PostFinance Казино

PostFinance Казино

 • Vegas Online Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinVisaMasterCardACHMoney Order
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Juicy Stakes Казино
  Методи на депозити:
  Cash TransferNetellerBank Wire TransferChequeVisa
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  ضع 10 دولارات احصل على 30 دولارًا (20 دولارًا للمراهنة على الموقع الإلكتروني ، و 10 دولارات للمراهنة عبر تطبيق الهاتف المحمول)
  +18 | Само нови играчи
 • SlotoTop Казино
  Методи на депозити:
  PAGOFACILBitcoinSkrillNetelleriDebit
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  ما يصل إلى 250 ٪ ، كحد أقصى إيداع 1400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Comeon Казино
  Методи на депозити:
  VisaUkashNetellerMasterCardPaysafe Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи

Постфинансирање како метод на депозит во казино

Содржина

Постфинансирањето е популарна швајцарска финансиска институција која нуди голем број на банкарски услуги, вклучително и дигитални плаќања. Постфинансирањето постепено стана најпосакуван начин на плаќање на казината преку Интернет. Ова главно се должи на неговата сигурност, безбедност и брзи трансакции. Во овој водич, ќе разговараме за вредноста на постфинансирањето како метод на депозит во казино и за неговата корисност и за трансакциите за депозити и за повлекување.

Депонирање со постфинансирање

Користењето на постфинансирање за депонирање пари на вашата сметка во казино е едноставно и јасно. Прво, треба да се осигурате дека вашето онлајн казино прифаќа постфинансирање како метод на плаќање. Откако ќе го потврдите ова, упатете се на делот за плаќање на страницата Казино и изберете Postfinance како метод на депозит. Внесете го износот што сакате да го депонирате и да ја доставите трансакцијата.

Една од основните предности на користењето на постфинансирањето како метод на депозит е брзината на трансакцијата. Повеќето депозити направени со употреба на постфинансирање се завршени веднаш. Покрај тоа, постфинансирањето не наплатува никакви такси за трансакција за обработка на депозити во казино преку Интернет, што го прави економична опција што им овозможува на играчите да ги максимизираат своите депозити.

Друг важен аспект што го олеснува депонирање со употреба на постфинансирање е пристапноста. Postfinance им нуди на клиентите низа карактеристики, вклучително и пренесување пари преку Интернет, користење мобилни уреди или едноставно посета на една од гранките за постфинансирање.

 • Побрзи трансакции
 • Нема такси за трансакција за онлајн депозит во казино
 • Достапен за сите корисници на постфинансирање

Повлекување со постфинансирање

Постфинансирањето е исто така одлична опција за повлекување пари од вашата сметка во казино. Повлекувањето направено со постфинансирање може да трае до еден работен ден, што е побрзо од традиционалните трансфери на банка. За да ги повлечете парите, упатете се во делот за повлекување на вашето онлајн казино и изберете постфинансирање како склопот на методот за повлекување. Внесете ја количината што сакате да ја повлечете и доставите трансакцијата.

Како и со депозитите, постфинансирањето не наплатува дополнителни такси за повлекување. Забележете дека некои онлајн казина имаат различни ограничувања на повлекување и време на обработка, така што секогаш е препорачливо да се прочитаат преку условите и условите на вашето казино пред да започнете какви било повлекувања.

Интерфејсот и достапноста на корисниците на Postfinance се исто така поволни за сите играчи кои бараат брзо да ги повлечат своите добивки. Со постфинансирање, можете да ги повлечете парите преку низа канали како банкарство преку Интернет, посета на една од филијалите или користење на мобилна апликација.

 • Побрзо време за обработка на повлекување
 • Нема дополнителни такси за повлекување
 • Повеќекратни достапни канали за повлекување

Предности на користење на постфинансирање како депозит во казино

Примарната предност на користењето на постфинансирањето како метод на депозит во казино е леснотијата на користење и пристапност. Постфинансирањето е достапна за сите швајцарски играчи кои користат постфинансирање како нивна примарна финансиска институција.

Друга предност е безбедноста и безбедноста на играчите. Постфинансирањето е добро регулирана институција и играчите не мора да се грижат за нарушувања на безбедноста или измамнички активности. Како играч, можете да се фокусирате на вашите игри и да уживате во умот, знаејќи дека вашите пари се безбедни.

