DaoPay Казино

DaoPay Казино

 • MelBet Казино
  Методи на депозити:
  ePayBeelineEthereumSiru MobileePay.bg
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  50 ٪ حتى 100 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Karamba Казино
  Методи на депозити:
  ClickandBuyEntropayNetellerUkashTrustly
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ تصل إلى 200 يورو + 100 يدور إضافي ، مكافأة الترحيب ، من كازينو كارامبا
  +18 | Само нови играчи
 • CasinoLuck Казино
  Методи на депозити:
  VisaNetellerNetellerSkrillMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ إلى 100 دولار/100 يورو + 120 يدور مكافأة في كتاب ميت الفتحة ، مكافأة الإيداع الأولى
  +18 | Само нови играчи
 • La Riviera Казино
  Методи на депозити:
  NetellerEcoPayzVisaSkrillMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.3
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи

DaoPay: Казино метод на депонирање и повлекување на пари

Содржина

DaoPay е начин на плаќање кој го овозможува депонирањето на пари на вашата казино сметка со помош на вашата мобилна телефонија или стационарен телефон. Овој метод на плаќање е одличен за играчите кои немаат кредитни картички, не сакаат да додаваат банковни информации и сакаат да играат во казино без обезбедување на поверливи информации.

DaoPay е сертифицирана компанија за плаќање со седиште во Австрија која е оперативна од 2001 година. Оваа компанија има повеќе од 1000000 корисници во повеќе од 50 земји. Овој метод на плаќање е најпопуларен во Европа, Азија и Латинска Америка.

Предности на DaoPay како казино метод на депонирање и повлекување на пари

Одлична предност на DaoPay како казино метод на депонирање и повлекување на пари е неговата безбедност. Корисниците на DaoPay не мора да ја обезбедат нивната кредитна картичка или банковски информации што го прави еден од најбезбедните начини за игра на интернет казино. Користењето на DaoPay е бесплатно и не треба да платите никакви дополнителни такси.

Друга предност на DaoPay е брзината на трансакциите. Кога ќе го изберете овој метод на плаќање на вашата казино сметка, парите ќе бидат на вашата располагање во рок од неколку минути. Бидејќи DaoPay е достапен на повеќе од 50 земји, тоа значи дека корисниците можат да го користат овој метод на плаќање со својата валута.

 • Предност:
 • Достапност во повеќе од 50 земји
 • Нема потреба од кредитна картичка или банковски информации
 • Безбедност
 • Брзина на трансакциите

Како да го користите DaoPay како казино метод на депонирање и повлекување на пари?

За да го користите DaoPay за депонирање на пари на казино сметка, потребно е да изберете DaoPay како начин на плаќање кога ќе го депонирате вашиот баланс на казиноот. Ќе ви биде испратен код за потврда на вашата мобилна телефонија или стационарен телефон. Кога ќе го внесете кодот за потврда, парите ќе бидат депонирани на вашата казино сметка.

За да го користите DaoPay за повлекување на вашите добивки од казиното, ви треба DaoPay сметка. Кога ќе ја креирате својата DaoPay сметка, ќе бидете испратени до страната на DaoPay каде ќе можете да ја дополните вашата информација и да го повлечете вашата добивка од вашата казино сметка.

Заклучок

DaoPay е еден од најбезбедните методи за игра на интернет казино. Овој метод на плаќање е одличен за корисниците кои не сакаат да даваат банковски информации или да користат кредитни картички. DaoPay е безбеден, брз и достапен во повеќе од 50 земји што го прави еден од најпопуларните методи на плаќање за играње во интернет казино.

DaoPay Казина: Најчесто поставувани прашања

1. Која е DaoPay?

DaoPay е онлајн казино метод за депозит кој овозможува играчите да ги направат своите депозити со помош на мобилни платежни методи. Ова значи дека играчите можат да го користат својот мобилен телефон за да ги направат своите депозити во казината.

2. Дали DaoPay е безбеден метод за депозит во казино?

Да, DaoPay е безбеден метод за депозит во казино. Сите трансакции се шифрирани со 128-битна SSL безбедносна заштита, што значи дека вашите приватни податоци не можат да бидат прочитани или присвоени од трети лица.

3. Како се користи DaoPay за депозит во казино?

За да го користите DaoPay за депозит во казино, влезете на веб-страницата на казиното кое го поддржува DaoPay, селектирајте DaoPay како метод за плаќање и следните инструкции на екранот. Обично, ќе бидете пренасочени кон веб-страница на DaoPay, каде што треба да ја потврдите вашата трансакција преку мобилен телефон.

4. Дали постојат некои трансакциски лимити со DaoPay?

Да, постојат трансакциски лимити со DaoPay. Обично, овој метод за депозит ограничува депозитите до одредена сума, а максималната сума може само да одредат казината. Исто така, може да има лимити и на бројот на трансакции што може да бидат направени со DaoPay во ден.

5. Дали DaoPay може да се користи за повлекување на добивки од казиното?

Не, DaoPay не може да се користи за повлекување на добивки од казиното. Овој метод е достапен само за депозити во казиното.

6. Дали секојо казино го поддржува DaoPay?

Не, не секое казино го поддржува DaoPay. Пред да го изберете DaoPay како метод за депозит во казиното, проверете дали казиното го поддржува овој метод за плаќање.