Laser Казино

Laser Казино

 • SportingBet Казино
  Методи на депозити:
  Paysafe CardBank Wire TransferMoney TransferSwitchEcoPayz
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи

Придобивките од користењето на ласер како метод за депозит во казино

Содржина

Денес, онлајн казината нудат различни методи на плаќање за своите клиенти. Постојат кредитни и дебитни картички, банкарски трансфери и електронски паричници. Еден од најпопуларните начини на плаќање во Ирска е ласер. Во овој напис, ќе разговараме за предностите и недостатоците на користењето на ласерот како метод на депозит и повлекување во казината преку Интернет.

Депонирање на средства со ласер во онлајн казина

Ласер е систем на дебитни картички кој работи слично на дебитната виза. Тоа е брз и удобен начин за депонирање на средства во онлајн казина. Повеќето онлајн казина во Ирска прифаќаат ласер за депозити, а процесот е директен.

 • Чекор 1: Најавете се на вашата сметка во казино и изберете Ласер како начин на плаќање.
 • Чекор 2: Внесете го бројот на вашата картичка, датумот на истекување и бројот на CV2.
 • Чекор 3: Внесете го износот што сакате да го депонирате и кликнете на Поднесете.
 • Чекор 4: Чекајте да се обработи трансакцијата и средствата ќе бидат кредитирани веднаш на вашата сметка.

Една предност на користењето на ласер е тоа што обично нема такси за депозити. Минималните и максималните износи на депозит зависат од онлајн казиното што го користите, но генерално, минимумот е 10 €, а максимумот е 5.000 евра по трансакција. Ласерските депозити се безбедни и безбедни затоа што се поддржани од Банката на Ирска и ирската организација за плаќање услуги.

Повлекување средства со ласер во онлајн казина

Повеќето онлајн казина во Ирска не дозволуваат повлекување преку ласерски картички. Затоа, секогаш треба да проверите дали казиното прифаќа ласер за повлекување пред да направите депозит. Ако казиното дозволува повлекувања на ласерски картички, процесот е прилично едноставен.

 • Чекор 1: Одете во делот за касиери на онлајн казино и изберете ласер како метод за повлекување.
 • Чекор 2: Внесете ја количината што сакате да ја повлечете и кликнете на Поднесете.
 • Чекор 3: Чекајте да се обработи трансакцијата. Времето за обработка за повлекување може да потрае до пет работни дена во зависност од казиното преку Интернет.
 • Чекор 4: Откако средствата ќе бидат кредитирани на вашата ласерска картичка, можете да ги пренесете на вашата банкарска сметка или да ја користите картичката за да направите набавки.

Еден недостаток на употреба на ласер за повлекување е тоа што обично има такси поврзани со трансакцијата. Надоместоците можат да се движат од 1% до 3% од износот што се повлекува. Затоа, важно е да ги проверите таксите пред да направите повлекување.

Предности на користење на ласер во онлајн казина

Предностите на користењето на ласер како метод на депозит во онлајн казината вклучуваат:

 • Брзи и безбедни депозити
 • Нема такси за депозити
 • Ниска минимална сума на депозит
 • Прифатени во повеќето казина на Интернет во Ирска

Предностите на користењето на ласер за повлекување во казината преку Интернет се ограничени. Сепак, тие вклучуваат:

 • Безбедни и безбедни повлекувања
 • Може да пренесе средства директно на вашата банкарска сметка

Недостатоци на користење на ласер во онлајн казина

Недостатоците од користењето на ласер како начин на плаќање во онлајн казина вклучуваат:

 • Ограничена достапност за повлекување
 • Такси поврзани со повлекувања
 • Не е прифатено на некои казина преку Интернет
 • Нема награди или шеми за враќање на готовина поврзани со употреба на ласер

Заклучок

Ласер е популарен начин на плаќање за онлајн казина во Ирска. Тој нуди брзи и безбедни депозити и е прифатен во повеќето казина преку Интернет. Сепак, неговата употреба за повлекување е ограничена, а такси се поврзани со процесот. Пред да се користи ласер како начин на плаќање, неопходно е да се провери дали онлајн казиното дозволува повлекувања преку картичката и внимателно да ги прочитате условите и условите.

Laser Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е ласер?

Ласер е популарен начин на плаќање на дебитна картичка кој им овозможува на клиентите да прават депозити и повлекувања во онлајн казина и разни други трговци.

Како работи ласер?

Ласер работи како и секоја друга дебитна картичка - клиентите ја поврзуваат својата картичка со нивната банкарска сметка, а средствата веднаш се пренесуваат кога ќе се изврши трансакција. Многу онлајн казина прифаќаат ласер како метод на плаќање.

Дали ласерските трансакции се безбедни?

Да, ласерските трансакции се исклучително безбедни. Ласер користи напредна технологија за криптирање за да обезбеди сите трансакции да бидат заштитени од измама и други форми на компјутерски криминал.

Дали има такси поврзани со употреба на ласер во онлајн казина?

Некои казина може да наплатат мала такса за употреба на ласер, но обично е минимално. Клиентите треба да проверат со своето казино по избор за специфики.

Кој е максималниот износ што можам да го депонирам или повлекувам со употреба на ласер?

Ова варира во зависност од казиното, но повеќето имаат дневно или неделно ограничување од околу 10,000 евра и за депозити и за повлекување.

Колку време трае ласерските трансакции за обработка?

Трансакциите направени со ласер обично се обработуваат веднаш, што значи дека играчите можат да започнат да ги играат своите омилени игри во казино веднаш штом ќе направат депозит.

Може ли да ги повлечам своите добивки со помош на ласер?

Повеќето казина кои прифаќаат ласер како метод на депозит, исто така, овозможуваат повлекување со иста картичка. Повлекувањето направени со употреба на ласер обично се обработуваат во рок од неколку работни дена.

Може ли да поврзам повеќе банкарски сметки со мојата ласерска картичка?

Не, клиентите можат да поврзат само една банкарска сметка со нивната ласерска картичка истовремено. Доколку сакаат да ја променат поврзаната сметка, ќе треба да контактираат со нивната банка за да направат аранжмани.