QIWI Казино

QIWI Казино

 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Reeltastic Казино
  Методи на депозити:
  MonetaNetellerEPSMasterCardEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 + 20 يدور
  +18 | Само нови играчи
 • Titan Казино
  Методи на депозити:
  NeosurfDiners Club InternationalEutellerInstant Wire TransferMyCitadel
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 200،00 يورو المكافأة الوديعة الأولى
  +18 | Само нови играчи
 • Music Hall Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyClickandBuyNetellerMasterCardMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  400 ٪ حتى 40 + 5 آثار (بقايا واحدة كل يوم لمدة 5 أيام)
  +18 | Само нови играчи
 • Mason Slots Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyNeosurfinstaDebitMaestroSiru Mobile
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى $/500 € + 10 يدور المكافآت
  +18 | Само нови играчи

Истражување на Qiwi како метод на депозит и повлекување на казино - сè што треба да знаете

Содржина

Чиви е е-парич, основана во Русија во 2007 година и оттогаш се прошири во други земји како Казахстан, Украина, Белорусија, Молдавија, Романија, Јордан и Обединетите Арапски Емирати. Им овозможува на корисниците да пренесат средства, да плаќаат и да купуваат преку Интернет, без да ги откриваат информациите за нивните кредитни картички. Услугата се здоби со популарност кај играчите на казино преку Интернет како удобен и безбеден метод на депозит и повлекување. Ако размислувате да користите Qiwi за вашите трансакции преку казино онлајн, прочитајте за да ги откриете придобивките и недостатоците на овој начин на плаќање.

Придобивки од користењето на Qiwi како метод на депозит во казино

Qiwi има неколку предности што го прават добар избор за правење депозити во онлајн казина:

 • Лесни и брзи трансакции: Депозитите со употреба на Qiwi се брзи и едноставни. Платформата овозможува правење депозити со еден клик, а средствата веднаш се кредитираат на сметката во Казино. Ова значи дека играчите можат веднаш да започнат да ги играат своите омилени игри без да губат време.
 • Високо ниво на безбедност: Qiwi е безбеден и сигурен начин на плаќање. Платформата користи SSL криптирање за да ги заштити информациите на корисниците и има повеќеслоен безбедносен систем кој открива и спречува неовластен пристап. Покрај тоа, Qiwi ги следи строгите политики против измама и ги следи сите трансакции 24/7 за да се спречат измамнички активности.
 • Ниски такси: Трансакциите преку Qiwi се генерално бесплатни. Сепак, некои такси може да се применат во зависност од видот на трансакцијата и такси за конверзија на валутата, исто така, може да се применат во некои случаи.
 • Широко прифатено: Qiwi е прифатен во многу онлајн казина, што го прави удобна опција за плаќање за играчи. Неговата покриеност се протега над Русија до неколку други земји, вклучувајќи ги и Источна Европа, Блискиот исток и Северна Африка.

Недостатоци за користење на Qiwi како метод на депозит во казино

И покрај многуте придобивки, има неколку недостатоци за користење на Qiwi како метод на депозит во казино:

Првиот недостаток е што Qiwi сè уште не е достапен воопшто казина преку Интернет. Ова значи дека играчите можеби ќе треба да бараат друг начин на плаќање ако нивното казино не прифаќа Qiwi.

Друг недостаток е тоа што повлекувањата преку Qiwi може да потрае некое време за обработка, во споредба со другите е-паричници. Времето на обработка може да се движи од неколку часа до неколку дена, во зависност од политиката на казиното и локацијата на корисникот.

Конечно, Qiwi не е достапен во сите земји, така што играчите во некои региони можеби нема да можат да го користат овој начин на плаќање.

Qiwi како метод за повлекување на казино

Qiwi може да се користи како метод за повлекување во многу онлајн казина, што значи дека играчите можат да ги искористат своите добивки на својот паричник на Qiwi. Повлекувањето преку QIWI се генерално безбедни и безбедни, со повеќеслојни безбедносни мерки за заштита на информациите на корисниците. Надоместоците за повлекување може да варираат во зависност од политиката на казиното и локацијата на корисникот.

Заклучок

Qiwi е безбеден, брз и удобен начин на плаќање за депозити во казино и повлекувања. Тој нуди високо ниво на безбедност, ниски такси и широко прифаќање на многу онлајн казина. Сепак, неговата достапност може да биде ограничена во некои земји, а повлекувањата преку Qiwi може да потрае подолго за да се процесираат од другите е-паричници. Севкупно, Qiwi е добра опција за играчите кои бараат сигурен и ефикасен начин на плаќање за нивните трансакции преку казино онлајн.

QIWI Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Qiwi и како работи?

Qiwi е давател на услуги за плаќање кој им овозможува на корисниците да вршат трансакции преку Интернет. Работи со тоа што на корисниците им обезбедува виртуелен паричник, кој можат да го користат за чување средства и да плаќаат преку Интернет. Qiwi исто така нуди голем број на други услуги, вклучително и плаќања на сметки и трансфери на пари.

Може ли да користам Qiwi за да депонирам средства во казино?

Да, многу онлајн казина прифаќаат Qiwi како метод на депозит. За да користите Qiwi за да депонирате средства во казино, едноставно изберете Qiwi од списокот на достапни начини на плаќање и следете ги упатствата.

Дали е безбедно да се користи Qiwi за да се депонираат средства во казино?

Да, Qiwi се смета за безбеден и безбеден начин на плаќање. Тој користи напредни технологии за криптирање за да ги заштити податоците и трансакциите на корисниците и е регулирана од Централната банка на Русија.

Дали има такси за користење на QIWI за депонирање на средства во казино?

Тоа зависи од онлајн казиното што го користите. Некои казина може да наплатат такса за користење на QIWI како метод на депозит, додека други може да го понудат како бесплатна опција. Треба да ги проверите условите и условите на казиното за да видите дали се применуваат такси.

Колку време е потребно за средства да бидат кредитирани на мојата сметка во Казино кога користам Qiwi?

Времето што е потребно за средства да бидат кредитирани на вашата сметка во казино кога користите Qiwi може да варира. Во повеќето случаи, депозитите направени со употреба на QIWI се обработуваат веднаш, што значи дека средствата треба веднаш да бидат достапни на вашата сметка за казино. Како и да е, некои онлајн казина може да потрае подолго за да обработуваат депозити, така што секогаш е добра идеја да ги проверите условите и условите на казиното.

Може ли да ги повлечам своите добивки со употреба на Qiwi?

Тоа зависи од онлајн казиното што го користите. Некои казина може да овозможат повлекување со употреба на Qiwi, додека други можеби не. Треба да ги проверите условите и условите на казиното за да видите дали Qiwi е наведен како опција за повлекување.

Кои се границите за користење на Qiwi за депонирање на средства во казино?

Границите за користење на Qiwi за депонирање на средства во казино може да варираат во зависност од условите и условите на казиното. Некои казина може да имаат минимални или максимални ограничувања на депозитите направени со употреба на QIWI. Треба да ги проверите условите и условите на казиното за повеќе информации.

Што се случува ако наидам на проблем кога користам QIWI за депонирање на средства во казино?

Ако наидете на проблем кога користите QIWI за да депонирате средства во казино, треба да контактирате со тимот за поддршка на клиентите на казиното за помош. Qiwi исто така нуди услуги за поддршка на клиенти, така што можете да ги контактирате директно ако ви треба дополнителна помош.