SMS Казино

SMS Казино

 • ReloadBet Казино
  Методи на депозити:
  RippleBank Wire TransferAstroPay CardPaysafe CardKlarna Instant Bank Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Frank Казино
  Методи на депозити:
  Perfect MoneyVisaWebMoneyJetonTrustly
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 1000 يورو Welcome Match Deposit Bonus
  +18 | Само нови играчи

Одликите на SMS како метод за депозит и повлекување на средства во казината

Содржина

Депозитите и повлекувањата на средства во онлајн казино се важни за сите играчи кои решаваат да се придружат во овој вид на игри. Најдобрите онлајн казина денес нудат различни начини за депозит и повлекување на средства. Онлајн казина ги нудат различните методи за плаќање, од кои најчесто се користат кредитни и дебитни картички, банкарски трансфери и е-джепови. Но, еден од најпопуларните методи за плаќање во моментов е SMS.

Депозит со SMS во казино

Методот SMS плаќање е многу популарен кај онлајн казина, така што може да најдете напредоциви за депозитирање со SMS во многу казина. Сечкој кој одбере да го користи SMS за да направи депозит во својот онлајн казино профил, треба да внесе својот мобилен телефонски број и да потврди депозитот.Пораката ќе ви биде пратена, а со внесување на кодот кој ќе го добиете во пораката, депозитот ќе ви биде направен, и новчаните средства ќе бидат одразуваат на вашиот профил во онлајн казиното.

Една од главните предности на овој метод на плаќање е неговата брзина. Трансакцијата со SMS е одразувана на вашата профил веднаш по овластувањето, што значи дека може веднаш да почнете со играње. Со тоа, нема да чекате додека трансакцијата не биде одразена на вашиот банкарски сметка, како што е прилагодено за другите методи на плаќање.

 • Брзина на депозит – веднаш
 • Платежниот метод е достапен на келига мобилна мрежа
 • Не е потребна регистрација на тоа е-джепов мрежа
 • Максималниот дневен лимит за депозит на SMS е мала доза поради безбедносните карактеристики

Повлекување средства со SMS во казино

Повлекувањето на средства со SMS е можно, но не е достапно во секое казина. Некои од казина немаат механизам за повлекување со овој метод, што значи дека ќе мора да користите друг метод за повлекување на средства. Меѓутоа, за оние што ја имаат оваа опција, овој метод е брз и безбеден.

За тоа е главниот разлог зошто повлекување со SMS не е достапна во сите казина. Сите трансакции, вклучувајќи повлекување со SMS, мора да бидат процесирани во согласност со стандардите на Комисијата за хазардни игри, за да се основи безбедноста на клиентите.

 • Брзина на повлекување - во рок од 24-48 часа
 • Висок степен на безбедност
 • Не е достапна во сите казина
 • Не може да се користи за повеќе од дневниот лимит, но тај лимит може да се разликува меѓу различни мобилни оператори.

Накнада за користење на SMS како метод на плаќање

Некои онлајн казина за плаќање се тераат од нивните играчи да платат мала накнада за користење на SMS како метод на плаќање. Некои казина ги покриваат овие трошоци, додека други ги додаваат на вашата профил на казино. Сепак, треба да знаете дека најмногу од онлајн казина не нудат накнада за користење на SMS како метод на плаќање. Но, треба да побарате информации од казиното за годишна накнада или други трошоци.

Заклучок

СМС методот на плаќање е најбрзиот и најпопуларните метод за депозит во многу онлајн казина. За многу од тие кои го желеат да уживаат во гемингот на мобилен телефон, направен е и SMS методот на повлекување. Сепак, има многу разновидни достапни методи и доколку сеуште не сакате да користите SMS како метод на плаќање или повлекување, може да најдете други валидни алтернативи.

SMS Казина: Најчесто поставувани прашања

1. Што е SMS казина?

СМС казина е начин за делување на депозити за онлајн казиното преку мобилните оператори. Со користење на телефонот, играчите можат да ги направат депозитите и да започнат да ги играат омилените игри во казиното.

2. Кои мобилни оператори можат да се користат за СМС казина?

Во Македонија, Телеком, Вип и Т Мобаил можат да се користат за СМС делумно до 250 денари. Оваа опција може да варира од земја до земја.

3. Како да го користам СМС казина?

Потребно е да се обидете да изберете онлајн казино кој поддржува депозити преку СМС. Следете ги инструкциите за уплата на СМС казиното, внесете го износот што сакате да го депонирате во казиното, потоа влезете во играта и почнете да играте.

4. Колку пари можам да придонесам со СМС казина?

Зависно од операторот, најчесто максимумот е до 250 денари. Ова може да варира од онлајн казино до казино.

5. Кои се предностите на СМС казина?

Предностите на СМС казина вклучуваат брзи и едноставни трансакции, безбедност и прилагоденост за различни играчки планови. Вистинската предност е тоа што играчите не мора да внесуваат лични податоци, ниту да имаат банкарски сметки.

6. Кои се недостатоците на СМС казина?

Недостатоците на СМС казина вклучуваат ограничен износ на депозити, односно играчите не можат да направат големи депозити, што може да ги ограничи во изборот на игри. Исто така, треба да имаат доволно кредити во својот мобилен телефон, за да ги направат депозитите.

7. Колку време треба да се обработат депозитите за СМС казина?

Депозитите за СМС казина обично се процесираат веднаш, што значи дека играчите можат одма да започнат да играат. Меѓутоа, може да има задоцнувања, во зависност од мобилниот оператор и онлајн казиното.