Reel Казино

Reel Казино

 • Reeltastic Казино
  Методи на депозити:
  MonetaNetellerEPSMasterCardEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 + 20 يدور
  +18 | Само нови играчи
 • Rich Reels Казино
  Методи на депозити:
  ClickandBuyEcoPayzMaestroPostepayInstant Bank Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 دولار/100 يورو0 + 20 Spins, 1st Deposit Bonus
  +18 | Само нови играчи
 • 7Reels Казино
  Методи на депозити:
  SkrillEcoPayzBank Wire TransferUPayCardWebMoney
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • RoadHouse Reels Казино
  Методи на депозити:
  NetellerNetellerVisa ElectronVisaVisa Debit
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Reel Emperor Казино
  Методи на депозити:
  Perfect MoneyQIWIMasterCardWebMoneyMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 500 يورو - على الإيداع الأول الخاص بك
  +18 | Само нови играчи

Reel како метод за депозит во казино: корисен преглед

Содржина

Според последните истражувања, повеќе од 30% од казино играчите користат Reel како метод за депозит. Ова е електронски портмоне кој може да се поврзе со банкарска сметка или кредитна картичка, нудејќи најбрзо и најлесно начин за депозити во казино.

Предности на Reel како метод за депозит во казино

Одбирајќи Reel како метод за депозит во казино, играчите имаат повеќе предности:

 • Брзи депозити - кога ќе го изберете Reel како метод за депозит во казино, депозитот ќе биде значително побрз од другите методи за наплата.
 • Сигурност - највисоките стандарди на безбедност се користат за заштита на вашите податоци и трансакции со Reel.
 • Едноставност - додавањето на нова кредитна картичка или трансакциски медиум е многу едноставно и може да се направи со неколку кликови.
 • Приватност - Reel не открива лични информации на казино за играчот, што го чини одличен начин да пронајдете анонимност кога играте.

Недостатоци на Reel како метод за депозит во казино

Иако Reel би можел да биде одличен начин за депозитирање во казина, забележани се некои недостатоци.

Најважниот недостаток е што Reel не е достапен во сите држави. Иако многумина го користат тој како начин на наплата, одредени земји не дозволуваат користење на услугите на Reel. Токму затоа, важно е да се уверите дека Reel е достапен во вашата земја пред да го одберете како метод за депозит во казино.

Reel како метод за повлекување од казино

Reel не е достапен само како метод за депозити, туку и како метод за повлекување на добивки од казино. Доколку користите Reel како начин за депозит, тогаш можете да го користите и како начин за повлекување на вашите добивки.

 • Брзина - повлекувањето на добивки преку Reel е многу брзо, како што е и случај со депозитите.
 • Сигурност - високите стандарди на безбедност се применуваат и кога користите Reel за повлекување на добивки.

Колку време е потребно за да се обработи денежниот трансфер преку Reel

Денежниот трансфер преку Reel може да варира во брзина, во зависност од казиното каде што играте и од брзината на повлекување која сте ја избрале. Обично, депозитите се обработуваат веднаш, додека повлекувањата можат да траат неколку дена.

Заклучок

Reel е прекрасен начин за депозитирање и повлекување на добивки во казино. Со својата едноставност и сигурност, Reel овозможува на играчите да уживаат во својата омилена игра со минимална тревога и максимално забава. Веднаш проверете дали Reel е достапен во вашата земја и започнете со игра!

Reel Казина: Најчесто поставувани прашања

Кој е Ролето?

Ролето е приватна компанија која претставува избор за онлајн плаќање на интернет казина во Македонија.

Како можете да ги користите Ролето за плаќање во казино?

Кога ќе одете на касата на казиното, изберете ја опцијата Ролето и следете ги упатствата за да го комплетирате вашето плаќање.

Како може да ја откажам мојата трансакција со Ролето?

За да ја откажете вашата трансакција со Ролето, контактирајте го казиното преку телефон или имајте во предвид дека сите трансакции со Ролето можат да бидат одбиени.

Кој е минималниот и максималниот износ на депозит со Ролето?

Минималниот износ на депозит со Ролето зависи од казиното, но неретко е околу 200 денари. Максималниот износ на депозитот е обично околу 50000 денари.

Која е процедурата за повлекување на личниот баланс со Ролето?

За да го повлечете вашето преостанато салдо со Ролето, морате да изберете ја опцијата за повлекување на касата на казиното и да ги следите упатствата на екранот.

Колку време трае процесот на депозит со Ролето?

Процесот на депозит со Ролето е направен за да го олесни процесот на плаќање. Депозитот ги одразува вашите средства веднаш по потврдување на трансакцијата.

Који се предностите на користење на Ролето за плаќање во казина?

Ролето е безбедна, брза и ефикасна опција за плаќање во казина. Исто така, Ролето претставува и лесен начин за повлекување на салдо.

Колку високи се надоместоците при користење на Ролето за плаќање во казина?

Нивото на надоместоците при користење на Ролето варираат од казино до казино. Можете да го видите износот на надоместоците на кассата на казиното или на веб-страницата на казиното.