SafetyPay Казино

SafetyPay Казино

 • Mansion Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinMasterCardLobanetVisaEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  25 ٪ مكافأة مطابقة على الإيداع الأول يصل إلى 500 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • 24Bettle Казино
  Методи на депозити:
  SofortQIWIMoviiRedGiroPayMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  إيداع 48 يورو+ احصل على 50 ٪ حتى 240 يورو أو ودائع 48 يورو+ احصل على 30 تدورًا إضافيًا على شجرة الحظ
  +18 | Само нови играчи
 • Rembrandt Казино
  Методи на депозити:
  VisaPrzelewy24QIWIEutellerBoleto
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 دولار + 100 خط على أي لعبة كازينو + تذكرة لبطولة اللاعب الجديد لدينا
  +18 | Само нови играчи
 • Casino Triomphe Казино
  Методи на депозити:
  SkrillBank Wire TransferMasterCardSafetyPayVisa
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Casino Sieger Казино
  Методи на депозити:
  SiirtoBoletoQIWIMuchBetterMoviiRed
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  110 ٪ يصل إلى 200 يورو + 40 يدور في كتاب الميت
  +18 | Само нови играчи

Се што треба да знаете за SafetyPay како метод за депозит во казина

Содржина

Доколку сте голем љубител на казината, веројатно се прашувате кој метод за депозит и повлекување на пари е најбезбеден и најефикасен. Во оваа статија, ќе ви објасниме за еден од популарните методи за депозит во казина, а тоа е SafetyPay. SafetyPay е еден од најсигурните методи за плаќање онлајн, а соодветно и во казина.

Како работи SafetyPay?

SafetyPay е софистициран метод за плаќање којшто не бара отварање на сметка, ниту внесување на кредитна картичка или банкарска информација. Вие просто го подигате кешот на банка, во близина до вас, потоа добивате код за Уплатница. Овој код треба да го внесете онлајн, каде што можете веднаш да направите депозит во казиното на вашиот избор. Депозитот може да биде направен веднаш, што значи дека не е неопходно да имате банкарска сметка за да ја користите оваа услуга.

Предности на SafetyPay како метод за казино депозит

Предностите на SafetyPay како метод за депозит во казина вклучуваат:

 • Сигурност - Вашите информации се чуваат заштитени и безбедни, без дополнителни влезови на лични информации или финансиски податоци
 • Простота - Не е потребно да внесувате додатни детали што значи дека вашиот депозит може да биде направен доста едноставно и брзо
 • Безбедност - Иако не е потребно да се внесуваат финансиски податоци или кредитни картички, трансакциите се безбедни и контролирани
 • Достапност - Банките се повеќе од 30 земји, имаат можност да го користат SafetyPay како метод за плаќање и депозит во казина

Недостатоци на SafetyPay како метод за казино депозит

Недостатоците на SafetyPay како метод за депозит во казина главно се поврзани со:

 • Високи трошоци - понекогаш местните банки може да направат додатни трошоци за конверзијата на валута.
 • Не секогаш достапен - не сите казина ја прифаќаат SafetyPay како метод за депозит.
 • Не е поддржан од страна на сите платформи - не сите платформи го поддржуваат SafetyPay како метод на плаќање.

Заклучок

Доколку барате безбеден, сигурен и едноставен метод за депозит и повлекување на пари во онлајн казината, тогаш SafetyPay можеби е правилниот избор за вас. Оваа услуга е брза, едноставна, сигурна и достапна за користење. Меѓутоа, не заборавајте дека понекогаш може да има дополнителни трошоци или нема да биде поддржан од страна на вашите омилени онлајн казина. Обидете се да го користите овој метод во казино кое го прифаќа, и веднаш ќе кренете со игра во безбедна зона.

SafetyPay Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е SafetyPay?

SafetyPay е меѓународна електронска платформа за пренос на пари која овозможува безбедно, едноставно и брзо пренесување на пари од сметка до сметка.

Дали SafetyPay ја поддржува мојата банка?

Веројатно, затоа што SafetyPay има огромна мрежа на банки и банкарски картички во целиот свет. Проверете ја листата на поддржани банки на веб-страницата на SafetyPay.

Дали постои лимит за моите трансакции со SafetyPay?

Да, лимитите за трансакциите се разликуваат во зависност од казиното кое го користи SafetyPay. Обично, минималниот лимит може да биде околу 10 евра, а максималниот околу 5000 евра.

Како се користи SafetyPay за уплата во онлајн казино?

За да го користите SafetyPay, морате да изберете го како опција за уплата во казиното, да го изберете износот на уплатата и да ја потврдите трансакцијата со вашата банка. Парите веднаш се претставуваат на вашата сметка во казиното.

Каква е безбедноста на SafetyPay?

SafetyPay користи најсовремените безбедносни софтвери и протоколи за да ги заштити личните и финансиските податоци на корисниците, кои се заштитени со енкрипција на 256 бити. Исто така, SafetyPay не зачувува никакви лични податоци на корисниците.

Колку време е потребно да се обработи трансакцијата со SafetyPay?

Трансакциите со SafetyPay се обработуваат веднаш, што значи дека парите од уплатата веднаш се пренесуваат на вашата сметка во казиното.

Дали постојат дополнителни такси при користење на SafetyPay?

Според обичајот, SafetyPay не наплаќа дополнителни такси. Сепак, некои банки или казина можат да наплатат мала такса за обработка на трансакцијата. Проверете со вашата банка или казино за таксите кои може да имаат.