Afterpay Казино

Afterpay Казино

 • Madame Chance Казино
  Методи на депозити:
  POLiSkrillePay.bgPostepaySofort
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Thebes Казино
  Методи на депозити:
  VisaBitcoinAstroPay CardEntropaySkrill
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Slotamba Казино
  Методи на депозити:
  NodapayNodapayRapidSkrillMiFinity
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  300 ٪ حتى 1000 يورو ، الرهان x40
  +18 | Само нови играчи
 • Wilderino Казино
  Методи на депозити:
  VisaNetellerNetellerEcoPayzBank Wire Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  1425 يورو أو 5 BTC + 150 FS
  +18 | Само нови играчи

Afterpay во онлајн казина: Што треба да знаете?

Содржина

Afterpay е метод за плаќање кој нуди можност за разделена плаќање на некој одделен производ или услуга. Овој метод е најчесто користен во концептот на \"купи сега, плати подоцна\". Со Afterpay, купувачот може да го плати производот во рати без кредитна картичка или друг финансиски модел. За сите што сакаат да играат во онлајн казина, Afterpay денес е достапен како опција за влогување во некои онлајн казина.

Како да го користите Afterpay како метод на влог?

За да го користите Afterpay како метод на влог, прво треба да создадете профил на Afterpay и да го поврзете со банкарска сметка. Од таму, можете да поврзете Afterpay со вашата банкарска сметка и да ја користите за влогување во онлајн казина во кои Afterpay е достапен.

Кога ќе го користите Afterpay за влогување во онлајн казина, ќе морате да одберете Afterpay како опција за плаќање во казиното. Од таму, ќе можете да одберете број на рати и износ на влог, и да потврдите вашиот избор. Овој износ ќе биде повлечен од вашата банкарска сметка на рати во наредните неколку месеци.

 • Afterpay е метод на разделено плаќање каде што плаќате во рати преку вашата банкарска сметка.
 • Можете да го користите Afterpay за влогување во онлајн казина во кои Afterpay е достапен.
 • Треба да создадете профил на Afterpay и да го поврзете со банкарска сметка за да го користите како метод на влог.
 • Кога ќе го користите Afterpay за влогување во онлајн казина, ќе можете да го одберете бројот на рати и износот.

Afterpay како метод на повлекување во онлајн казина

Најчесто, Afterpay не е достапен како опција за повлекување на вашата добивка во онлајн казина. Затоа, ако користите Afterpay за влогување, треба да најдете алтернативна опција за повлекување на вашата добивка. Некои онлајн казина нудат неколку опции за повлекување, вклучувајќи банкарски трансфер, електронски новчаници и повеќе.

 • Afterpay не е достапен како опција за повлекување на вашата добивка во онлајн казина.
 • Треба да најдете алтернативна опција за повлекување на вашата добивка.
 • Многу онлајн казина нудат алтернативни опции за повлекување, вклучувајќи банкарски трансфер, електронски новчаници, и повеќе.

Зошто е Afterpay привлечен како метод на влог?

Afterpay е привлечен метод на влог за многу играчи на казина поради неколку причини. Прво, Afterpay нуди можност за разделено плаќање, што значи дека играчите можат да ја подели својата исплата на помали рати, што ги прави подобри за играчите кои не можат да пласираат големи влози веднаш. Исто така, Afterpay е брз и сигурен метод на плаќање кој нуди додатни нивоа на безбедност и приватност.

 • Afterpay нуди можност за разделено плаќање која прави едноставно за играчите.
 • Afterpay е брз и сигурен метод на плаќање кој нуди дополнителни нивоа на безбедност и приватност.

Заклучок

Afterpay може да биде добар метод на влог за играчите кои бараат разделено плаќање и заштита на приватноста. Иако Afterpay не е достапен за повлекување на вашиот добивка, има многу алтернативни начини за ова тие можат да најдат во многу онлајн казина.

Afterpay Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Afterpay?

Afterpay е онлајн платформа за плаќање на рати.

Можам ли да го користам Afterpay како метод за депозит во казина?

Да, некои казина го прифаќаат Afterpay како метод за депозит.

Кои казина прифаќаат Afterpay?

Точниот список на казина кои прифаќаат Afterpay може да се најде на веб-страницата на Afterpay.

Како да направам депозит во казино со помош на Afterpay?

Изберете го Afterpay како метод за плаќање и внесете го потребниот износ. Потоа ќе бидете пренасочени кон следната стапка на Afterpay каде што ќе се направи спогодба за плаќање на рати.

Колку време ќе ми треба да завршам со процесот на депозит со Afterpay?

Процесот на депозит со Afterpay е многу брз и едноставен. Обично плаќањето се обработува веднаш и депозитот се одразува на сметката за казино во најкратки рокови.

Дали постојат некои лимити за депозит со помош на Afterpay?

Да, секое казино има свои лимити за минимален и максимален депозит. Во дополнение, Afterpay може да има свои лимити за максималниот износ на покривање на ратите.

Какви се дополнителните трошоци за користење на Afterpay како метод за депозит?

Afterpay не наплаќа дополнителни трошоци за користење на нивната платформа за плаќање. Меѓутоа, можеби ќе има дополнителни трошоци од страна на казиното или од банката која го препрати плаќањето.

Кои се предности за користење на Afterpay како метод за депозит?

Afterpay овозможува делба на плаќањето на повеќе рати, што може да биде корисно за играчите кои не можат да депонираат големи износи одеднаш. Овој метод за плаќање е брз и едноставен, а и иронично има дополнителни бонус награди кај некои казина.