На крај, погодноста на постфинансирањето го прави популарен избор за играчи кои бараат брз, сигурен и економичен начин на плаќање без скриени трошоци или дополнителни трошоци. Депозитите и повлекувањата можат да се направат во кое било време од денот, со трансакции обработени веднаш поголемиот дел од времето.

 • Достапно за сите сопственици на сметки за постфинансирање на Швајцарија
 • Безбеден и безбеден начин на плаќање
 • Нема скриени такси или такси за трансакција за депозити
 • Брзи и сигурни трансакции

Заклучок

Постфинансирањето е одлична опција за плаќање за швајцарските играчи кои бараат сигурен и безбеден метод на депозит и повлекување за нивните сметки за казино онлајн. Неговата леснотија на употреба, пристапност и безбедност го прават тоа меѓу најпосакуваните начини на плаќање за швајцарските играчи на казино онлајн. Покрај тоа, Postfinance нуди брзи, економични трансакции без скриени такси, што го прави одличен избор за сите играчи кои сакаат да ги максимизираат своите депозити.

Како и да е, како и со сите начини на плаќање, неопходно е да се прочитаат преку условите и условите на вашето казино и да се забележат какви било времиња и ограничувања на обработка. Имајќи го ова предвид, им препорачуваме на играчите да ја сметаат постфинансијата како начин на плаќање на онлајн коцкање во Швајцарија.

PostFinance Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е постфинансирање?

Постфинансирањето е швајцарска финансиска институција која обезбедува дигитално банкарство, плаќање и други финансиски услуги во Швајцарија. Основана е во 1906 година како канцеларија за пошта и заштеда и стана постфинансирање во 1997 година.

Може ли да користам постфинансирање за да направам депозити во онлајн казина?

Да, можете да користите постфинансирање за да направите депозити во некои онлајн казина кои го прифаќаат како начин на плаќање. Можете да проверите дали вашето претпочитано казино онлајн поддржува постфинансирање со посета на нејзината страница за начини на плаќање.

Како да направам депозит во казино со постфинансирање?

За да направите депозит во казино со постфинансирање, треба да го изберете како најпосакуван начин на плаќање на страницата за касиери или начини на плаќање преку Интернет. Потоа треба да ги внесете деталите за вашата постфинансиска сметка, да ја потврдите трансакцијата и да почекате депозитот да се одрази на вашата сметка во казино.

Дали е безбедно да се користи постфинансирање за да се направат наслаги на казино?

Да, безбедно е да се користи постфинансирање за да се направат наслаги на казино. Постфинансирањето користи напредни безбедносни мерки, како што се криптирање, двофакторна автентикација и откривање на измама, за да ги заштити финансиските информации на своите корисници и да спречи неовластени трансакции.

Какви такси се наплатува за постфинансирање за депозити во казино?

Постфинансирањето наплаќа некои такси за користење на своите услуги за плаќање, како што се такси за депозити и повлекување, во зависност од видот на трансакцијата, износот и дестинацијата. Треба да ја проверите вашата сметка за постфинансирање или да се консултирате со неговата поддршка за клиенти за да ги знаете таксите што се применуваат за депозитите во казино.

Дали има ограничувања на наслаги на казино со постфинансирање?

Да, има ограничувања на депозитите во казино со постфинансирање, во зависност од вашиот тип на постфинансирање на сметката, вашата историја на трансакциите и политиките на казиното. Треба да ги проверите ограничувањата на сметката за постфинансирање и да се консултирате со условите и условите на казиното за да ги знаете максималните и минималните износи што можете да ги депонирате.

Може ли да ги повлечам своите добивки од казино на мојата сметка за постфинансирање?

Да, можете да ги повлечете вашите добивки од казино на вашата сметка за постфинансирање, под услов казиното да поддржува постфинансирање како метод на повлекување. Треба да ја проверите страницата за методи за повлекување на казино или да се консултирате со неговата поддршка на клиентите за да ги знаете опциите и таксите за повлекување.

Колку време е потребно за обработка на наслаги на казино и повлекување со постфинансирање?

Времето на обработка на депозити во казино и повлекување со постфинансирање зависи од неколку фактори, како што се времето за обработка на казиното, големината на трансакцијата и банкарските регулативи. Обично, наслагите на казино со постфинансирање се моментални или одвојуваат неколку минути, додека повлекувањата може да потрае неколку часа или денови за да се одрази на вашата сметка за постфинансирање.