InstaDebit Казино

InstaDebit Казино

 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Mansion Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinMasterCardLobanetVisaEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  25 ٪ مكافأة مطابقة على الإيداع الأول يصل إلى 500 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Titan Казино
  Методи на депозити:
  NeosurfDiners Club InternationalEutellerInstant Wire TransferMyCitadel
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 200،00 يورو المكافأة الوديعة الأولى
  +18 | Само нови играчи
 • Music Hall Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyClickandBuyNetellerMasterCardMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  400 ٪ حتى 40 + 5 آثار (بقايا واحدة كل يوم لمدة 5 أيام)
  +18 | Само нови играчи
 • Mason Slots Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyNeosurfinstaDebitMaestroSiru Mobile
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى $/500 € + 10 يدور المكافآت
  +18 | Само нови играчи

Instadebit како метод на депозит во казино: Сеопфатен преглед

Содржина

Instadebit е систем на плаќање кој добива популарност кај корисниците на казино преку Интернет. Instadebit стана најпосакувана опција за депозити и повлекување на казино, бидејќи повеќе корисници ја сфаќаат нејзината погодност, безбедност и углед.

Што е Instadebit?

Instadebit е систем за плаќање на е-паричница, сличен на PayPal, кој ви овозможува брзо и лесно да направите депозити и повлекувања. Instadebit е достапен за употреба во земји како Канада каде што е основана и Соединетите држави. Процесот на депонирање на средства е интуитивен и директен.

За да направите депозит, едноставно изберете Instadebit како начин на плаќање, внесете го износот што сакате да го депонирате и потврдете ја трансакцијата. Можете да ја финансирате вашата сметка на InstAdebit преку вашата банкарска сметка на ист едноставен начин или да ја поврзете вашата кредитна картичка за да направите депозити.

 • Времето на обработка на депозитите се молња брзо, при што вашите средства се достапни веднаш да ги користите.
 • Instadebit го елиминира ризикот поврзан со споделување на вашите банкарски информации со казиното. Со Instadebit, можете да пренесете фондови без да споделувате чувствителни податоци со казиното.
 • Надоместоците поврзани со InstaDebit се ниски, што го прави економична опција за оние кои сакаат да ги придвижуваат своите пари безбедно.

Доколку сте заинтересирани да дознаете повеќе за Instadebit, посетете ја нејзината веб -страница за да го видите нејзиниот процес на политика и активирање.

Добрите и лошите страни на користење на Instadebit

Користењето на Instadebit има предности и недостатоци, кои вреди да се размисли пред да го направите вашиот најпосакуван начин на плаќање.

Позитивни:

 • Instadebit им дава приоритет на безбедноста и приватноста.
 • Instadebit има ниски такси
 • Корисниците можат да поврзат повеќе банкарски сметки и кредитни картички за употреба со Instadebit.
 • Instadebit дозволува лесно пренесување на средства помеѓу корисниците. Ова може да биде погодно кога играте во казина, бидејќи трансферите можат да се направат лесно и без одложување.
 • Инстадебит трансакциите се обработуваат веднаш.

Конс:

 • Instadebit е достапен само за употреба во неколку земји, имено Канада и Соединетите држави.
 • Повлекувањето може да потрае подолго од депозитите за обработка
 • Некои корисници пријавиле технички тешкотии, вклучително и трансакции за обработка на грешки и тешкотии со пристап до информации за сметката.
 • Не сите онлајн казина нудат Instadebit како опција за плаќање.

Instadebit како метод на депозит и повлекување во казино

Instadebit е еден од најдобрите методи за правење депозити и повлекувања во казината преку Интернет. Надоместоците поврзани со Instadebit се минимални, што го прави прифатлива опција, особено за играчите кои прават чести депозити. Нема такси наплатени од онлајн казина за користење на Instadebit.

Повлекувањето преку Instadebit обично трае 3-5 работни дена за обработка, што може да биде подолго од некои други начини на плаќање. Како и да е, ова е сè уште разумна временска рамка кога се споредува Instadebit со другите банкарски методи како директни трансфери на банка, што може да трае повеќе од една недела.

 • Instadebit е одличен избор за луѓе кои ја ценат нивната приватност, бидејќи можат да пренесат средства на и од нивната сметка во Казино без да споделуваат информации за банка.
 • Instadebit е подеднакво корисен за оние кои даваат приоритет на брзината и погодноста, бидејќи трансакциите се обработуваат веднаш.

Како да изберете казино компатибилен со Instadebit

Пред да изберете казино за да играте, треба да проверите дали го прифаќа Instadebit како метод на депозит. Не секое онлајн казино прифаќа Instadebit како опција за плаќање. Обично можете да ги најдете овие информации на веб -страницата Казино под табулаторот „банкарство“ или „депозити“.

Исто така, треба да прочитате прегледи на казиното од доверливи извори. Ова ќе ви даде идеја за угледот на казиното и како ги третира своите играчи. Казино кое прифаќа Instadebit, но има лоша репутација не вреди да се игра.

Заклучок

Instadebit е сигурен и безбеден систем за плаќање кој е погоден за играчите на казино преку Интернет. Ниските такси на Instadebit, брзинските трансакции и акцентот на приватноста на корисниците го прават извонреден избор за правење депозити и повлекувања. Додека некои корисници пријавуваат технички тешкотии, Instadebit има целокупна репутација за сигурност и интегритет.

Ако барате казино со голем избор на игри и прифаќа Instadebit како начин на плаќање, направете го вашето истражување и сигурно ќе најдете веродостојно казино подготвено да ве смести.

InstaDebit Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Instadebit?

Instadebit е услуга за плаќање преку Интернет која им овозможува на корисниците да прават безбедни и непречено трансакции помеѓу нивната банкарска сметка и нивната сметка за казино преку Интернет.

Како да се регистрирам за Instadebit?

Пријавувањето за Instadebit е бесплатно и лесно. Едноставно одете на нивната веб -страница, дајте ги вашите лични и банкарски информации и завршете го процесот на верификација. Откако ќе се пријавите, можете да започнете да користите Instadebit за да депонирате средства на вашата сметка во казино.

Може ли да користам Instadebit на сите онлајн казина?

Не, не сите онлајн казина прифаќаат Instadebit како начин на плаќање. Важно е да се провери со казиното пред да се обидете да користите Instadebit за да направите депозит.

Дали има такси поврзани со користење на Instadebit?

Instadebit не наплатува никакви такси за депозити или повлекувања. Сепак, некои онлајн казина може да имаат такси поврзани со користење на Instadebit како метод на плаќање. Важно е да се провери со казиното пред да направите депозит или повлекување.

Колку време е потребно за мојот депозит да ја достигне мојата сметка за казино?

Инстант депозити се достапни при користење на Instadebit. Ова значи дека вашите средства треба да бидат достапни на вашата сметка во казино веднаш по одобрената трансакција.

Може ли да ги повлечам моите добивки со помош на Instadebit?

Да, можете да користите Instadebit за да ги повлечете вашите добивки од вашата сметка во казино. Сепак, процесот на повлекување може да потрае неколку работни дена за да се заврши.

Дали Instadebit е безбеден и безбеден начин на плаќање?

Да, Instadebit е безбеден и безбеден начин на плаќање. Услугата користи софистицирана технологија за криптирање за да ги заштити вашите лични и финансиски информации. Покрај тоа, Instadebit е регулирана од финансиските власти и се бара да ги почитува строгите безбедносни стандарди.