесете износот што сакате да го депонирате и да го обезбедите вашиот телефонски број. Receiveе добиете текстуална порака за да ја потврдите трансакцијата, а наполнетата сума ќе биде додадена на следната сметка за телефон.

Кои се предностите на платите преку телефонски депозити?

Плаќаат преку телефонски депозити се безбедни и удобни, бидејќи не треба да дадете информации за плаќање или да создадете сметка. Исто така е брза и лесна опција, а некои казина може да понудат специфични бонуси за плаќање преку телефонски депозити.

Кои се ограничувањата на платите преку телефонски депозити?

Главното ограничување на платите преку телефонски депозити е износот на трансакцијата, бидејќи обично се движи од 5 до 30 фунти. Покрај тоа, не сите казина прифаќаат плаќање по телефон, а некои може да наплатат такса за користење на овој начин на плаќање.

Дали е достапен методот за плаќање преку телефонски депозит во мојата земја?

Плаќањето по телефонски депозит е достапен во некои земји, но зависи од давателот на казино и мобилни услуги. Затоа, се препорачува да се провери достапноста и условите за плаќање преку телефонски депозити пред да се избере овој начин на плаќање.

Дали платите преку телефонски депозити се безбедни?

Да, плаќаат преку телефонски депозити се безбедни бидејќи не бараат да се споделат лични или финансиски информации. Покрај тоа, давателите на услуги за мобилни услуги користат различни методи за криптирање и автентикација за да ги заштитат трансакциите.

Може ли да ги повлечам своите добивки со метод на плаќање преку телефонски депозит?

Не, плати преку телефонски депозит метод е достапен само за депозити, и треба да изберете друга опција за повлекување, како што се банкарски трансфер, е-парич или кредитна картичка. Бидете сигурни дека проверете ги времето и таксите за повлекување за секој метод.

Што треба да направам ако имам проблеми со плаќање преку телефонски депозити?

Ако имате какви било проблеми или прашања во врска со плаќање преку телефонски депозити, треба да контактирате со тимот за поддршка на клиенти на казиното или вашиот давател на услуги за мобилни услуги. Тие ќе ви помогнат во решавањето на проблемот и да обезбедат насоки за следните чекори.