Paykasa Казино

Paykasa Казино

 • Savarona Казино
  Методи на депозити:
  VisaInpayEcoPayzJeton WalletNeteller
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • 1xBet Казино
  Методи на депозити:
  EutellerSvyaznoyWallet OnePerfect MoneyPrivat24
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Pin-Up Казино
  Методи на депозити:
  SkrillVisaNetellerPayKasaNeteller
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • 1xSlots Казино
  Методи на депозити:
  WebMoneyAstroPay DirectBitcoinPromsvyazbankMoneySafe
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи

Paykasa како метод за депозит во казина

Содржина

Paykasa е метод за плаќање кој ги овозможува на играчите да направат депозит во онлајн казина. Оваа опција е достапна во Македонија и е популарна меѓу играчите. Се овозможува преку Paykasa ваучери кои можат да бидат купувани во специјализирани продавници и онлајн.

Paykasa ваучерите се достапни во различни износи, што го прави казиното достапно за сите играчи со различни буџети. Исто така, играчите можат да ги користат ваучерите и за повлекување на средства од својата сметка во казиното. Ова го прави Paykasa многу популарен метод за плаќање меѓу играчите на казината.

Вредностите на Paykasa како метод за депозит во казина

Paykasa ги нуди следните вредности за играчите на казино:

 • Безбедност - со помош на Paykasa, играчите не ги раскриваат своите финансиски податоци на казиното, што ги овозможува да играат безбедно.
 • Лесно за користење - играчите можат лесно да купуваат Paykasa ваучери во специјализирани продавници или онлајн. Самото депозитирање во казиното е многу лесно и брзо.
 • Брзина на повлекување - со Paykasa, играчите можат брзо и едноставно да ги повлекуваат своите средства од казиното.
 • Нема дополнителни такси - при користење на Paykasa, играчите не се соочуваат со дополнителни такси за пренос на средства.

Вредностите на Paykasa како метод за повлекување од сметка во казина

Освен за депозитирање во казина, Paykasa исто така е одличен метод и за повлекување на средства од сметката во казиното. Играчите што ги користат Paykasa за повлекување од својата сметка имаат следни предности:

 • Ниски такси - за разлика од други методи за повлекување, Paykasa има ниски такси за трансакцијата.
 • Брзина на повлекување - кога се користи Paykasa за повлекување, играчите можат да ги добијат своите средства брзо и едноставно.
 • Безбедност - повлекувањето со Paykasa е безбедно и нема ризик од раскривање на финансиските податоци.

Заклучок

Paykasa е одличен метод за плаќање во онлајн казината. Играчите имаат многу предности при користење на овој метод за депозитирање и повлекување на средства, со што Paykasa го прави корисен и удобен метод за плаќање. Неговата безбедност, брзина и едноставност го прават Paykasa популарен метод се поготово меѓу играчите на казината.

Paykasa Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Paykasa?

Paykasa е електронски начин за плаќање кој овозможува безбедни и сигурни трансакции на интернет. Оваа услуга овозможува купување на онлајн услуги без да ви е потребно да го доставувате вашиот личен банкарски или кредитен информации.

Како да користам Paykasa за да депонирам во казиното?

За да депонирате со Paykasa, треба да одете на касата на казиното и да изберете Paykasa како опција за плаќање. Доколку имате Paykasa ваучер, потребно е да го внесете кодот на ваучерот во полето за внесување код и да внесете го износот на вашиот депозит.

Колку време ќе потрае процесот на депонирање со Paykasa?

Депонирањето со Paykasa е многу брзо и едноставно. Трансакцијата ќе се обработи веднаш откако ќе го внесете кодот на ваучерот и износот на депозитот. Со оваа услуга, вашиот депозит ќе биде достапен за употреба одма по замолувањето за депонирање.

Дали моите лични податоци ќе бидат безбедни со Paykasa?

Да, Paykasa е еден од најсигурните начини за плаќање на интернет. Вашите лични податоци се во потполност заштитени со шифрирани трансакции и двојна автентикација.

Кои казина аплицираат со Paykasa како метод за плаќање?

Некои од најпопуларните онлајн казина кои аплицираат со Paykasa вклучуваат 888 казино, Betway казино, Jackpot City казино и Gaming Club казино

Кои валути ги прима Paykasa како метод за плаќање?

Paykasa прима многу различни валути вклучувајќи ги еврот, доларот, фунтата и многу други локални валути.

Постојат ли некакви надоместоци за користење на Paykasa?

Paykasa редовно нуди некакви надоместоци на клиентите кои го користат нивниот сервис за плаќање во казината. За повеќе информации за надоместоците, посетете ја веб страницата на Paykasa.