EPS Казино

EPS Казино

 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Drift Казино
  Методи на депозити:
  SofortWebMoneyDogecoinGiroPayBank Wire Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 يورو + 20 يدور على فتحة مينوتور
  +18 | Само нови играчи
 • Reeltastic Казино
  Методи на депозити:
  MonetaNetellerEPSMasterCardEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 + 20 يدور
  +18 | Само нови играчи
 • Titan Казино
  Методи на депозити:
  NeosurfDiners Club InternationalEutellerInstant Wire TransferMyCitadel
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 200،00 يورو المكافأة الوديعة الأولى
  +18 | Само нови играчи
 • Music Hall Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyClickandBuyNetellerMasterCardMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  400 ٪ حتى 40 + 5 آثار (بقايا واحدة كل يوم لمدة 5 أيام)
  +18 | Само нови играчи

EPS како безбеден и удобен начин на плаќање во казино

Содржина

Дали барате сигурен и ефикасен начин за депонирање и повлекување на средства од вашата онлајн сметка за казино? Не гледајте подалеку од EPS.

Што е ЕПС?

EPS, или електронски стандард за плаќање, е широко користен начин на плаќање во Австрија. Им овозможува на клиентите да вршат безбедни плаќања преку Интернет директно од нивната банкарска сметка без потреба од кредитна картичка.

Системот е поддржан од најголемите банки во Австрија и е одобрен од австриската влада, обезбедувајќи безбедна и доверлива опција за плаќања преку Интернет.

 • EPS дозволува инстант депозити во вашата сметка во казино.
 • EPS ги избегнува пронајдените такси со други начини на плаќање како е-паричници.
 • EPS ја гарантира безбедноста на вашите лични и финансиски информации.

Како да се користи EPS како метод на депозит во казина

За да користите EPS како начин на плаќање во онлајн казина, ќе треба да следите неколку едноставни чекори:

Првиот чекор е да се осигура дека казиното го поддржува EPS како начин на плаќање. Многу казина ги наведуваат нивните достапни опции за плаќање во делот за банкарство или касиер на нивната веб -страница. Обично, корисниците едноставно треба да изберат EPS од список на опции.

Потоа, ќе се бара да го внесете износот што сакате да го депонирате и информациите за вашата сметка на EPS. Откако ќе ја потврдите исплатата, вашите средства веднаш ќе бидат кредитирани на вашата сметка во Казино и можете да започнете да играте веднаш.

Важно е да се напомене дека некои казина може да бараат од вас да го потврдите вашиот идентитет пред да обработите повлекување користејќи EPS како начин на плаќање.

Придобивки од користењето на EPS како метод на повлекување во казината

Една од најголемите предности на користењето на EPS како метод на повлекување во казината преку Интернет е брзината со која се обработуваат средствата. Во повеќето случаи, повлекувањата направени преку EPS се обработуваат веднаш.

Покрај тоа, користењето на ЕПС како метод за повлекување значи дека нема да мора да чекате да се расчистат средствата преку други финансиски посредници како е-паричници, на кои може да трае неколку дена за да бидат одобрени и обработени трансакции.

 • Методот за повлекување на EPS нема такси за трансакција за корисниците.
 • Повлекувањето на EPS се брзи и лесни за употреба.
 • ЕПС ги поддржува буквално сите големи банки во Австрија.

EPS, врвен начин на плаќање за австриски онлајн казина

ЕПС брзо се здобива со репутација како еден од највисоките начини на плаќање за австриските онлајн казина. Неговата безбедност, безбедност и погодност го прават одличен избор и за депонирање и повлекување на средства од сметките за казино преку Интернет.

 • EPS е широко поддржан начин на плаќање со репутација за безбедност и безбедност.
 • EPS овозможува инстант депозити и има брзо време на обработка на повлекување.
 • EPS често се нуди без дополнителни такси за трансакции.

Заклучок

Ако барате едноставен, безбеден и ефикасен начин за депонирање и повлекување на средства од вашата сметка за онлајн казино, EPS е одлична опција. Неговата брзина, погодност и углед го прават еден од највисоките начини на плаќање за австриските онлајн казина.

EPS Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е ЕПС?

EPS е начин на плаќање што широко се користи во Австрија, кој ви овозможува да пренесете средства од вашата банкарска сметка на вашата сметка во казино безбедно и брзо.

Може ли да користам EPS за да направам депозит во онлајн казино?

Да, многу онлајн казина во Австрија го прифаќаат ЕПС како метод на депозит.

Дали е безбедно да се користи EPS во онлајн казино?

Да, EPS е безбеден и сигурен начин на плаќање што ги криптира вашите лични и финансиски информации.

Дали треба да поставам сметка за да користам EPS?

Не, не треба да креирате EPS сметка за да ја користите како метод на депозит во онлајн казино. Треба само да имате банкарска сметка со банка што учествува.

Колку време е потребно за мојот депозит на EPS да биде кредитиран на мојата сметка за казино?

Депозитите на EPS обично се обработуваат веднаш, така што треба да ги видите средствата на вашата сметка во казино во рок од неколку минути.

Дали има такси поврзани со користење на EPS во онлајн казино?

Тоа зависи од казиното и вашата банка. Некои онлајн казина може да наплатат такса за депозитите на ЕПС, додека други не. Покрај тоа, вашата банка може да наплати такса за трансакција за користење на EPS.

Кој е максимумот што можам да го депонирам користејќи EPS во онлајн казино?

Максималниот износ на депозит може да варира во зависност од политиките на казиното преку Интернет и границите на трансфер на вашата банка. Проверете со вашето казино и банка за повеќе информации.

Може ли да ги повлечам своите добивки со употреба на EPS?

Не, EPS е достапен само како метод на депозит во онлајн казината. Willе треба да изберете алтернативен метод за повлекување, како што е банкарски трансфер или е-парич.