iCheque Казино

iCheque Казино

 • Bella Vegas Казино
  Методи на депозити:
  GiroPayChequeBank Wire TransferMasterCardBitcoin
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  320 ٪ مكافأة ودائع المطابقة + 45 مكافأة يدور
  +18 | Само нови играчи
 • DaVinci's Gold Казино
  Методи на депозити:
  VisaSkrillNetellerMoney GramPaysafe Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  ما يصل إلى 200 ٪ أو 100 ٪ استرداد نقدي
  +18 | Само нови играчи
 • Free Spin Казино
  Методи на депозити:
  VisaBank Wire TransferMasterCardMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • MyJackpot Казино
  Методи на депозити:
  SkrillPaysafe CardVisaBank Wire TransferTrustly
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи

Иче како метод на депозит во казино - сè што треба да знаете

Содржина

Ако сте страствен играч на казино преку Интернет, ја разбирате вредноста на опциите за сигурен депозит и повлекување. Еден од најновите и најперспективните начини на плаќање во индустријата за коцкање преку Интернет е ICheque.

Во оваа статија, ќе разгледаме детално во Ихеке како метод на депозит во казино, неговите карактеристики и неговите придобивки.

Што е Ихеке?

ICheque е виртуелна кредитна картичка која обезбедува побезбедна и попогодна алтернатива на традиционалните кредитни картички. Работи како припејд картичка, што значи дека играчите можат да ги потрошат само средствата што се достапни во нивната картичка.

За разлика од традиционалните кредитни картички, ICheque не е поврзан со банкарска сметка и не бара од играчите да ги споделат своите лични информации со онлајн казиното. Ова значи дека играчите можат безбедно и лесно да депонираат пари во нивните сметки во казино, без да се грижат за нарушувања на измама или безбедност.

 • Виртуелна кредитна картичка за побезбедни трансакции
 • Припејд картичка за подобра контрола врз трошењето
 • Нема врска до банкарска сметка за зголемена безбедност

Како да се користи iCheque за наслаги на казино и повлекувања

Користењето на iCheque како метод на депозит во казино е едноставно и јасно. Еве чекор-по-чекор водич:

Чекор 1: Посетете ја страницата за касино касино и изберете ICheque како најпосакуван начин на плаќање.

Чекор 2: Внесете го бројот на картичката iCheque и износот што сакате да го депонирате.

Чекор 3: За неколку секунди, вашите средства ќе бидат достапни на вашата сметка во Казино и можете да започнете да ги играте вашите омилени игри.

Повлекувањето со iCheque се исто така лесно. Едноставно изберете iCheque како вашата најпосакувана опција за повлекување, внесете ги износите и деталите за вашата картичка, а вашите средства ќе бидат обработени во рок од 24 часа.

Придобивките од користењето на iCheque како метод на депозит во казино

Една од најзначајните предности на користењето на iCheque како метод на депозит во казино е нејзината безбедност и безбедност. Бидејќи не бара да ги споделите информациите за вашата банкарска сметка или кредитната картичка со казиното, можете да бидете сигурни дека сите ваши трансакции се безбедни и заштитени од кој било неовластен пристап.

ICheque исто така нуди побрзи и подостапни трансакции. Депозитите се обработуваат веднаш, што значи дека можете да започнете на вашите омилени игри што е можно поскоро.

Покрај тоа, ICheque нуди можност за управување со трошењето без да го надминете вашиот буџет. Бидејќи работи како припејд картичка, можете да депонирате одредена количина на средства на вашата iCheque картичка и да ја користите само таа сума. Како резултат, можете полесно да ги следите вашите трошоци за коцкање и да избегнете преголема потрошувачка.

 • Побезбедни и посигурни трансакции
 • Побрзи и подостапни трансакции
 • Подобра контрола врз трошоците за коцкање

Ограничувањата на користењето на iCheque

Додека ICheque нуди неколку предности во однос на традиционалните начини на плаќање, има некои ограничувања:

 • Може да се применат такси за трансакција
 • Не сите онлајн казина прифаќаат iCheque
 • Повлекувањето може да трае подолго од депозитите

Бидете сигурни да проверите со претпочитаното онлајн казино за да видите дали го прифаќаат ICheque како начин на плаќање и да се распрашате за какви било такси или ограничувања што може да ги има.

Заклучок

ICheque е ветувачка виртуелна кредитна картичка која нуди безбедни и лесни опции за депозити за играчи на казино преку Интернет. Неговата способност да управува со трошоците за коцкање без да го надмине буџетот го прави идеален начин на плаќање за одговорни играчи. Бидете сигурни да проверите со вашето онлајн казино за да видите дали ICheque е опција и доживејте ги своите придобивки за себе.

iCheque Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Ихеке?

ICheque е услуга за плаќање е-паричница која ви овозможува безбедно да пренесувате пари на онлајн казина и други трговци. Функционира слично на PayPal и Skrill.

Кои казина прифаќаат iCheque?

Постојат неколку онлајн казина кои прифаќаат Ихеке, вклучувајќи 888 казино, казино Bet365 и Вилијам Хил Казино.

Дали ICheque е безбеден и безбеден начин на плаќање?

Да, ICheque е безбеден и безбеден начин на плаќање. Тој користи напредна технологија за криптирање за да ги заштити вашите лични и финансиски информации, за да можете да бидете сигурни дека вашите податоци се безбедни.

Дали има такса за користење на iCheque?

Да, може да има такса за користење на iCheque. Надоместокот може да варира во зависност од казиното и земјата во која живеете. Осигурете се да ги прочитате условите пред да направите депозит користејќи iCheque.

Како да направам депозит користејќи iCheque?

За да направите депозит користејќи iCheque, едноставно одете во касата на вашето избрано онлајн казино и кликнете на опцијата iCheque. Следете ги упатствата за да ги внесете деталите за вашата сметка на iCheque и износот што сакате да го депонирате.

Може ли да ги повлечам своите добивки користејќи iCheque?

Не, за жал, ICheque не може да се искористи за повлекување на добивки од онлајн казина. Willе треба да користите различен начин на плаќање, како што е банкарски трансфер или е-парич, за да ги повлечете вашите средства.

Кои валути поддржува Ихек?

ICheque поддржува неколку валути, вклучувајќи УСД, ЕУР и МБП. Сепак, достапноста на специфични валути може да варира во зависност од земјата во која живеете.

Дали Ихеке е достапен во мојата земја?

ICheque е достапен во неколку земји низ целиот свет, но не е достапен во сите земји. Проверете ја веб -страницата ICheque за да видите дали е достапна во вашата земја.