Cubits Казино

Cubits Казино

 • 7Bit Казино
  Методи на депозити:
  NetellerWire TransferInteracGiroPayZimpler
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  5000 دولار أمريكي أو 5BTC+ 100 FS
  +18 | Само нови играчи
 • Bob Казино
  Методи на депозити:
  SofortZimplerPaysafe CardRapid TransferInterac
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى جنيه إسترليني/$/100 يورو + 25 يدور المكافأة
  +18 | Само нови играчи
 • Oshi Казино
  Методи на депозити:
  MaestroQIWIZimplerPurplePayEuroset
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى ما يصل إلى $/150 + 20 يدور على فتحة البرية
  +18 | Само нови играчи
 • Zig Zag 777 Казино
  Методи на депозити:
  LitecoinNetellerMaestroiDEALPaysafe Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Argo Казино
  Методи на депозити:
  QIWIEutellerQIWIInteracBitcoin Cash
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи

Кобици како метод на депозит во казино: Сеопфатен преглед

Содржина

Онлајн казината стануваат сè попопуларни, а една од најголемите грижи за играчите е како да се направат депозити и повлекувања. Кобиците е популарен начин на плаќање кој им овозможува на играчите да прават безбедни и брзи трансакции. Во овој напис, ќе ги истражиме придобивките и недостатоците од користењето на лактите како метод на депозит во казино и ќе обезбедиме неколку совети за ефикасно користење на истиот.

Што е лакти?

Куби е виртуелна валута што може да се користи за да се извршат плаќања преку Интернет. Слично е на Bitcoin и другите криптовалути, но тој е дизајниран да биде повеќе пријателски за корисниците и достапен за пошироката јавност. Кобиците ви овозможуваат да купувате и продадете Bitcoin, но има и своја валута, наречена Cubits (CBT).

 • Кубитите се основани во 2014 година и е со седиште во Лондон, Велика Британија.
 • Кубините е лиценцирано од Органот за финансиско однесување (ФЦА) во Велика Британија.
 • Кубиите се достапни во над 30 земји, вклучувајќи ги Велика Британија, Европа, Канада и Австралија.
 • Кобници наплатува такса од 0,9% за купување и продажба на биткоин и 3,9% такса за трансакции со лакти (CBT).

Како да се користат лакти како метод на депозит во казино

За да користите лакти како метод на депозит во казино, треба да ги следите овие чекори:

 1. Создадете сметка за лакти и потврдете го вашиот идентитет.
 2. Купете некои биткоин или лакти (CBT) користејќи ја вашата дебитна или кредитна картичка.
 3. Изберете реномирано онлајн казино што прифаќа лакти како начин на плаќање.
 4. Изберете ја опцијата за депозит на лакти и внесете го износот што сакате да го депонирате.
 5. Потврдете ја трансакцијата и почекајте средствата да се појават на вашата сметка во казино.

Забележете дека некои онлајн казина може да бараат од вас да создадете посебен паричник за лакти или да дадете дополнителна верификација пред да направите депозит. Секогаш читајте ги условите на казиното пред да направите депозит.

Предности на користење на лакти како метод на депозит во казино

Постојат неколку предности за користење на лакти како метод на депозит во казино:

 • Брзина: Трансакциите со лакти обично се обработуваат во рок од неколку минути, овозможувајќи ви да започнете веднаш да ги играте омилените игри во казино.
 • Безбедност: Кубиите користат напредни протоколи за криптирање и безбедност за да ги заштитат вашите трансакции и лични информации.
 • Ниски такси: Кубис наплатува многу пониски такси од традиционалните начини на плаќање, како што се кредитни картички и банкарски трансфери, што го прави прифатлива опција за многу играчи.
 • Анонимен: Кубис ви овозможува да направите анонимни трансакции, што е идеално за играчи кои претпочитаат да ги чуваат своите лични информации приватни.

Недостатоци на користење на лакти како метод на депозит во казино

И покрај многуте придобивки, има некои недостатоци за користење на лакти како метод на депозит во казино:

 • Ограничена достапност: Мурките сè уште не се широко прифатени од онлајн казината, така што вашите опции може да бидат ограничени.
 • Нестабилност: Вредноста на биткоинот и лактите (CBT) може да се менува брзо, што значи дека вашите депозити може да вредат повеќе или помалку отколку што сте биле наменети.
 • Незгодност: Процесот на купување, продажба и пренесување на лакти може да биде одземаат многу време и збунувачки, особено за новите корисници.

Заклучок

Кобиците е безбеден, брз и достапен начин на плаќање кој станува сè попопуларен кај играчите на казино преку Интернет. Сепак, има некои ограничувања и недостатоци што треба да се земат предвид пред да се направи депозит. Кога користите лакти како метод на депозит во казино, секогаш изберете реномирано онлајн казино, внимателно прочитајте ги условите и внимателно и бидете свесни за потенцијалните ризици и придобивки.

Cubits Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е лакти?

Cubits е платформа за дигитална валута и платформа за обработка на плаќање која им овозможува на корисниците да купуваат, продаваат и чуваат криптовалути како што е Bitcoin.

Може ли да користам лакти за да депонирам средства на мојата сметка за казино онлајн?

Да, многу онлајн казина сега прифаќаат лакти како метод на депозит. Needе треба да креирате сметка за лакти и да го финансирате вашиот паричник со Bitcoin или други поддржани криптовалути со цел да го користите овој начин на плаќање.

Дали е безбедно да се користат лакти во онлајн казина?

Да, Кубис користи напредни мерки за криптирање и безбедност за да ги заштити вашите трансакции и лични информации. Сепак, сè уште е важно да се избере реномиран и доверлив онлајн казино кога користите каков било начин на плаќање.

Дали има такси поврзани со користење на лакти во онлајн казина?

Да, може да има такси поврзани со користење на лакти за депонирање на средства во вашата сметка за казино преку Интернет. Овие такси ќе варираат во зависност од онлајн казиното и износот што го депонирате.

Колку време е потребно за да се направи депозит со употреба на лакти?

Времето што е потребно за да се направи депозит со употреба на лакти ќе зависи од неколку фактори, вклучувајќи го и износот што го депонирате и времето за обработка на онлајн казиното. Општо, депозитите направени со употреба на лакти се обработуваат брзо и треба да бидат достапни на вашата сметка за казино преку Интернет за неколку минути.

Може ли да ги повлечам своите добивки со помош на лакти?

Некои онлајн казина може да ви овозможат да ги повлечете вашите добивки користејќи лакти. Сепак, ова ќе зависи од индивидуалното казино и опциите за повлекување што ги нудат. Секогаш е најдобро да се провери кај тимот за поддршка на клиентите на казиното за да видите какви опции за повлекување се достапни.

Дали има ограничувања за тоа колку можам да депонирам со употреба на лакти?

Да, износот што можете да го депонирате со употреба на лакти ќе зависи од индивидуалното онлајн казино. Некои казина може да имаат минимални и максимални ограничувања на депозитите, затоа не заборавајте да ги проверите пред да направите депозит.

Дали треба да го потврдам мојот идентитет за да користам лакти во онлајн казина?

Да, ќе треба да го потврдите вашиот идентитет за да користите лакти во повеќето онлајн казина. Ова е дел од стандардните безбедносни процедури на казиното и е дизајнирано да ги заштити и вие и казиното од измама и други ризици.