Paykwik Казино

Paykwik Казино

 • 1xBet Казино
  Методи на депозити:
  EutellerSvyaznoyWallet OnePerfect MoneyPrivat24
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи

Paykwik - Нов метод за депозит в казина

Содржина

Виртуелните казина стануваат секојдневно популарни во Македонија, а со тоа се расте и бројот на методи на плаќање во тие казина. Еден од најновите методи за плаќање е Paykwik, кој овозможува лесно и безбедно депонирање на пари во виртуелните казина.

Како функционира Paykwik?

Paykwik компанијата е основана во 2013 година во Турција и веднаш започна со работата на сопствениот систем на плаќање. Методот на плаќање е претплатен картичен систем, и искуството е слично на купување на претплатена картица за мобилен телефон.

За да се депонира пари, корисникот мора да оди на страницата за депозит во избраното казино и да избере Paykwik како метод на плаќање. Со кликнување на Paykwik, корисникот ќе добие код за Paykwik картичка, кој може да се употреби за плаќање.

Плусеви и минуси на користење Paykwik во казината

Со користење на Paykwik методот на плаќање, има повеќе предности и манекови и тоа ги прави згодни за користење во виртуелните казина на Македонија.

 • Лесен и едноставен начин на плаќање во казиното
 • Безбедност на трансакциите со шифрирање на сите лични податоци
 • Неопходност за картички за плаќање, банкарски сметки и други форми на депонирање на парите
 • Нема скриени такси или други дополнителни трошоци при користење на методот за плаќање
 • Висока анонимност на трансакциите, бидејќи не е потребно да се даваат банкарски податоци или лични информации.

Меѓу другото, негативниот аспект на користењето на Paykwik за плаќање во казина е што методот е достапен само за плаќање и нема да биде достапен за повлекување на парите од казиното. Ова означува дека корисникот ќе мора да избере друг метод на повлекување на парите.

Повлекување со Paykwik

Со желбата да ги задоволи потребите на своите клиенти, Paykwik го направи системот за повлекување на парите многу лесен за користење. Онлајн казината се обидуваат да го прилагодат за своите клиенти методот на повлекување на своите добивки, но обично треба да се користат други методи за повлекување на парите.

 • Со Paykwik не се нудат никакви дополнителни услуги и функции, тоа е само систем на плаќање. Но, повлекувањето на преостанатите пари е лесно и може да се направи во било кој момент.
 • Методот за повлекување на парите може да биде работен во казината, но повтувањето на парите е достапно само преку други методи како што се банкарско повлекување, електронски трансфер на пари и други.
 • За да се повлечат парите, корисникот треба само да внесе информации за Paykwik картичката и да ги внесе банкарските информации, бизнис и е-маил адреса на што ќе бидат превезани парите.

Заклучок

Paykwik е многу добар метод на плаќање за користење во виртуелните казина на Македонија. Методот е лесен, безбеден и предизвикува малку проблеми, особено кога станува збор за депонирање на пари во казиното. И покрај тоа што не е достапен за повлекување на парите, Paykwik компанијата предлага многу други методи на трансакции, кои овозможуваат ефикасна комуникација помеѓу владејачите на горната и долната позиција.

Paykwik Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Paykwik казино депозит метод?

Paykwik е онлајн платформа за купување на ваучери кои можете да ги користите за депозитирање во онлајн казина. Тие ви овозможуваат анонимност и сигурност при подигањето на средства во казината.

Како функционира Paykwik во казина?

За да користите Paykwik за да направите депозит во онлајн казина, треба да купите Paykwik ваучер и да внесете 16-цифрен код во казиното. Парите ќе бидат веднаш кредитирани на вашата сметка.

Кои казина го прифаќаат Paykwik како метод на депозит?

Постојат многу казина кои го прифаќаат Paykwik како метод на депозит, но треба да бидете внимателни при одбирањето на казино. Најдоброто решение е да изберете легално и регулирано казино како што е Bet365 или 888Casino.

Дали Paykwik е безбеден и сигурен метод на депозит?

Да, Paykwik е безбеден и сигурен метод на депозит. Сите трансакции се шифрирани и заштитени со најновите безбедносни протоколи за да се гарантира безбедноста на вашите лични и финансиски податоци.

Што е минималниот и максималниот лимит за депозит со Paykwik во казина?

Лимитите за депозит со Paykwik се разликуваат во зависност од казиното, но за повеќето казина минималната сума за депозит е од €10, а максималната сума може да достигне до €1,000.

Дали постои некаква провизија за користење на Paykwik депозит методот во казината?

Да, постојат провизии за користење на Paykwik во казината, кои можат да варираат од казино до казино. Обично провизиите се меѓу 2% и 5% од износот на депозитот.

Дали Paykwik поддржува подигање на средства од казина?

Не, Paykwik не поддржува подигање на средства од казина. Треба да изберете друг метод за подигање на вашите добивки како што е банкарски трансфер, е-платежни системи, или друг метод за подигање на средства.