Pockit Казино

Pockit Казино

 • Spin Samurai Казино
  Методи на депозити:
  NeosurfSkrillNetellerSiru MobileiDebit
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  150 ٪ + 50 لا يدور حرة الرهان
  +18 | Само нови играчи
 • Bets.io Казино
  Методи на депозити:
  DogecoinDogecoinEthereumBitcoin CashLitecoin
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.3
  Добредојдовте бонус
  ما يصل إلى 1 BTC + 100 FS
  +18 | Само нови играчи
 • Spinia Казино
  Методи на депозити:
  VisaPaysafe CardNeosurfKlarna Instant Bank TransferTrustly
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Scores Казино
  Методи на депозити:
  Pay by PhonePayPalMasterCardMasterCardPayPal
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Gibson Казино
  Методи на депозити:
  ClickandBuyUseMyBankVisaUkashSkrill
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи

Pockit како метод на депозит во казино: Сеопфатен преглед

Содржина

Играчите на казино знаат колку е важно да се има сигурен и безбеден метод на депозит. Pockit е нова дигитална банкарска услуга која го привлече вниманието на индустријата за игри преку Интернет. Во овој преглед, ќе го разгледаме погледот како метод на депозит во казино, ќе ги истражиме неговите карактеристики и ќе ги откриеме придобивките од користењето на ова врвно банкарско решение за вашите трансакции во казино.

Што е Pockit?

Pockit е дигитална банка со седиште во Велика Британија која нуди алтернатива на традиционалните банкарски решенија. Станува збор за мобилен, нула пречекорување и нема услуга за проверка на кредит што обезбедува припејд дебитна картичка MasterCard и сметка за е-паричница. Со Pockit, корисниците можат ефикасно да управуваат со своите финансии од своите мобилни уреди.

 • Основана: 2014 година
 • Локација: Плоштад Финсбери, Лондон, Велика Британија
 • Тип: Дигитална банка
 • Корисници: над 500.000
 • Оценка на апликации: 4,5/5 на Google Play и App Store

Како работи Pockit како метод на депозит во казино?

Користењето на Pockit како метод на депозит во казино е многу јасен. Откако ќе ја регистрирате и потврдите вашата сметка, можете да го вчитате вашиот е-парич на Pockit со средства и да ги користите за депонирање на онлајн казина кои прифаќаат Pockit. Еве ги чекорите:

Чекор 1: Пријавете се на вашата сметка за казино онлајн и движете се во делот за касиери.

Чекор 2: Изберете Pockit како метод на депозит и внесете го износот што сакате да го депонирате.

Чекор 3: Beе бидете пренасочени кон веб -страницата Pockit за да ја завршите трансакцијата. Внесете ги ингеренциите за најавување на Pockit и потврдете ја исплатата.

Чекор 4: Средствата ќе бидат веднаш кредитирани на вашата сметка за казино онлајн и можете да започнете да ги играте вашите омилени игри.

Кои се придобивките од користењето на Pockit како метод на депозит во казино?

Pockit нуди неколку возбудливи придобивки што го прават одлична опција за онлајн депозити во казино:

 • Брзина: Депозитите на Pockit се моментални, што значи дека можете веднаш да започнете да ги играте вашите омилени игри.
 • Безбедност: Pockit ги користи најновите мерки за криптирање и безбедност за да се обезбедат вашите средства и личните информации се безбедни.
 • Без такси: Pockit не наплаќа никакви такси за депозити, што го прави прифатлива опција за трансакции со казино.
 • Погодност: Pockit е целосно базиран на мобилни телефони, што значи дека можете да направите депозити од каде било во кое било време.
 • Без кредитна проверка: Pockit не бара кредитна проверка за да отворите сметка или да ја користите услугата, што ја прави достапна за сите.

Можете ли да повлечете добивки од казино со Pockit?

