Person to Person Казино

Person to Person Казино

 • Silver Oak Казино
  Методи на депозити:
  Bank Wire TransferBank Wire TransferChequeSkrillMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  320 ٪ حتى 320 يورو + 10 يدور إضافي
  +18 | Само нови играчи
 • Sports Betting Казино
  Методи на депозити:
  Western UnionChequeSofortVisaBank Wire Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • 5Dimes Казино
  Методи на депозити:
  ReloaditSkrillNetellerBitcoinMoney Order
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Slot Madness Казино
  Методи на депозити:
  MasterCardSkrillNetellerACHBitcoin
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи

Лице до лице како метод на депозит во казино

Содржина

Лице до лице, или П2П, е метод на депозит и повлекување во казино, кој вклучува трансфер на средства од едно на друго лице. Овој метод е популарен кај играчите на казино преку Интернет, бидејќи овозможува брзи и лесни трансакции без потреба од банкарска сметка или кредитна картичка.

Пред да одлучите да користите личност на лице како метод на депозит во казино, важно е да ги разберете вредностите и недостатоците на овој начин на плаќање.

Вредности на личност до личност како метод на депозит во казино

 • Брзи трансакции: Со личност до личност, депозитите и повлекувањата се обработуваат брзо, овозможувајќи ви да започнете да ги играте омилените игри во казино без одложување.
 • Лесен за користење: Лицето на лице е лесен за корисниците и не бара да работи техничко знаење или експертиза.
 • Безбедно: Лицето на лице вработува напредни безбедносни мерки за да ги заштити вашите финансиски информации, осигурувајќи дека вашите трансакции и лични податоци се безбедни и безбедни.
 • Без такси: За разлика од другите начини на плаќање, лицето на лице не наплатува дополнителни такси за депозити или повлекувања.
 • Достапност: Лице на лице е достапно за играчи низ целиот свет, што го прави погодна опција за многумина.

Недостатоци на личност до личност како метод на депозит во казино

Додека личност до личност е популарен начин на плаќање, има некои недостатоци што треба да се разгледаат:

 • Ограничен избор: Не сите онлајн казина прифаќаат лице на лице како метод на депозит. Важно е да се истражуваат и да се пронајдат казината што ја нудат оваа опција за плаќање пред да се обидат да ја користат.
 • Повисок минимален депозит: Лице до лице може да бара поголема минимална сума на депозит во однос на другите начини на плаќање.
 • Верификација на идентитетот: Со цел да се користи личност до личност, играчите мора да ги завршат процедурите за верификација на идентитетот, што може да одземаат многу време.
 • Ризик од измама: Како и секој начин на плаќање, лицето на лице носи ризик од измамнички активности. Играчите мора да бидат будни и да се осигурат дека испраќаат и примаат средства само преку реномирани извори.

Користење на лице на лице како метод за депозит во казино

Користењето на личност до личност како метод на депозит во казино е релативно едноставно. Играчите прво мора да најдат онлајн казино што го прифаќа овој начин на плаќање, а потоа да ги следат упатствата за да ја завршат трансакцијата.

По изборот на лице на лице како метод на депозит, играчите мора да ги обезбедат потребните информации и да чекаат за одобрување пред средствата да бидат кредитирани на нивните сметки. За повлекување, играчите мора да побараат повлекување и да ги обезбедат потребните информации, а потоа да почекаат средствата да бидат објавени на сметката на нивната личност до личност.

Заклучок

Лице на лице е удобна и безбедна опција за плаќање за играчи кои сакаат да депонираат и повлекуваат средства од нивните омилени казина преку Интернет, без потреба од банкарска сметка или кредитна картичка. Додека има некои недостатоци што треба да се земат предвид, придобивките од брзи трансакции, лесна употреба и нема такси да го натераат лицето на лице да вреди да ја разгледа опцијата за плаќање.

Person to Person Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е личност до личност?

Лицето на лице е метод за трансфер на пари кој ви овозможува да испраќате пари на секого, на кое било место во светот. Најчесто се користи за трансакции преку казино преку Интернет.

Како да депонирам со употреба на личност на личност?

За да направите депозит користејќи личност до личност, прво треба да контактирате со поддршката на клиентите на онлајн казино за да ги добиете деталите за нивната исплата. Потоа, можете да ги испратите парите преку услуга за трансфер на пари, како што се Western Union или Moneygram.

Дали има такса за користење лице на лице?

Да, обично има такса поврзана со употреба на личност од личност. Оваа такса може да варира во зависност од онлајн казиното и услугата за трансфер на пари што ја користите.

Колку време е потребно за мојот депозит да се кредитира?

Може да потрае насекаде од неколку минути до неколку часа за вашиот депозит да се кредитира на вашата сметка за казино онлајн. Точното време ќе зависи од времето на обработка на услугата за трансфер на пари и онлајн казиното.

Која е минималната и максималната сума на депозит со употреба на личност до личност?

Минималната и максималната сума на депозит со помош на лице на лице ќе се разликува во зависност од казиното преку Интернет. Треба да ги проверите условите и условите за плаќање на казиното или да контактирате со поддршка на клиентите за да ги добиете овие информации.

Која е разликата помеѓу личност до личност и други начини на плаќање?

Лицето на лице е различно од другите начини на плаќање затоа што вклучува услуга за трансфер на пари, како што се Western Union или Moneygram како посредник меѓу вас и онлајн казиното. Ова може да резултира во подолги времиња на обработка и повисоки такси во споредба со другите начини на плаќање.

Дали е безбедно да се користи личност за личност?

Користењето лице на лице може да биде безбедно, но секогаш треба да бидете сигурни дека испраќате пари во реномирано онлајн казино. Исто така е важно да користите доверлива услуга за трансфер на пари и да ги чувате вашите лични и финансиски информации безбедни.

Може ли да ги повлечам добивките со помош на личност до личност?

Некои онлајн казина може да ви овозможат да ги повлечете вашите добивки со помош на личност во личност, но тоа ќе зависи од политиките за повлекување на казиното. Треба да ги проверите условите и условите на казиното или да контактирате со поддршка на клиентите за да ги добиете овие информации.