Ewire Казино

Ewire Казино

 • Vegas Palms Казино
  Методи на депозити:
  Przelewy24EZIPayEcoPayzMonetaEPS
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Rich Reels Казино
  Методи на депозити:
  ClickandBuyEcoPayzMaestroPostepayInstant Bank Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 دولار/100 يورو0 + 20 Spins, 1st Deposit Bonus
  +18 | Само нови играчи
 • Golden Reef Казино
  Методи на депозити:
  MaestroPayPalNetellereChecksSkrill
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 900 يورو (ثلاث مرات حتى 300،00 يورو على الودائع الثلاثة الأولى)
  +18 | Само нови играчи
 • Vegas Country Казино
  Методи на депозити:
  SwedbankNetellerEntropayClickandBuyMaestro
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 30 MBTC
  +18 | Само нови играчи
 • Players Palace Казино
  Методи на депозити:
  eKontoKalibra CardNetellerPostepayPaysafe Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи

Депозити за казино евир - сеопфатен преглед

Содржина

Дали барате сигурен и безбеден начин за финансирање на вашата онлајн казино сметка? Ако е така, EWIRE може да биде совршено решение. Овој популарен начин на плаќање е лесен за употреба и прифатен во многу реномирани казина преку Интернет.

Во оваа статија, ќе ги разгледаме подетално Ewire и неговите карактеристики како метод на депозит во казино. Ние, исто така, ќе ги споредиме EWIRE со другите популарни опции за плаќање и ќе ги истакнеме неговите предности и недостатоци.

Што е Евир?

EWIRE е услуга за плаќање е-паричница која им овозможува на корисниците да вршат трансакции преку Интернет без да ги откријат своите лични финансиски информации. Овој начин на плаќање е достапен во неколку земји низ цела Европа и е популарен избор за депозити на казино преку Интернет.

Како да направите депозит со евери

За да направите депозит со употреба на EWIRE, прво ќе треба да креирате сметка со давателот на плаќање. Откако ќе се постави вашата сметка, можете да го финансирате вашиот паричник EWIRE користејќи различни методи, вклучувајќи банкарски трансфери, кредитни и дебитни картички и припејд ваучери.

Откако ќе ја финансирате вашата сметка на EWIRE, тогаш можете да ја користите за да направите депозит во претпочитаното онлајн казино. Едноставно движете се во делот за касиери, изберете EWIRE како опција за плаќање и внесете го износот што сакате да го депонирате.

 • Брзина: Депозитите на Ewire се обработуваат веднаш, што значи дека можете веднаш да започнете да ги играте вашите омилени игри.
 • Безбедност: EWIRE користи најсовремена технологија за криптирање за да ги заштити вашите финансиски информации и да спречи неовластен пристап.
 • Такси: Депозитите на EWIRE се генерално бесплатни, иако некои казина може да наметнат мала такса за користење на овој начин на плаќање.

Како да ги повлечете средствата со Ewire

Повлекувањето средства од сметка на казино преку Интернет со употреба на EWIRE е подеднакво јасно. Откако ќе побарате повлекување, вашите средства ќе бидат кредитирани на вашата сметка на EWIRE во рок од неколку часа до неколку дена во зависност од специфичната политика за повлекување на казиното.

 • Брзина: Повлекувањето на EWIRE генерално се обработува во рок од 24-48 часа, што го прави еден од побрзите методи за повлекување достапни за играчите на казино преку Интернет.
 • Безбедност: Како и депозитите, повлекувањата на Ewire се заштитени и со напредна технологија за криптирање, осигурувајќи дека вашите средства се безбедни и безбедни.
 • Такси: Повлекувањето на Ewire е обично бесплатно, иако некои казина може да наплатат мала такса за оваа услуга.

Предности на користење на EWIRE како метод на депозит во казино

Постојат неколку предности за користење на EWIRE како опција за плаќање за онлајн депозити во казино и повлекувања.

 • Брзина: Трансакциите на Ewire се обработуваат веднаш, што значи дека можете веднаш да се вратите на играње на вашите омилени игри веднаш.
 • Безбедност: EWIRE е многу безбеден начин на плаќање, бидејќи не бара од корисниците да ги споделат своите детали за банкарството или чувствителни финансиски информации со трети страни.
 • Погодност: Со EWIRE, можете лесно да ја финансирате вашата сметка во казино користејќи различни начини на плаќање, вклучувајќи кредитни картички, банкарски трансфери и припејд ваучери.
 • Флексибилност: EWIRE е прифатен во многу казина преку Интернет, давајќи ви флексибилност да играте на повеќе страници со помош на единствен начин на плаќање.

