Calypso Казино

Calypso Казино

 • Shangri La Live Казино
  Методи на депозити:
  VisaTrustlyBitcoinMuchBetterQIWI
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Gibson Казино
  Методи на депозити:
  ClickandBuyUseMyBankVisaUkashSkrill
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Lucky Red Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinMasterCardVisaChequeNeteller
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.3
  Добредојдовте бонус
  مكافأة إيداع 300 ٪
  +18 | Само нови играчи
 • La Riviera Казино
  Методи на депозити:
  NetellerEcoPayzVisaSkrillMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.3
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Fairspin Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyYearn.financeDogecoinLitecoinMaker
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.3
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи

Калипсо како метод на депозит во казино - Предности и недостатоци на користење на истиот

Содржина

Калипсо е еден од методите за плаќање на дебитни картички што е лесно достапен во повеќето казина преку Интернет. Овој начин на плаќање им овозможува на играчите да испраќаат и примаат плаќања преку претходно натоварена дебитна картичка која нуди исклучително ниво на безбедност и погодност. Во овој преглед, го разгледуваме Калипсо како метод на депозит во казино, неговите предности и недостатоци.

Како да се користи Калипсо за депонирање пари во казино?

Процесот на депонирање пари во казино со употреба на Калипсо е прилично едноставен. Прво, играчите треба да добијат калипсо дебитна картичка од нивната банка или кој било провајдер. Откако картичката е натоварена со средства, тие можат да продолжат да прават депозит во претпочитаното казино. Процесот на плаќање трае неколку секунди за да се заврши, а средствата веднаш се кредитираат на нивната онлајн сметка за казино.

 • Лесен за употреба и инстант трансакција
 • Безбедни и безбедни трансакции
 • Компатибилен со повеќето казина

Овие се главните предности на користењето на Калипсо како метод на депозит во казино. Играчите не мора да чекаат долги периоди за да ги финансираат своите сметки бидејќи плаќањето е моментално. Методот е исто така многу безбеден бидејќи играчите не мора да ги споделуваат своите банкарски детали со казиното. Покрај тоа, Калипсо е компатибилен со повеќето казина, што им олеснува на употребата на играчите.

Кои се таксите вклучени во користењето на Калипсо за депозити во казино?

Еден голем недостаток на користење на калипсо за наслаги на казино е вклучената такси. Бидејќи Калипсо е дебитна картичка, привлекува разни такси, што може да го направи скап за играчите. Некои од вклучените вообичаени такси вклучуваат такси за вчитување, такси за повлекување и такси за трансакција. Надоместоците се разликуваат, во зависност од давателот на услуги, но играчите треба да очекуваат да платат некаде помеѓу 1,5% и 3% по трансакција.

Важно е да се напомене дека некои казина може да наметнат и дополнителни такси, особено за повлекување. Ова значи дека играчите може да завршат да плаќаат повеќе такси кога користат калипсо за депонирање и повлекување на добивки од нивните сметки во казино.

Може ли да повлечам добивки со помош на Калипсо?

Да, играчите можат да го користат Калипсо за да ги повлечат своите добивки од казиното. Процесот е сличен на депонирање пари, а играчите можат едноставно да побараат повлекување на нивната дебитна картичка Калипсо. Средствата ќе бидат кредитирани на картичката, а играчите можат да ги повлечат од банкомат или да ги користат за да направат набавки кај трговците што прифаќаат калипсо дебитни картички.

 • Погодно за повлекување
 • Брзи и моментални исплати

Главната предност на користењето на Калипсо за повлекување е практичноста што ја нуди. Играчите можат да пристапат до своите добивки во рок од неколку минути по одобрувањето на барањето за повлекување. Плаќањата се исто така брзи и моментални, што го прави идеален метод за играчи кои ги сакаат своите добивки брзо.

Дали Калипсо е добар метод на депозит за играчи на казино?

Калипсо е добар метод на депозит за играчи на казино кои бараат лесен за употреба и удобен начин на плаќање. Сепак, вклучените такси може да бидат голем недостаток, особено за играчите кои честопати депонираат и повлекуваат средства од нивните сметки. Покрај тоа, методот не е достапен во сите земји, што може да ја ограничи неговата корисност.

 • Безбеден и удобен начин на плаќање
 • Вклучени високи такси

Заклучок

Севкупно, Калипсо е пристоен начин на плаќање кој нуди одлично ниво на погодност и безбедност. Играчите кои бараат лесен начин за финансирање на своите сметки во казино, можат да го најдат Калипсо идеален начин на плаќање. Како и да е, високите такси вклучени и неговата ограничена достапност во некои земји можат да бидат голем пречка за играчите.

Calypso Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е калипсо?

Калипсо е начин на плаќање за казина преку Интернет. Тоа е мобилен паричник што ви овозможува да ја финансирате вашата сметка за казино и да ги повлечете вашите добивки.

Како да користам калипсо во казината?

За да користите CalypSO, прво треба да креирате сметка на нивната веб -страница или мобилна апликација. Потоа, одете во касата на вашето казино и изберете Калипсо како начин на плаќање. Beе бидете пренасочени кон веб -страницата Калипсо за да ја завршите трансакцијата.

Дали Calypso е безбеден за употреба во онлајн казина?

Да, Калипсо е безбеден и безбеден начин на плаќање за онлајн казина. Тие користат технологија за криптирање за да ги заштитат вашите лични и финансиски информации.

Дали има такси за користење на калипсо во онлајн казина?

Нема такси за користење на калипсо во онлајн казина. Како и да е, можеби ќе ви наплати мала такса за конверзија на валутата ако играте во казино што не ја поддржува вашата локална валута.

Колку време е потребно за да се депонираат и да се повлечат со калипсо во онлајн казината?

Депозитите со калипсо обично се моментални, така што можете веднаш да започнете да играте во вашето казино. Повлекувањето може да потрае неколку работни дена за обработка, во зависност од политиката на казиното.

Може ли да добијам бонус за користење на калипсо во онлајн казина?

Некои онлајн казина нудат бонуси и промоции за користење на Калипсо како метод на плаќање. Осигурете се да ги прочитате условите и условите на казиното за да видите дали имате право на какви било бонуси.

Кои онлајн казина прифаќаат калипсо?

Многу онлајн казина го прифаќаат Калипсо како начин на плаќање, вклучително и некои популарни како Бетвеј, 888 казино и Леовегас. Проверете со претпочитаното казино за да видите дали го поддржуваат Калипсо.

Кои валути ги поддржува Калипсо?

Калипсо поддржува различни валути, вклучувајќи УСД, ЕУР, МБП, АУД, КАД и многу повеќе. Проверете со Калипсо или казино за да видите кои валути се достапни во вашиот регион.