AstroPay Казино

AstroPay Казино

 • Drift Казино
  Методи на депозити:
  SofortWebMoneyDogecoinGiroPayBank Wire Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 يورو + 20 يدور على فتحة مينوتور
  +18 | Само нови играчи
 • Mansion Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinMasterCardLobanetVisaEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  25 ٪ مكافأة مطابقة على الإيداع الأول يصل إلى 500 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Reeltastic Казино
  Методи на депозити:
  MonetaNetellerEPSMasterCardEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 + 20 يدور
  +18 | Само нови играчи
 • Titan Казино
  Методи на депозити:
  NeosurfDiners Club InternationalEutellerInstant Wire TransferMyCitadel
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 200،00 يورو المكافأة الوديعة الأولى
  +18 | Само нови играчи
 • 24Bettle Казино
  Методи на депозити:
  SofortQIWIMoviiRedGiroPayMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  إيداع 48 يورو+ احصل على 50 ٪ حتى 240 يورو أو ودائع 48 يورو+ احصل على 30 تدورًا إضافيًا على شجرة الحظ
  +18 | Само нови играчи

AstroPay како пријатен начин на депозит во онлајн казина

Содржина

Кога станува збор за онлајн казина, брзината и безбедноста се од големо значење за играчите. Методите на депозит и повлекување на пари, сепак, можат да бидат непријатни за користење поради високите такси и спор стандард за исплата. Среќом, ова не е случај со AstroPay како алтернативен метод на депонирање во онлајн казина.

Како функционира AstroPay?

AstroPay е виртуелна картичка за депозит која нуди брзина и безбедност во онлајн казина. Почнувајќи од 2010 година, AstroPay беше креиран за корисниците кои бараат безбеден и ефективен начин за наплата во онлајн казината. AstroPay работи преку купување виртуелни картички онлајн со износи од $25 до $500 и користење на бројот и кодот на картичката за депозит во онлајн казиното.

 • AstroPay е безбеден метод на депозит - картичките се заштитени со посебен код за безбедност и фактурираат само еден депозит по картичка.
 • Брзина на депозитот - картичките може да се купат онлајн во текот на минути, што значи дека играчите можат брзо да ги депонираат своите пари.
 • Ниските такси на AstroPay - во споредба со други методи на депозит и повлекување на пари, AstroPay нуди многу ниски такси. Сепак, понекогаш може да има додатни такси, кои можат да варираат во зависност од казиното и земјата.

Депозит и повлекување со AstroPay

Депозитот со AstroPay е лесен и брз, како што веќе спомнавме. Со помош на онлајн продажба на картички, играчите можат да добијат код за депозит и да ја загрозат виртуелната картичка. Кога ќе се изврши депозитот во казиното, парите се појавуваат веднаш на сметката на играчот.

Сепак, не е секогаш можен да се направи повлекување со AstroPay. Во мнозинството на случаите, играчите ќе мора да одберат друг метод за повлекување на парите, како банкарска сметка или е-платеж.

Заклучок

AstroPay е безбеден и брз метод на депозит за онлајн казина, со многу ниски такси во споредба со другите методи. Играчите можат лесно да ја купат својата виртуелна картичка и да го направат својот депозит во текот на минути. Сепак, заемоавјќи го во предвид дека не е секогаш достапно за повлекување на пари, играчите би требало да знаат и други алтернативни методи на повлекување на парите.

AstroPay Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е AstroPay?

AstroPay e електронски портмоне кој овозможува голем број на онлајн трансакции, вклучувајќи ги и преводите на евро.

Може ли да се користи AstroPay во онлајн казината?

Да. AstroPay е популарен метод за депозит во онлајн казината, бидејќи е безбеден и лесен за користење.

Како да го користам AstroPay за депозит во онлајн казиното?

Потребно е да имате AstroPay картичка и да ја прикажете на депозитната страница на онлајн казиното. Внесете го износот на депозитот и потврдете го со кодот за потврда на AstroPay.

Која е минималната и максималната сума за депозит со AstroPay во онлајн казино?

Минималната и максималната сума за депозит со AstroPay се разликуваат во зависност од онлајн казиното. Обично минималната сума е околу 10 евра, а максималната сума може да биде неколку илјади евра.

Колку време е потребно за да се обработи депозитот со AstroPay во онлајн казиното?

Депозитите со AstroPay се обработуваат веднаш и парите се појавуваат на сметката во онлајн казиното во рок од неколку минути.

Дали могат да се направат повлекувања со AstroPay?

Не, AstroPay не овозможува повлекувања на пари од онлајн казината. За да се извршат повлекувања, потребно е да користите друг метод, како на пример електронско плаќање, банковна трансакција или е-почтен чек.

Дали AstroPay е безбеден метод за депозит во онлајн казина?

Да, AstroPay е безбеден метод за депозит во онлајн казината. Трансакциите се обработуваат преку 128-битно SSL шифрирање, што гарантира дека информацијата е заштитена и заштитена од пристап на недозволени лица.

Кои се парите кои се затегнуваат со користење на AstroPay на депозит во онлајн казината?

Обично нема никакви дополнителни накнади при користење на AstroPay за депозит во онлајн казино. Меѓутим, во некои случаи може да има мали накнади за трансакциите.