Piastrix Казино

Piastrix Казино

 • Woocasino Казино
  Методи на депозити:
  DogecoinNetellerMaestroBitcoin CashInterac
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  300 ٪ حتى 500 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Zoome Казино
  Методи на депозити:
  EcoPayzPay4FunNeosurfSkrillAstroPay Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  300 ٪ حتى 600 دولار مكافأة الترحيب
  +18 | Само нови играчи
 • King Billy Казино
  Методи на депозити:
  VisaMiFinitySticPayNeosurfRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Kosmonaut Казино
  Методи на депозити:
  Venus PointBitcoin CashVenus PointEthereumSiru Mobile
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  50 يدور على yak ، yeti & roll من قبل Betsoft على التسجيل + 200 ٪ إيداع المباراة bonu
  +18 | Само нови играчи
 • OXI Казино
  Методи на депозити:
  NetellerDirecta24EcoPayzNetellerQIWI
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  ما يصل إلى €/800 دولار على الأولين الودائع
  +18 | Само нови играчи

Piastrix – Нов начин за депозити в онлајн казина

Содржина

Постоењето на онлајн казина, овозможи на милиони играчи да уживаат во игрите коишто ги нудат години наред, од комфорот на својот дом или каде и да бидат на светот. Но, како да ги преведете парите од вашата банка кај казиното?

Во оваа статија, ние ќе ги класификуваме дури и гранатите на Piastrix, како метод за депозит и повлекување на грабежливи износи во онлајн казина. Исто така, ќе ве запознаеме со поминатото на Piastrix како наплатна порта, неговата доступност, сигурност и удобност, со што се оптимизира депозит процесот во онлајн казина.

Што е Piastrix?

Piastrix е меѓународен сервис за брзо и безбедно пренесување на пари, кој ја отстранува баранбата за физички присуство и пренос на големи капиталски износи помеѓу различни банки во различни земји. Piastrix ја нуди могуноста на лицата да ги повлекуваат своите средства на нивната банкарска сметка и депонираат средства за андекватниот сектор на казиното.

Сервисот е окосмулен во мегекомпании како G2A, Ebay и други и сите трансакции се одваиват преку нас. Piastrix е препознатлив бренд за брзина и сигурност, надавајќи многу поволни тарифи и попусти за користење на нивниот сервис.

Достапност

Piastrix има широк опсег на достапност, утврден во повеќе од 200 земји. Некои од популарните земји кои имаат пристап до Piastrix услугата се Велика Британија, САД, Бразил, Австралија и многу други.

Сигурност

Стандардот на сигурност на Piastrix е врвен, со користење на енкрипција која шифрира податоци и подобар пристап во конверзии помеѓу банките на страните вклучени во трансакцијата. Piastrix ги оптимизира процедурите за верификација, намалувајќи го ризикот од измама и светувајќи ги сите корисници да се пријават за двостранна аутентикација, да го променат својот лозинка и да користат сигурно пристапно место.

Удобност

 • Без потреба од физички присуство; треба само да креирате профил и да ја поврзете својата банкарска сметка;
 • Пренос на пари во рамките на 24 часа;
 • Брз и сигурен сервис;
 • Повеќе различни методи на депозити и повлекувања на средства, вклучувајќи го кабина и Вестерн Јунион;
 • Достапнен како мобилна апликација за Android и IOS.

Одлука

Piastrix е сервис што е ноземекнат за употреба во онлајн казина, претставувајќи го како сигурна, лесна за користење алтернатива за онлајн плаќања. Без сомнение, Piastrix нуди голем број на предности, вклучувајќи го безбедноста на трансакциите, удобноста и леснотијата. Во заголрмата, Piastrix е исправен избор за секој играч, којшто бара брзо, ефикасно и сигурно плаќање во онлајн казина.

Заклучок

Со Piastrix, вие имате еден безбеден и лесен алат за повлекување и депозит на средства во онлајн казина. Исто така, со водечките бонуси и платењата, Piastrix ги нуди поволни тарифи за вашиот сметка и овозможува брзо и едноставно обработување на трансакциите. Ако сте загрижени за сигурноста на вашите лични податоци и желите да разиграте во казино со удобност и самодоверба, тогаш Piastrix е решение за Вас.

Piastrix Казина: Најчесто поставувани прашања

1. Како можам да го додадам Piastrix како метод за плаќање во моето казино?

За да додадете Piastrix како метод за плаќање во казиното, влезете во делот за депозити и изберете го Piastrix како опција. Внесете го вашето корисничко име и лозинка за да потврдите трансакцијата.

2. Колкава е минималната и максималната количина на депоазити преку Piastrix?

Минималната и максималната количина на депоазити преку Piastrix се разликуваат во зависност од казиното. Во најмногу случаи, минималниот депозит е од 10 долари, додека максималниот депозит може да биде и до 10,000 долари.

3. Колку време е потребно за да се процесира депозитот мојата со помош на Piastrix?

Депозитите преку Piastrix се пресметуваат многу брзо и обично се процесираат веднаш. Меѓутоа, тоа може да зависи од методот на плаќање кој го користите, како и од казиното каде што ја правите трансакцијата.

4. Дали треба да дадам дополнителни информации за да испојам со помош на Piastrix?

Да, мора да дадете дополнителни информации кога ќе правите трансакции преку Piastrix. Toa вклучува основни информации како што се име, презиме, датум на раѓање и држава на боравок, за да се потврди вашата идентитет.

5. Дали плаќајки со помош на Piastrix е безбедно и сигурно

Piastrix е сигурна и безбедна опција за плаќање на казиното. Системот користи најсовремени технологии за шифрирање со цел да се осигура дека вашите лични податоци и информации за плаќањето се обезбедени.

6. Дали вклучувањето на Piastrix како метод за плаќање има дополнителни трошоци?

Во повеќето случаи, нема дополнителни трошоци или надоместоци кога ќе го користите Piastrix како метод за плаќање во казиното. Меѓутоа, е важно да проверите со вашето казино за дополнителни информации за надоместоци околу методите на плаќање.