InstaCash Казино

InstaCash Казино

 • Super Slots Казино
  Методи на депозити:
  NetellerPrepaid ATMFirepayCLICK2PAYMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи

Instacash: популарен избор за наоѓалишта во казино и повлекувања

Содржина

Instacash е електронски систем за плаќање кој им овозможува на корисниците да испраќаат и примаат пари веднаш преку Интернет. Оваа опција за плаќање е достапна за играчите ширум светот, вклучувајќи ги и оние во Соединетите држави и другите земји каде е дозволено коцкање преку Интернет.

Како метод на депозит во казино, Instacash е брз и лесен за употреба. Сè што ви треба е сметка со казино одобрено од Instacash и валидна адреса за е-пошта поврзана со вашата сметка на Instacash. Процесот на депозит е директен и трае само неколку минути за да се заврши.

Придобивки од користењето на Instacash како метод на депозит во казино

Една од најголемите предности на користењето на Instacash како метод на депозит во казино е неговата брза и безбедна обработка на плаќање. Со Instacash, вашите средства се пренесуваат директно од вашата сметка во казино без никакви одложувања или такси.

Друга придобивка од користењето на Instacash е неговото високо ниво на погодност. Депозитите можат да се направат од каде било во кое било време, сè додека имате пристап до Интернет. Услугата е достапна 24/7 и гарантира дека вашите средства се секогаш достапни за употреба.

 • Брзо време на обработка
 • Безбедни и сигурни плаќања
 • Удобен и лесен за употреба
 • Достапно за играчите ширум светот

Instacash е исто така флексибилна опција за плаќање. Прифаќа широк спектар на дебитни и кредитни картички, вклучувајќи виза, MasterCard, American Express, Discover и други. Ова им олеснува на играчите да ги финансираат своите сметки брзо и лесно.

Ограничена достапност на Instacash како метод за повлекување

Додека Instacash е широко прифатен како метод на депозит во казино, тој не е толку широко достапен како метод на повлекување. Некои онлајн казина не нудат Instacash како опција за повлекување, што може да биде недостаток за играчи кои претпочитаат да го користат истиот начин на плаќање и за депозити и за повлекување.

Покрај тоа, Instacash може да има ограничувања на повлекување или такси наплатени од одредени казина. Затоа, на играчите им се советува да се проверат кај поддршката на клиентите на казиното пред да изберат Инстакаш како нивниот најпосакуван метод за повлекување.

Инстакаш такси и ограничувања на трансакцијата

Instacash ги наплаќа номиналните такси за своите услуги, но износот може да варира во зависност од политиките на казиното и видот на користениот метод на плаќање. Надоместоците за депозити обично се движат од 1-5% од износот на депозитот, додека такси за повлекување може да бидат повисоки на 3-10%.

Instacash исто така наметнува ограничувања на трансакцијата на своите корисници. Овие граници би можеле да варираат од казино до казино, па затоа е важно претходно да се провери со казиното. Сепак, Инстакаш обично дозволува депозити помеѓу 10 и 2.500 евра, додека повлекувањата може да се движат од 20 до 1.000 евра.

 • Номинални такси наплатени за депозити и повлекувања
 • Ограничувањата на трансакцијата би можеле да варираат во зависност од казиното

Заклучок

Севкупно, Instacash е одлична опција за плаќање за играчите кои бараат да направат брзи, безбедни и удобни депозити на онлајн казина. Иако можеби не е толку широко достапно како опција за повлекување, сепак е популарен избор за гејмерите во казино ширум светот.

Користењето на Instacash како метод на депозит во казино нуди бројни придобивки, вклучително и брзо време на обработка, безбедни и сигурни плаќања и широк спектар на прифатени начини на плаќање. Сепак, играчите треба да бидат свесни за неговите номинални такси и границите на трансакцијата пред да го користат овој начин на плаќање.

На крајот на денот, Instacash е сигурна и ефикасна опција за плаќање која им овозможува на гејмерите во казино да биде беспрекорно искуство со игри. Со својата брза и безбедна обработка на плаќање, можете да уживате во омилените игри во казино без да се грижите за одложени или одбиени исплати.

InstaCash Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Instacash и како работи?

Instacash е метод за плаќање преку казино преку Интернет, кој им овозможува на играчите да прават моментални депозити на своите сметки во казино. Играчите ја поврзуваат својата сметка на Instacash со нивната банкарска сметка, а средствата се пренесуваат веднаш од нивната банкарска сметка на нивната сметка во Казино.

Дали Instacash е безбеден и безбеден начин на плаќање?

Да, Instacash е безбеден и безбеден начин на плаќање. Трансакциите се шифрирани, а компанијата користи напредни безбедносни мерки за да ги заштити личните и финансиските информации на корисниците.

Дали има такси за користење на Instacash за да се направат наслаги на казино?

Нема такси наплатени од Инстакаш за правење депозити во казино. Сепак, некои казина може да наплатат мала такса за обработка за користење на Instacash.

Може ли да користам Instacash за да ги повлечам моите добивки од казино?

Не, Instacash е само метод на депозит и не може да се користи за повлекување. Willе треба да изберете алтернативен начин на плаќање за да ги искористите вашите добивки.

Дали има ограничувања за тоа колку можам да депонирам користејќи Instacash?

Да, обично има ограничувања за тоа колку можете да депонирате користејќи Instacash. Овие граници може да варираат во зависност од казиното во кое играте и статусот на вашата индивидуална сметка. Проверете со вашето казино за повеќе информации.

Кои валути ги поддржува Инстакаш?

Instacash поддржува низа валути, вклучувајќи УСД, CAD, GBP и EUR. Проверете со компанијата за целосен список на поддржани валути.

Дали Instacash е достапен за употреба во сите земји?

Не, Instacash е достапен само за употреба во одредени земји. Проверете со компанијата за да видите дали вашата земја е поддржана.

Може ли да користам Instacash ако немам банкарска сметка?

Не, треба да имате банкарска сметка за да користите Instacash. Компанијата користи информации за банкарска сметка за да го потврди вашиот идентитет и да оствари трансакции.