iDebit Казино

iDebit Казино

 • Mansion Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinMasterCardLobanetVisaEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  25 ٪ مكافأة مطابقة على الإيداع الأول يصل إلى 500 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Titan Казино
  Методи на депозити:
  NeosurfDiners Club InternationalEutellerInstant Wire TransferMyCitadel
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 200،00 يورو المكافأة الوديعة الأولى
  +18 | Само нови играчи
 • Mason Slots Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyNeosurfinstaDebitMaestroSiru Mobile
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى $/500 € + 10 يدور المكافآت
  +18 | Само нови играчи
 • Evospin Казино
  Методи на депозити:
  Bank Wire TransferRapid TransferSkrillMaestroVisa
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Rich Reels Казино
  Методи на депозити:
  ClickandBuyEcoPayzMaestroPostepayInstant Bank Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 دولار/100 يورو0 + 20 Spins, 1st Deposit Bonus
  +18 | Само нови играчи

Добрите и лошите страни на користење на IDEBIT како метод на депозит во казино

Содржина

Кога станува збор за коцкање преку Интернет, на играчите им треба сигурен и безбеден начин на плаќање за да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки. Idebit е еден од најпосакуваните методи, обезбедувајќи брзи и безбедни трансакции низ неколку земји, вклучувајќи ги Канада, Австралија и Велика Британија. Во овој напис, ќе ги истражиме добрите и лошите страни на користењето на IDEBIT како метод на депозит во казино за да ви помогнеме да донесете информирана одлука.

Придобивките од користењето на Idebit како метод на депозит во казино

IDEBIT е процесор за плаќање со седиште во Канада, кој им овозможува на корисниците да прават депозити и повлекувања директно од нивните банкарски сметки. Обезбедува безбеден и директен начин за пренесување на средства без да откриете чувствителни информации на трговците преку Интернет. Еве ги главните придобивки од користењето на Idebit како метод на депозит во казино:

 • Инстант депозити: Плаќањата за идеи се обработуваат веднаш, што значи дека играчите можат да започнат да ги играат своите омилени игри во казино веднаш откако ќе се одобри депозитот.
 • Висока стапка на прифаќање: Idebit е широко прифатен во многу онлајн казина, обезбедувајќи им на играчите огромен спектар на опции за избор.
 • Нема дополнителни такси: IDEBIT не наплаќа дополнителни такси за правење депозити или повлекувања, што го прави рентабилна опција за играчите.
 • Безбедно и приватно: Idebit користи напредни безбедносни мерки за заштита на податоците и трансакциите на корисниците. Исто така, им овозможува на играчите да ги чуваат своите финансиски информации приватни од казина и други продавачи на трети страни.
 • Лесен за користење: Интерфејс за кориснички интерфејс на Idebit и директен процес на регистрација го прават достапен за играчи од сите нивоа.

Недостатоци за користење на Idebit како метод на депозит во казино

Додека Idebit има многу предности како начин на плаќање, тој исто така доаѓа со некои недостатоци за кои играчите треба да бидат свесни. Еве ги главните недостатоци во користењето на Idebit како метод на депозит во казино:

 • Не е достапно насекаде: Idebit е достапен само во ограничен број на земји, што значи дека некои играчи можеби нема да можат да го користат за финансирање на своите сметки.
 • Ограничувања на повлекување: Idebit наметнува ограничувања на повлекување на корисниците, што може да се разликува во зависност од казиното и земјата на престој. Ова значи дека играчите можеби не можат да повлечат големи суми пари преку IDEBIT.
 • Без опција за враќање на поврат: За разлика од плаќањата за кредитни картички, плаќањата за идеи не се квалификувани за повратни информации, што значи дека играчите можеби нема да можат да ги оспоруваат неовластените трансакции или грешки во трговците.
 • Потребна банкарска сметка: IDEBIT бара од корисниците да ги поврзат своите сметки со банкарските сметки, што може да биде незгодно или невозможно за некои играчи со ограничен пристап до банки од тули и малтер.

Во заклучок

Idebit е удобна и сигурна опција за плаќање за играчи кои сакаат да направат брзи и безбедни депозити во онлајн казина. Има многу придобивки, како што се инстант депозити, високи стапки на прифаќање и нема дополнителни такси. Сепак, има и некои недостатоци, како што се ограничена достапност, ограничувања на повлекување, без опции за враќање на наплата и барања за банкарска сметка. Затоа, играчите треба внимателно да ги мерат овие добрите и лошите страни пред да одлучат да користат IDEBIT како нивниот метод за депозит во казино.

iDebit Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Idebit?

Idebit е брз и безбеден начин на плаќање преку Интернет, кој ви овозможува да направите депозити и повлекувања до и од вашата сметка во казино.

Дали Idebit е безбеден за употреба?

Да, IDEBIT е безбеден и сигурен начин на плаќање. Вашите лични и финансиски информации се шифрирани и заштитени во секое време, а Idebit е овластен од Verisign за да се осигура дека вашите трансакции се безбедни.

Може ли да користам Idebit за да направам депозити во онлајн казина?

Да, можете да користите IDEBIT за да направите депозити во многу онлајн казина. Едноставно изберете IDEBIT како начин на плаќање, внесете ги деталите за плаќање и потврдете ја трансакцијата.

Кои се таксите за користење на IDEBIT?

Idebit не наплатува никакви такси за правење депозити или повлекувања. Како и да е, може да има такси поврзани со вашата банкарска сметка или кредитна картичка што ја користите за финансирање на вашата сметка на IDEBIT.

Колку време е потребно за да се процесираат трансакциите со IDebit?

Депозитите со Idebit се обработуваат веднаш, така што можете веднаш да започнете да ги играте омилените игри во казино. Повлекувањето трае 3-5 работни дена за обработка.

Дали Idebit е достапен во сите земји?

Idebit е достапен во избрани земји, вклучително и Канада и неколку европски земји. Можете да проверите дали вашата земја е поддржана на веб -страницата IDEBIT.

Дали треба да регистрирам сметка со IDebit?

Да, треба да се регистрирате за сметка на IDEBIT за да го користите овој начин на плаќање. Процесот на регистрација е брз и лесен, и треба само да дадете некои основни лични информации за да започнете.

Може ли да ги повлечам своите добивки од казино со Idebit?

Да, можете да ги повлечете вашите добивки користејќи Idebit. Едноставно изберете Idebit како метод за повлекување, внесете ги деталите за плаќање и потврдете ја трансакцијата. Вашите добивки ќе бидат кредитирани на вашата IDEBIT сметка во рок од неколку работни дена.