Mercury Казино

Mercury Казино

 • Argo Казино
  Методи на депозити:
  QIWIEutellerQIWIInteracBitcoin Cash
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Jackpot.com Казино
  Методи на депозити:
  EutellerSkrillNetellerMuchBetterNeosurf
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  $/£/1500 يورو عرض الترحيب + 300 يدور إضافي
  +18 | Само нови играчи
 • Drake Казино
  Методи на депозити:
  SkrillChequeMasterCardQuick CashDirect Cash
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • ArmedBet Казино
  Методи на депозити:
  SkrillBank Wire TransferInteracSkrillVisa
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  150 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи

Merkur - совршување на казино депозити

Содржина

Кога станува збор за онлајн казино, сите играчи бараат најбезбедна, најбрза и наједноставна метода за депозити и повлекување на своите добивки. Merkur, еден од најновите методи за депозит на казино, е пронајден да биде популарен меѓу играчите заради своите многу предности коишто ги нуди.

Предности на Merkur како метод за депозит

Прва предност на Merkur е дека е надежен и безбеден начин за совршување на казино депозит. Merkur користи напредна технологија за енкрипција, што значи дека сите информации за вашата трансакција се безбедни и приватни. Ова значи дека нема да треба да се притеснувате за вашите финансии кога користите Merkur како метод за депозит во казино.

Втората предност на Merkur е брзината на трансакциите. Се знае дека времето е од големо значење во онлајн казината, особено во моментите кога играчите се обидуваат да ги искористат сите можност за да го задржат својот размак. Имено, со Merkur можете очекувате да го добиете вашиот депозит многу брзо според деновната работа на казиното.

 • Тоа што го прави Merkur уникатен метод на депозит е што има многу провизија за безбедност, но и за креативност кога станува збор за реализацијата на трансакции. Трета предност е тоа што Merkur не бара креирање на електронски сметка, или користење на кредитни картички. Играчите само тоа што мора да направат е да го внесат својот број на мобилен телефон и тој ќе им го извести нивниот депозит.
 • Разликата меѓу Merkur и конвенционалните методи на депозит е тоа што со Merkur, има помали провизии. Ова значи дека, играчите ќе го добијат повеќе од своите депозити, бидејќи не ќе бидат засегнати од големите провизии кои се наплакуваат за кондукциони на депозити.

Merker како метод за повлекување на средства

Merker е предвиден не само за депозити, туку и за повлекување на добивки. Ова е огромна предност и се докажало како предност за играчите кои не сакаат да користат различни начини за депозит и повлекување на својата финансиска средства. Добивките на играчите се испраќаат непосредно на нивните броеви на мобилни телефони, без да им се наложува повеќе провизии.

Меркур е одличен метод на депозит и повлекување на средства во казина. Според онлајн ревјуа за казина, Merkur се поштува како еден од најсигурните и најкреативните методи за совршување на трансакции. Bидејќи единствено нешто што играчите мора да направат е да ја внесат својата мобилна бројка, креирање на електронски сметка или користење на кредитни картички не е потребно. Обидете се да го користите Merkur како метод за депозит и повлекување во вашето следна казино искуство.

Заклучок

За секој играч, Merkur ќе биде безбеден, брз и универзален метод за депозит и повлекување на добивки. За да бидете сигурни дека сите вашите финансиски трансакции ќе бидат безбедни и приватни, Merkur е методот кој треба да го одберете. Играчите немаат ништо да загубат, а многу повеќе да добијат со користење на овој начин на совршувањ на трансакциите во онлајн казина.

Mercury Казина: Најчесто поставувани прашања

1. Што е Меркури?

Меркури е електронска метода на плаќање која овозможува пренос на средства од еден банков сметка на друга.

2. Кои казина го прифаќаат Меркури како метод на депозит?

Многу онлајн казина го прифаќаат Меркури како метод на депозит, во зависност од земјата во која се наоѓате. Некои од нив се BitStarz, bet365, Casino Europa, Betfair и многу други.

3. Која е процедурата за депозит со Меркури?

За да направите депозит со Меркури, пред се треба да се регистрирате на онлајн казиното кое го прифаќа Меркури како метод на депозит. Потоа, изберете го Меркури од опциите за депозит во кашата на казиното и внесете го износот на депозитот. Следете ги упатствата за потврда на плаќањето и депозитот ќе биде веднаш на располагање во вашиот играчки профил.

4. Каде можам да го користам својот Меркури баланс?

Меркури балансот може да го користите на секоја онлајн локација која го прифаќа Меркури како метод на плаќање.

5. Кои валути ја поддржува Меркури?

Меркури поддржува вистина било која валута, во зависност од земјата во која се наоѓате.

6. Кое е минималното и максималното суми за депозит со Меркури?

Минималната и максималната сума за депозит со Меркури зависи од казиното кое го прифаќа како метод на депозит. Многу казина нудат депозити со Меркури во опсег од 10 до 5000 евра.

7. Кој се третира со такси за депозит со Меркури?

Во повеќето случаи, депозитите со Меркури не влегуваат во никаква такса. Меѓутоа, секое онлајн казино има различни правила и услови, така да може да се случи да има и такси за одредени трансакции.