AstroPay Card Казино

AstroPay Card Казино

 • Drift Казино
  Методи на депозити:
  SofortWebMoneyDogecoinGiroPayBank Wire Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 يورو + 20 يدور على فتحة مينوتور
  +18 | Само нови играчи
 • Mansion Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinMasterCardLobanetVisaEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  25 ٪ مكافأة مطابقة على الإيداع الأول يصل إلى 500 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Reeltastic Казино
  Методи на депозити:
  MonetaNetellerEPSMasterCardEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 + 20 يدور
  +18 | Само нови играчи
 • Titan Казино
  Методи на депозити:
  NeosurfDiners Club InternationalEutellerInstant Wire TransferMyCitadel
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 200،00 يورو المكافأة الوديعة الأولى
  +18 | Само нови играчи
 • 24Bettle Казино
  Методи на депозити:
  SofortQIWIMoviiRedGiroPayMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  إيداع 48 يورو+ احصل على 50 ٪ حتى 240 يورو أو ودائع 48 يورو+ احصل على 30 تدورًا إضافيًا على شجرة الحظ
  +18 | Само нови играчи

AstroPay Card како метод за депозит во казино

Содржина

AstroPay Card е електронски метод на плаќање кој нуди безбедно и брзо пренесување на пари на интернет платформи, вклучувајќи и онлајн казина во Македонија. Оваа услуга е на располагање на играчите од 2009 година и е извесен најнадежен и сигурен метод за пренесување на пари на интернет казина во Македонија.

Како работи AstroPay Card?

Користењето на AstroPay Card е едноставно. Првин потребно е да купите AstroPay Card од препродавачот преку онлајн платформите кои го нудат овој сервис. Картата е електронска и ви овозможува да ги правите депозитите во казиното без да го отварате сопственото банкарско сметка. Кога ќе купите AstroPay Card, ја внесувате 16-цифрената дозначена вредност на картата и така ја користите за да го направите депозитот во казино во Македонија.

Една од најдобрите функции на AstroPay Card е дека не ги делите личните информации или информациите за банкарската сметка со казиното. Ова значи дека вашата приватност е заштитена и не сте изложени на ризик од хакерски напади.

Предности на AstroPay Card како метод за депозит во казина

Во споредба со другите методи за депозит во казина, AstroPay Card има повеќе предности за играчите. Тие вклучуваат следното:

 • Брзо и безбедно пренесување на пари;
 • Нема надминување на лимитите на депозит;
 • Не се одржува никакви такси при употреба на AstroPay Card;
 • Не се бара банкарска сметка за користење на AstroPay Card;
 • Не ги делите личните или банкарските информации со казиното;
 • Ви овозможува да го контролирате буџетот за играње во казиното.

AstroPay Card како метод за повлекување на средства во казината

Иако AstroPay Card е одличен метод за депозит во казина, не е достапен за повлекување на средства. Играчите мора да завршат повлекувањето на средства со алтернативни методи за пренос, како што се банкарски трансфери или онлајн дигитални картички.

Кои казина го прифаќаат AstroPay Card како метод за депозит?

Во Македонија, бројните онлајн казина го прифаќаат AstroPay Card како метод на депозит. Играчите можат да го користат овој метод за казино депозити во било кој казино кој го прифаќа како метод на плаќање.

 • Регистрирајте се во казиното кое го прифаќа AstroPay Card;
 • Изберете AstroPay Card како метод за плаќање;
 • Внесете ги деталите на вашата AstroPay Card и дозначената вредност на картата;
 • Внесете го износот на депозитот;
 • Потврдете го депозитот;
 • Вашата AstroPay Card ќе биде верифицирана и депозитот ќе биде испратен на вашата играчка сметка во казиното.

Заклучок

AstroPay Card е брз, безбеден и едноставен метод за депозит на пари во онлајн казина во Македонија. Со многу предности за играчите, има разумна цена и нуди гаранција за безбедност и приватност при пренесување на пари. Доколку не сте во можност да го користите AstroPay Card како метод на повлекување на средства, но нуди алтернативни методи за пренос на средства. Со извесна регистрација во казиното и купување на AstroPay Card, можете брзо да играте на омилената ви игра во казиното од каде било и кога било.

AstroPay Card Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е AstroPay Card?

AstroPay Card е предплатена картичка која овозможува онлајн плаќања во различни онлајн казина.

Кои казина го прифаќаат AstroPay Card?

Многу казина го прифаќаат AstroPay Card, вклучувајќи ги и некои од најголемите брендови на интернет казина.

Како да го користам AstroPay Card?

Можете да купите AstroPay Card онлајн или преку многу продавници и банки. За да го користите, изберете AstroPay Card како метод за депозит на вашето казино сметка и внесете го бројот и кодот од картичката.

Колку брзо може да се појави мојот депозит преку AstroPay Card?

Депозитот со AstroPay Card обично се појавува веднаш на вашата казино сметка.

Кои се предностите на AstroPay Card?

AstroPay Card овозможува брзо, безбедно и лесно онлајн плаќање, без да морате да ја давате вашата лична информација.

Дали можам да направам повлекување од мојата казино сметка со AstroPay Card?

Не, AstroPay Card не овозможува повлекување од казино сметката.

Колку пари можам да внесам со AstroPay Card?

Количината на пари што може да се внесе со AstroPay Card зависи од казиното кое го користите.

Има ли дополнителни такси за користење на AstroPay Card?

Дополнителните такси зависат од казиното кое го користите и продавачот од кога ја купувате AstroPay Card.