Ezipay Казино

Ezipay Казино

 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Vegas Palms Казино
  Методи на депозити:
  Przelewy24EZIPayEcoPayzMonetaEPS
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Kudos Казино
  Методи на депозити:
  EcoPayzDiners Club InternationalOnline Bank TransferNetellerVisa
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  150 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Golden Reef Казино
  Методи на депозити:
  MaestroPayPalNetellereChecksSkrill
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 900 يورو (ثلاث مرات حتى 300،00 يورو على الودائع الثلاثة الأولى)
  +18 | Само нови играчи
 • Betway Казино
  Методи на депозити:
  NetellerClickandBuyPrzelewy24EutellerBizum
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 50 جنيه إسترليني
  +18 | Само нови играчи

Ezipay како метод на депозит во казино: безбеден и удобен

Содржина

Кога станува збор за банкарство преку казино преку Интернет, играчите сакаат сигурна и безбедна опција што им овозможува брзо и лесно да ги депонираат и повлекуваат средствата. Езипај, популарна е-парична услуга, стана избор за играчи ширум светот. Во овој преглед, ќе ги испитаме предностите и недостатоците на користењето на Ezipay за трансакции со казино.

Како работи Езипај

Ezipay е е-парична услуга што ги олеснува трансакциите преку Интернет помеѓу трговците и клиентите. Основана во 2000 година, компанијата има долгогодишна репутација за сигурност и безбедност. За да се користи Ezipay за трансакции со казино, играчите прво мора да создадат сметка на веб -страницата Ezipay. Ова вклучува обезбедување на лични и банкарски информации, како и подложување на процес на верификација.

 • Депозити: Кога прават депозит во онлајн казино, играчите едноставно го избираат Ezipay како нивниот најпосакуван начин на плаќање и ги внесуваат информациите за нивната сметка. Трансакциите се обработуваат веднаш, дозволувајќи им на играчите веднаш да започнат да ги играат своите омилени игри.
 • Повлекување: Повлекувањето средства од сметка на казино на сметка на Езипај е слично директно. Играчите го избираат Ezipay како најпосакуван метод за повлекување и ги внесуваат информациите за нивната сметка. Повлекувањето обично се обработува во рок од 24-48 часа, во зависност од времето на обработка на казиното.

Една од придобивките од користењето на Ezipay е дека играчите исто така можат да ја користат својата сметка за да направат набавки кај други трговци преку Интернет, елиминирајќи ја потребата за повеќе начини на плаќање.

Предности на користење на Ezipay во онлајн казина

Ezipay нуди неколку предности за играчите кои бараат да депонираат и повлекуваат средства во онлајн казината:

Безбедност: Безбедносните мерки на Езипај се меѓу најдобрите во индустријата. Компанијата користи силна автентикација за криптирање и двофактор за да ги заштити податоците за корисниците, осигурувајќи дека трансакциите се безбедни и безбедни.

Брзина: Трансакциите на Езипај се обработуваат веднаш, дозволувајќи им на играчите да започнат да ги играат своите омилени игри без одложување.

Погодност: Ezipay е удобна опција за играчи кои претпочитаат да користат е-паричници. Без потреба да се внесуваат обемни банкарски информации, процесот на правење депозити и повлекувања е брз и лесен.

Подобност за бонус: Некои казина им нудат бонуси на играчите кои користат Езипај за да направат депозити. Овие бонуси можат да бидат во форма на бесплатни вртења, бонус пари или други награди.

Недостатоци за користење на Ezipay во онлајн казина

Езипај има и некои недостатоци за кои играчите треба да бидат свесни:

Ограничена достапност: Ezipay не е достапен како опција за плаќање на сите казина преку Интернет, ограничувајќи ги изборите на играчите кога станува збор за тоа каде можат да играат.

Такси: Додека повеќето онлајн казина не наплатуваат такси за користење на Ezipay, самата услуга наплатува такси за некои трансакции. Овие такси можат да јадат во банкромите на играчите ако не се внимателни.

Заклучок

Севкупно, Ezipay е сигурна и безбедна опција за правење депозити и повлекувања во онлајн казина. Неговата брзина и погодност го прават привлечен избор за многу играчи. Сепак, неговата ограничена достапност и потенцијалните такси се недостатоци што треба да се имаат предвид. Пред да го користат Ezipay како начин на плаќање, играчите треба да ги истражуваат такси и политики и на услугата за е-паричници и на онлајн казиното што планираат да го користат.

Ezipay Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Езипај?

Ezipay е услуга за плаќање преку Интернет која нуди брзи и лесни трансакции за клиенти на онлајн казина.

Како работи Езипај?

За да го користите Ezipay во онлајн казино, прво треба да креирате сметка со Ezipay. Потоа, поврзете ја вашата сметка на Ezipay со избраното онлајн казино. Потоа можете да ја користите вашата сметка на Ezipay за да ги депонирате и повлечете средствата од казиното.

Дали Ezipay е безбеден начин на плаќање што треба да се користи?

Да, Езипај е безбеден начин на плаќање кој користи технологија за криптирање за да ги заштити вашите лични и финансиски информации. Покрај тоа, Езипај е регулиран од Органот за финансиско однесување во Велика Британија, на клиентите им дава дополнителен мир на умот.

Дали има такси поврзани со употреба на Ezipay?

Ezipay не наплатува никакви такси за депонирање или повлекување на средства до и од онлајн казино. Сепак, вашата банка може да наплати такси за употреба на Ezipay.

Кои се границите на депозитот и повлекувањето кога користите Ezipay?

Ограничувањата на депозитот и повлекувањето за Ezipay се разликуваат во зависност од онлајн казиното што го користите. Сепак, многу казина имаат минимална сума на депозит од 10 фунти и максимална граница на повлекување од 10,000 фунти.

Колку време е потребно за депозитите и повлекувањата да се обработуваат со Езипај?

Депозитите обично се обработуваат веднаш при употреба на Ezipay. Повлекувањето може да потрае и до 48 часа за да се обработи онлајн казино.

Кои онлајн казина го прифаќаат Ezipay како начин на плаќање?

Постојат голем број на онлајн казина кои го прифаќаат Ezipay како начин на плаќање, вклучувајќи 32RED, Betway и Roxy Palace.

Може ли да користам Ezipay на мојот мобилен уред?

Да, Ezipay е достапен и на десктоп и за мобилни уреди, што го прави удобна опција за плаќање за клиентите во движење.