Да, можете да ги повлечете вашите добивки од казино со помош на Pockit. Едноставно изберете Pockit како метод за повлекување, внесете ја количината што сакате да ја повлечете и почекајте средствата да пристигнат во вашиот е-парич на џеб. Оттука, можете да ја користите вашата картичка за џеб за да направите набавки или да ги пренесете средствата на вашата банкарска сметка.

 • Време на повлекување: Повлекувањето може да потрае до десет работни дена за да се заврши, во зависност од времето за обработка на казиното.
 • Надоместоци за повлекување: Pockit наплаќа надомест од 0,99 фунти за секое повлекување, што го прави помалку привлечно за оние кои не сакаат да плаќаат такси за да ги искористат своите добивки.

Дали Pockit е сигурен и безбеден метод на депозит во казино?

Pockit е целосно лиценцирана и регулирана дигитална банка која работи од 2014 година. Тој е овластен од Органот за финансиско однесување (FCA), што значи дека се придржува кон строгите регулативи за да се обезбеди безбедност на клиентите, заштита на податоците и финансиска стабилност. Pockit исто така ги користи најновите мерки за криптирање и безбедност за да ги заштити фондовите и личните информации на своите корисници. Како таков, Pockit може да се смета за сигурен и безбеден метод на депозит во казино.

Заклучок

Pockit е иновативна услуга за дигитално банкарство која добива популарност во заедницата за игри преку Интернет. Тој нуди брз, безбеден и удобен начин да се направат наслаги и повлекувања во казино. Политиката за проверка на кредитот на Pockit и првиот пристап за мобилни телефони го прават достапно за секој, додека нејзината политика за нула такси за депозити додава огромна вредност на играчите на казино. Додека таксата за повлекување од 0,99 фунти може да ги одврати некои корисници да ја користат услугата премногу често за да ги искористат своите добивки, целокупните придобивки на Pockit ја прават одлична опција за трансакции преку казино преку Интернет.

Pockit Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Pockit?

Pockit е онлајн сметка која нуди припејд мастеркард што може да се користи за да се набавуваат преку Интернет и депозити, вклучително и депозити во казината преку Интернет.

Како да се регистрирам за Pockit?

За да се регистрирате за Pockit, треба да ја посетите нивната веб -страница и да го пополните формуларот за апликација. Од вас ќе се бара да дадете некои лични информации, како што се вашето име, адреса и датум на раѓање, како и доказ за идентитет и доказ за адреса.

Може ли да користам Pockit за да направам депозити во онлајн казина?

Да, Pockit може да се користи за правење депозити во разни онлајн казина. Само треба да потврдите дека казиното го прифаќа Pockit како начин на плаќање.

Дали има такси поврзани со користење на џебови во онлајн казина?

Може да има такси поврзани со користење на Pockit во онлајн казина, како што се такси за трансакција или такси за конверзија на валута. Овие такси се разликуваат во зависност од казиното и специфичните услови на вашата сметка на Pockit.

Колку време е потребно за да се обработи депозит за џебови?

Општо, депозитите направени со Pockit се обработуваат веднаш, што значи дека треба да можете да започнете да ги играте омилените игри во казино во ниеден момент.

Може ли да ги повлечам своите добивки од казино на мојата сметка за џеб?

Да, многу онлајн казина ви овозможуваат да ги повлечете вашите добивки на вашата сметка за покит. Сепак, можеби ќе треба да го потврдите вашиот идентитет пред да направите повлекување.

Дали Pockit е безбеден и безбеден начин на плаќање што треба да се користи во онлајн казина?

Да, користењето на Pockit како начин на плаќање во онлајн казина е безбедно и безбедно. Pockit користи напредни безбедносни мерки за да ги заштити информациите и трансакциите на вашата сметка, а нивната припејд Мастеркард е поддржана од нултата заштита на одговорноста на Мастеркард.

Дали има ограничувања за користење на Pockit во онлајн казина?

Да, може да има одредени ограничувања за користење на Pockit во онлајн казина, како што се ограничувања на износот што можете да го депонирате или повлечете. Покрај тоа, некои казина може да не прифаќаат џебови како метод на плаќање воопшто.