Недостатоци на користење на EWIRE како метод на депозит во казино

Иако има многу предности за користење на EWIRE, има и некои потенцијални недостатоци што треба да ги имате предвид:

 • Достапност: Ewire не е достапен во сите земји, така што можеби не е остварлива опција за играчи надвор од Европа.
 • Граници на повлекување: Некои казина може да наметнат ограничувања на повлекување на трансакциите со евир, што може да биде недостаток за високи ролери.

Заклучок

Севкупно, EWIRE е брз, безбеден и лесен начин на плаќање кој е добро прилагоден за депозитите и повлекувањата на казино преку Интернет. Иако можеби не е достапен во сите земји и може да дојде со некои ограничувања на повлекување, сепак е популарен избор кај многу играчи на казино преку Интернет. Без разлика дали сте нови за онлајн игри или сезонски играч, EWIRE дефинитивно вреди да размислите дали сакате безбедна и сигурна опција за плаќање за вашите трансакции во казино.

Ewire Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Евир?

EWIRE е метод на плаќање преку Интернет кој ви овозможува безбедно да испраќате и примате пари преку вашата банкарска сметка. Тоа е популарен начин на плаќање меѓу казината преку Интернет, што им олеснува на играчите да депонираат и повлекуваат средства од нивните сметки во казино.

Како можам да користам EWIRE за да депонирам пари на мојата сметка во казино?

За да користите EWIRE за да депонирате пари на вашата сметка во казино, прво треба да се регистрирате на сметка со EWIRE. Откако ќе имате сметка, изберете EWIRE како начин на плаќање на страницата за депозит на казино и внесете го износот што сакате да го депонирате. Потоа ќе бидете пренасочени кон веб -страницата на Ewire за да го завршите процесот на плаќање.

Дали е безбедно да се користи EWIRE за наслаги на казино?

Да, безбедно е да се користи EWIRE за наслаги на казино. EWIRE користи технологија за криптирање на високо ниво за да ги задржи информациите за плаќање безбедни и приватни. Покрај тоа, процесот на плаќање на EWIRE е регулиран од националните финансиски власти, осигурувајќи дека вашите средства се заштитени.

Дали има такси поврзани со користење на евери за наоѓалишта во казино?

Ewire може да наплати мала такса за своите услуги, во зависност од казиното и вашата локација. Сепак, таксата е обично минимална и јасно е наведена на страницата за плаќање. Треба да бидете свесни дека вашата банка може да наплати и дополнителни такси за трансакцијата.

Дали има минимален или максимален износ што можам да го депонирам со употреба на EWIRE?

Минималните и максималните ограничувања на депозитот се разликуваат во зависност од казиното. Сепак, повеќето казина имаат минимална сума на депозит од околу 10 евра и максимална сума од 5000 или повеќе евра. Ако сакате да депонирате сума над максималната граница, можеби ќе треба да контактирате со поддршката на клиентите на казиното.

Колку време е потребно за мојот депозит на Евир да биде кредитиран на мојата сметка за казино?

Времето на обработка на депозитите на Евир варира во зависност од казиното и вашата локација. Сепак, во повеќето случаи, вашиот депозит треба да се кредитира на вашата сметка во рок од неколку минути. Ако има какви било одложувања, треба да контактирате со поддршката на клиентите на казиното за помош.

Може ли да ги повлечам своите добивки со употреба на евери?

Да, можете да користите EWIRE за да ги повлечете вашите добивки од казиното. Како и да е, процесот на повлекување може да трае подолго од процесот на депозит, бидејќи казиното можеби ќе треба да го потврди вашиот идентитет пред да го обработи повлекувањето. Исто така, треба да бидете свесни за какви било такси за повлекување што може да се наплатат.

Кои валути ги поддржува EWIRE?

EWIRE поддржува неколку валути, вклучувајќи УСД, ЕУР, МБП и многу повеќе. Сепак, достапните валути може да варираат во зависност од казиното и вашата локација. Пред да направите депозит, проверете со вашето казино за да видите кои валути прифаќаат.