Pay N Play Казино

Pay N Play Казино

 • 777 Казино
  Методи на депозити:
  Transferencia Bancaria LocalMonetaWebMoneyOP-Pohjola GroupVisa
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  150 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Shangri La Live Казино
  Методи на депозити:
  VisaTrustlyBitcoinMuchBetterQIWI
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Phoenician Казино
  Методи на депозити:
  EPSPugglePayMultibancoGiroPaySofort
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 دولار/100 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Caxino Казино
  Методи на депозити:
  Bank Wire TransferEcoPayzNetellerVisaPaysafe Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 200 يورو + 100 مكافأة يدور
  +18 | Само нови играчи
 • Yukon Gold Казино
  Методи на депозити:
  EntropaySkrillIlixiumEnvoyPaysafe Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  280 ٪ التسجيل مكافأة + 40 يدور حرة
  +18 | Само нови играчи

Pay N Play како метод за депозит во казино - преглед

Содржина

Pay N Play е нова опција за депозити во казино. Ова е метод кој што претставува сопствен продукт на компанијата Trustly. Овој метод на депозит може да го искористате во одредени онлајн казина во Македонија. Употребата на Pay N Play е лесна, брза и безбедна. Дознајте ги предностите и недостатоците на овој метод во продолжение.

Предности на Pay N Play како метод за депозитирање во казина

Pay N Play е безбеден метод на депозитирање, што го чини големо предност за играчите. Секогаш кога ќе го користите овој метод, ќе имате сигурност дека вашите податоци се заштитени и не можат да бидат украдени. Во дополнение на тоа, при избор на Pay N Play, нема потреба да се креира нов профил или да се внесе податок за плаќање.

Главната предност на Pay N Play е неговата брзина. Депозитите се обработуваат многу брзо, буквално неколку минути. Ова значи дека ќе можете одmah да играте на избраните игри, без да губите време. Се што ви треба е банкарска сметка кај една од поддржаните банки, и секогаш можете да го користите Pay N Play како метод на плаќање.

 • Безбедна метода на депозитирање
 • Брзина и ефикасност
 • Не е потребно креирање на нов профил

Недостатоци на Pay N Play како метод за депозитирање во казина

За жал, има некои недостатоци на Pay N Play како метод на депозит. Еден од главните недостатоци е тоа што не е достапен во сите онлајн казина во Македонија. Исто така, не е достапен за користење со сите видови на кредитни картички. Ова значи дека ако не сте корисник на поддржаната банка, нема да можете да го користите Pay N Play како метод.

Друг недостаток на Pay N Play е тоа што не е достапен како метод за повлекување на средства. За повлекување на средства, мора да се користи друг метод, на пример банкарска сметка, кој често може да земе повеќе време и да биде однесен со одредени трошоци.

На крај, ако не користите банки на коишто е достапен Pay N Play, веројатно ќе мора да користите друг метод на плаќање. Ова значи дека, во зависност од избраниот метод, може да имате ризици за повеќе трошоци или забавување на процесот на плаќање.

Заклучок

Pay N Play е нова и интересна метода за депозитирање во казина во Македонија. Има голема предност во безбедноста, брзината и ефикасноста на процесот. Недостатоците на методата обврзуваат користење на соодветните банки и недостапност на методата за повлекување на средства. Во секој случај, Pay N Play е достојна опција за депозитирање во казина со квалитетната услуга за сите корисници кои ја користат.

Pay N Play Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Pay N Play?

Pay N Play е казино платежен метод кој го овозможува директното поврзување на банкарскиот сметководителски систем со казиното, без да е потребен регистрација на сајтот. Ова значи дека секоја трансакција автоматски се процесира и потврдува со највисоко ниво на сигурност и без многу барања за лични податоци.

Кои банки можат да се користат за Pay N Play?

Pay N Play работи со различни банки, вклучувајќи ја Swedbank, SEB, LHV, Luminor, Coop Pank и многу други.

Кои казина го нудат Pay N Play како опција за плаќање?

Постојат многу казина кои го нудат Pay N Play како опција за плаќање, вклучувајќи ја Ninja Casino, Speedy Casino, TurboVegas Casino и многу други.

Кој е минималниот и максималниот износ кој може да се депонира со Pay N Play?

Минималниот и максималниот износ може да варира од казино до казино, но најчесто минималниот износ е околу 10 евра, а максималниот износ може да биде до 1000 евра.

Колку време е потребно да се изврши трансакција со Pay N Play?

Трансакциите со Pay N Play се извршуваат многу брзо и едноставно, бидејќи нема потреба од дополнителни потврди или верификации. Трансакцијата е одобрена веднаш кога се внесат деталите за банката.

Кој е минималниот и максималниот износ кој може да се повлече со Pay N Play?

Минималниот и максималниот износ за повлекување може да варира од казино до казино, но најчесто минималниот износ е околу 20-30 евра, а максималниот износ може да биде до 5000 евра.

Како се досегаат моите добивки со Pay N Play?

Повлекувањето на добивки со Pay N Play е многу едноставно. Достапно е во секое казино којо го нуди овој начин на плаќање. Само изберете \"Повлекување\" како опција и следете ги упатствата. Добивките се обработуваат во рок од 24 часа.