HiPay Казино

HiPay Казино

 • Karamba Казино
  Методи на депозити:
  ClickandBuyEntropayNetellerUkashTrustly
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ تصل إلى 200 يورو + 100 يدور إضافي ، مكافأة الترحيب ، من كازينو كارامبا
  +18 | Само нови играчи

Хипеј како метод на депозит во казино: Добрите и лошите страни

Содржина

Кога станува збор за правење депозити во казино и повлекувања, играчите имаат различни опции за банкарство за избор. Hipay е нов и ветувачки начин на плаќање достапен на избрани онлајн казина. Во овој преглед, ние се фокусираме на предностите и недостатоците на користењето на Hipay за правење трансакции во казино.

Што е хипеј?

Hipay е популарно решение за плаќање преку Интернет, кој работи во различни земји на јазик. Обезбедува безбеден и удобен начин за купувачи преку Интернет, хонорарни преведувачи и деловни активности да испраќаат и примаат пари. Хипак поддржува повеќе валути, вклучувајќи ги и еврото, фунтата Стерлинг и американскиот долар. Можете да го користите HiPAY за да направите депозити и повлекувања во онлајн казина.

 • Предности

Hipay обезбедува неколку придобивки што го прават одличен избор за банкарство преку казино преку Интернет. Еве некои од неговите предности:

1. Безбедност и приватност

Hipay користи врвни безбедносни мерки за да обезбеди безбедност на сите трансакции. Вашите доверливи информации остануваат безбедни, а деталите за вашата исплата не се споделуваат со казиното. Покрај тоа, партнерите на Хипај со водечки безбедносни компании, како што е 3D Secure и ги исполнуваат сите регулативи за перење пари, со што се намалува ризикот од измамнички активности.

2. Лесен за употреба

Користењето на HiPAY е едноставно и директно. Треба само да креирате сметка на веб -страницата Hipay, да го поврзете вашиот најпосакуван начин на плаќање и да го финансирате. Откако вашата сметка има биланс, можете да ја користите за да направите депозити и повлекувања на казина учеснички. Hipay исто така поддржува мобилни плаќања, што го прави погодно за играчите да се трансактираат во движење.

3. Брз и ефикасен

Со HIPAY, наслагите на казино и повлекувањата се брзи и ефикасни. Вашите депозити се одразуваат веднаш во вашата сметка во казино, овозможувајќи ви да играте веднаш. Повлекувањето може да потрае и до 24 часа за обработка, во зависност од предвиденото време на обработка на казиното.

4. Флексибилни опции за плаќање

Hipay поддржува различни начини на плаќање, што им олеснува на играчите да ја изберат својата најпосакувана опција. Можете да ја финансирате вашата сметка на HiPay користејќи ја вашата кредитна или дебитна картичка, банкарски трансфер или е-паричници. Hipay исто така поддржува плаќања во различни валути, дозволувајќи им на играчите да трансактираат во нивната локална валута.

 • Недостатоци

Иако Хипеј има многу придобивки, тој исто така има некои недостатоци што може да го направат несоодветно за некои играчи. Подолу се дадени некои од неговите недостатоци:

1. Ограничена достапност

Hipay не е достапен воопшто онлајн казина. Оттука, играчите можеби ќе треба да проверат дали нивното најпосакувано казино го поддржува тоа пред да се пријават. Покрај тоа, Хипак не е достапен во сите земји, а неговата достапност зависи од законите и прописите на секоја земја.

2. Надоместоци и такси

HIPAY наплатува такси за некои од неговите услуги. На пример, финансирањето на вашата сметка на HiPAY со употреба на кредитна или дебитна картичка претрпе надомест до 2,9% од износот на трансакцијата. Некои казина исто така може да наплатат такси за депозити и повлекувања направени со употреба на HiPay. Играчите треба внимателно да ги прочитаат условите на избраното казино за да ги разберат такси и такси што се применуваат.

3. Граници на повлекување

Хипеј има ограничувања на повлекување, што може да ги ограничи високите ролери од повлекување на нивните добивки во целост. Границите зависат од казиното и статусот на сметката на играчот, меѓу другите фактори. Играчите треба да ги проверат границите на повлекување пред да го користат Hipay за повлекување.

 • Заклучок

Хипај е одржлива опција за банкарство во казино за играчи кои ја ценат безбедноста, практичноста и ефикасноста. Обезбедува брз и лесен начин за правење депозити и повлекувања во онлајн казината. Како и да е, HiPAY можеби не е погоден за сите играчи заради ограничената достапност, такси и граници на повлекување. Како такви, играчите треба да ги мерат добрите и лошите страни на користењето на Хипај и да ги споредат со другите опции за банкарство пред да го направат својот избор.

HiPay Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е хипеј?

Hipay е портал за плаќање преку Интернет, кој ви овозможува да направите безбедни и безбедни плаќања на онлајн казина и други веб-страници за е-трговија.

Како да го користам HiPAY за да ја финансирам мојата сметка за казино?

За да го користите HiPAY како метод на депозит во казино, едноставно изберете го од списокот на достапни опции за плаќање во вашето онлајн казино, внесете го износот што сакате да го депонирате и завршете ја трансакцијата користејќи ги деталите за вашата сметка на HiPay.

Дали Hipay е безбедна и безбедна опција за плаќање?

Да, HiPAY е безбедна и безбедна опција за плаќање бидејќи сите трансакции се заштитени со SSL технологија за криптирање и се потврдени со потврдено со Visa или MasterCard SecureCode.

Дали има такси поврзани со употреба на HiPAY?

Може да има некои такси поврзани со користење на HiPay во зависност од веб-страницата за казино или е-трговија со која ја користите. Се препорачува да се проверат нивните услови и правила за детали за какви било такси.

Колку време е потребно за мојот депозит на хипеј да биде кредитиран на мојата сметка за казино?

Депозитите на хипеј обично се кредитираат веднаш на вашата сметка во казино, сепак, некои казина може да имаат време за обработка до 24 часа.

Може ли да ги повлечам своите добивки со помош на Хипак?

Не, Хипај е достапен само за правење депозити во онлајн казина. За да ги повлечете вашите добивки, ќе треба да изберете друг метод за повлекување што го нуди казиното.

Дали е достапна хипеј во сите земји?

Не, Хипеј не е достапен во сите земји. Се препорачува да се провери со веб-страницата за казино или е-трговија доколку HiPay е достапен во вашата земја.

Кои валути се поддржани од Хипак?

Hipay поддржува широк спектар на валути, вклучувајќи ЕУР, УСД, CAD, AUD, GBP, CHF, JPY, меѓу другите. Се препорачува да се провери со вашата веб-страница за казино или е-трговија за детали за кои валути се поддржани.