Global Payments Казино

Global Payments Казино

 • Scatterhall Казино
  Методи на депозити:
  PicpayLitecoinOpen BankingSofortRipple
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ مكافأة مطابقة تصل إلى 7000 دولار + 30 يدور مجاني على لعبة كبيرة
  +18 | Само нови играчи
 • Gala Казино
  Методи на депозити:
  VisaMaestroPayPalECO CardNeteller
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • CasinoRex Казино
  Методи на депозити:
  EcoPayziDEALEPSMasterCardKlarna Instant Bank Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  50 ٪ تصل إلى 200 يورو + 20 يدور على جميع الفتحة Clover 5 Lucky ، مكافأة الإيداع الأولى
  +18 | Само нови играчи
 • Play Fortuna Казино
  Методи на депозити:
  DogecoinWebMoneyNetellerLitecoinLitecoin
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  مكافأة 100 ٪ للإيداع الأول يصل إلى 500 دولار أمريكي + 20 FS في جميع البرسيم المحظوظ 5
  +18 | Само нови играчи

Глобални плаќања - Сеопфатен преглед како метод на депозит во казино

Содржина

Играчите на казино честопати се во потрага по сигурни и удобни начини на плаќање за депонирање и повлекување на средства. Една од најпопуларните опции е Глобал плаќања, услуга за обработка на плаќање што им овозможува на играчите да прават брзи и безбедни трансакции преку Интернет.

Што е глобални плаќања?

Global Payments е водечки провајдер за технологија за плаќање и софтверски решенија кој работи во 32 земји и опслужува над 3,5 милиони клиенти ширум светот. Компанијата нуди широк спектар на услуги за обработка на плаќање, вклучувајќи трговски услуги, е-трговија и исплати за игри.

Како метод на депозит во казино, глобалните плаќања им овозможуваат на играчите да пренесат средства од нивната банкарска сметка или кредитна картичка на нивната сметка во Казино. Им обезбедува на играчите безбедно и беспрекорно искуство за плаќање, при што трансакциите се обработуваат веднаш.

 • Позитивни:
 • Брзи и безбедни трансакции
 • Широко прифатено од онлајн казина
 • Беспрекорна интеграција со платформите во казино
 • Повеќејазична поддршка на клиентите

Севкупно, глобалните плаќања обезбедуваат сигурна и удобна опција за плаќање за играчи на казино, со широк спектар на придобивки што го прават еден од најпопуларните начини на плаќање во индустријата за игри преку Интернет.

Како да користите глобални плаќања како метод на депозит во казино

Користењето на глобалните плаќања како метод на депозит во казино е директен процес кој трае само неколку минути за да се заврши. Прво, играчите треба да создадат сметка со казино што прифаќа глобални плаќања како опција за плаќање.

Откако ќе се постави сметката, играчите можат да изберат глобални плаќања како нивна најпосакувана опција за плаќање од делот за банкарство на казино. Потоа, тие ќе бидат пренасочени кон веб -страницата за глобални плаќања, каде што можат да ја внесат нивната банкарска сметка или деталите за кредитна картичка за да ја иницираат исплатата.

Откако ќе се обработи исплатата, средствата ќе бидат кредитирани веднаш на сметката за казино на играчот веднаш, дозволувајќи им да започнат веднаш да ги играат своите омилени игри.

Такси и граници на глобални плаќања

Глобални плаќања наплатува такса за обработка за секоја трансакција направена преку платформата. Точната такса варира во зависност од казиното и количината на трансакцијата. Обично, таксата се движи од 1% до 3% од износот на трансакцијата.

Исто така, може да има дополнителни такси наплатени од банкарскиот или давателот на кредитни картички на играчот за користење на глобални плаќања како начин на плаќање. Играчите треба да проверат кај нивната банка или давателот на кредитни картички за да дознаат дали има такси поврзани со користење на глобални плаќања.

Глобалните плаќања исто така наметнуваат ограничувања на износот што може да се пренесе со помош на платформата. Овие ограничувања се разликуваат во зависност од казиното и статусот на сметката на играчот. Во повеќето случаи, минималната сума на депозит е 20 УСД, додека максималната сума на депозит може да се движи од 1.000 до 10,000 американски долари.

Безбедност и поддршка на клиентите

Глобалните плаќања ставаат висок приоритет на безбедноста и користат напредна технологија за криптирање за да ги заштитат информациите за клиентите. Платформата е исто така во согласност со PCI DSS, осигурувајќи дека ги исполнува стандардите во индустријата за безбедност на податоците.

Покрај тоа, Global Payments нуди 24/7 поддршка на клиентите за да се осигури дека играчите можат да добијат помош секогаш кога ќе им треба. Тимот за поддршка на клиентите е достапен преку телефон, е -пошта и разговор во живо и е многу одговорен и познавач во справувањето со сите проблеми што можат да се појават.

Заклучок

Глобалните плаќања е сигурна и удобна опција за плаќање за играчи на казино, со брзи и безбедни трансакции, широко прифатени од онлајн казина, лесна интеграција со платформите за казино, повеќејазична поддршка на клиентите и многу повеќе. Иако се применуваат такси и ограничувања, придобивките од користењето на глобалните плаќања ги надминуваат трошоците, што го прави врвен избор за играчи кои сакаат искуство без проблеми.

Global Payments Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е глобални плаќања?

Глобалните плаќања е решение за плаќање што им овозможува на играчите да депонираат и повлекуваат средства користејќи ја нивната банкарска сметка или кредитна картичка.

Дали глобалните плаќања се безбедни за употреба?

Да, глобалните плаќања се безбеден начин на плаќање бидејќи користи напредна технологија за криптирање за да ги заштити личните и финансиските информации на играчите.

Може ли да користам глобални плаќања за да направам депозити и повлекувања во онлајн казина?

Да, глобалните плаќања се прифаќаат во многу онлајн казина како сигурен и удобен начин на плаќање и за депозити и за повлекување.

Како да се регистрирам за глобални плаќања?

Не треба да се регистрирате за глобални плаќања бидејќи тоа е решение за плаќање што е веќе достапно преку вашата банка или давател на кредитни картички. Едноставно изберете Глобални плаќања како начин на плаќање и внесете ги деталите за вашата сметка за да направите депозит.

Дали има такси за користење на глобални плаќања?

Може да има некои такси поврзани со користење на глобални плаќања, во зависност од вашата банка или давател на кредитни картички. Најдобро е да се проверите со нив директно за да разберете какви било потенцијални такси.

Колку време е потребно за депозитите и повлекувањата да бидат обработени со глобални плаќања?

Депозитите обично се обработуваат веднаш, додека повлекувањата може да потрае неколку работни дена за да бидат обработени и да се рефлектираат на вашата сметка.

Дали има ограничувања на износот што можам да го депонирам или да го повлечам користејќи глобални плаќања?

Да, може да има ограничувања на износот што можете да го депонирате или повлечете со користење на глобални плаќања, во зависност од вашата банка или давател на кредитни картички.

Може ли да користам глобални плаќања од која било земја?

Глобалните плаќања се достапни во многу земји, но најдобро е да проверите кај вашата банка или давателот на кредитни картички за да видите дали е достапен во вашата земја.