CartaSi Казино

CartaSi Казино

 • Vegas Palms Казино
  Методи на депозити:
  Przelewy24EZIPayEcoPayzMonetaEPS
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • 22Bet Казино
  Методи на депозити:
  PayeerYandex MoneyEntercashSkrillAstroPay Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  مكافأة 122 ٪ تصل إلى 300 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Wazamba Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinPaySecRippleNordeaMegafone
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  99 ٪ حتى 999 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • 1xBet Казино
  Методи на депозити:
  EutellerSvyaznoyWallet OnePerfect MoneyPrivat24
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Madame Chance Казино
  Методи на депозити:
  POLiSkrillePay.bgPostepaySofort
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи

Cartasi како метод на депозит и повлекување на казино - сеопфатен преглед

Содржина

Cartasi е популарна опција за плаќање кај италијанските играчи на казино онлајн. Основана во 1985 година, тој е водечки издавач на кредитни и дебитни картички MasterCard на италијанскиот пазар.

Како начин на плаќање во онлајн казина, Картаси има и предности и недостатоци што играчите треба да ги земат предвид. Еве сеопфатен преглед на користењето на Картаси како метод на депозит и повлекување на казино.

Предности на користење на Картази како метод на депозит во казино

1. Безбедност: Кога користите Картази за да направите онлајн депозити во казино, можете да бидете сигурни дека вашите трансакции се безбедни. Cartasi спроведува различни безбедносни мерки, вклучително и 3D Secure, за да ги заштити своите корисници од неовластен пристап и измама.

2. Инстант депозити: Една од најголемите предности од користењето на Cartasi е тоа што депозитите се обработуваат веднаш. Ова значи дека играчите можат да започнат да играат игри во казино веднаш по правењето депозит.

 • 3. Широко прифаќање: Картази е широко прифатена во италијанските онлајн казина. Речиси сите реномирани онлајн казина во Италија ја прифаќаат Картази како опција за плаќање.
 • 4. Без такси: Повеќето онлајн казина не наплатуваат дополнителни такси за депозити направени со Картази.
 • 5. Награди: Некои кредитни и дебитни картички издадени од Cartasi нудат програми за награди кои им даваат на корисниците без повратни средства, милји или други награди за секоја трансакција што ја прават. Ова може да биде дополнителен поттик за играчите да го користат Cartasi како нивниот најпосакуван начин на плаќање.

Недостатоци на користење на карта како метод за депозит во казино

1. Ограничена достапност: Cartasi е достапен само за жителите на Италија. Ова значи дека играчите од други земји не можат да го користат како начин на плаќање.

2. Ограничувања на повлекување: Додека некои казина на Интернет дозволуваат да се направат повлекувања со употреба на Cartasi, обично има ограничувања на количината што може да се повлече. Овие ограничувања се наметнати од онлајн казиното, а не Картази.

3. Без анонимност: Кога користите Картази за да направите онлајн депозити во казино или повлекувања, трансакциите ќе се појават на вашата банкарска изјава. Ова значи дека вашите трансакции со коцкање не се анонимни.

Предности на користење на Картази како метод за повлекување на казино

1. Безбедност: Исто како и со депозитите, Картаси исто така нуди безбедносни мерки за повлекување. Повлекувањето направено со употреба на Cartasi се заштитени со истите безбедносни протоколи како депозитите.

2. Леснотија на употреба: Ако веќе сте користеле Картази за да направите наслаги од казино, користењето на тоа за да ги повлечете вашите добивки е исто толку лесно.

 • 3. Брзи повлекувања: За разлика од некои други начини на плаќање, повлекувањата направени со употреба на Cartasi обично се обработуваат во рок од неколку работни дена. Откако ќе се обработи трансакцијата, средствата се кредитираат на вашата сметка Cartasi.
 • 4. Нема дополнителни такси: Повеќето онлајн казина не наплатуваат дополнителни такси за повлекување направени со употреба на Cartasi.

Недостатоци на користење на Картаси како метод за повлекување на казино

1. Ограничувања на повлекување: Како што споменавме порано, може да има ограничувања на количината што може да се повлече со употреба на Cartasi. Овие ограничувања се наметнати од онлајн казиното, а не Картази.

2. Ограничена достапност: Бидејќи Картаси е достапен само за жителите на Италија, играчите од други земји не можат да го користат за да ги повлечат своите добивки.

Заклучок

Cartasi е сигурен и безбеден начин на плаќање за италијански играчи на казино преку Интернет. Иако постојат некои ограничувања за користење на Cartasi, предностите, како што се безбедноста, моменталните наоѓалишта и наградите, ги надминуваат недостатоците. Ако сте италијански плеер за казино, размислете да го користите Cartasi како најпосакуван начин на плаќање во онлајн казина.

CartaSi Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Картази?

Cartasi е италијански систем за кредитни картички кој им овозможува на корисниците да вршат плаќања преку Интернет и офлајн.

Може ли да користам Cartasi за да направам депозити во онлајн казина?

Да, Cartasi може да се користи за да се направат депозити во некои онлајн казина кои го прифаќаат овој начин на плаќање.

Дали има такси за користење Картази во онлајн казина?

Надоместоците поврзани со трансакциите Cartasi во онлајн казината варираат во зависност од политиките на казиното. Некои казина може да наплатат такса за користење на Cartasi, додека други можеби не.

Како да направам депозит со Картаси во онлајн казино?

За да направите депозит со Cartasi во онлајн казино, едноставно изберете ја опцијата Картаси од списокот на достапни начини на плаќање на веб -страницата на казиното. Следете ги упатствата дадени од казиното за да го завршите процесот на депозит.

Дали Cartasi е безбеден начин на плаќање?

Да, Картаси е безбеден начин на плаќање. Тој користи напредна технологија за криптирање за да ги заштити личните и финансиските информации на корисниците.

Дали има ограничувања за тоа колку можам да депонирам користејќи Cartasi?

Да, може да има ограничувања за тоа колку можете да депонирате користејќи Cartasi во онлајн казино. Овие ограничувања се разликуваат во зависност од политиките на казиното.

Колку време е потребно за мојот депозит Картаси да биде кредитиран на мојата сметка за казино?

Времето за обработка на таложење на Картази во онлајн казината варира во зависност од политиките на казиното. Во повеќето случаи, депозитите се обработуваат веднаш.

Може ли да ги повлечам своите добивки од казино користејќи Картази?

Тоа зависи од политиките на онлајн казиното. Некои казина го нудат Картаси како метод за повлекување, додека други не. Ако е достапна, едноставно изберете ја опцијата Картази од списокот на методи за повлекување и следете ги упатствата дадени од казиното.