Skrill Казино

Skrill Казино

 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Silver Oak Казино
  Методи на депозити:
  Bank Wire TransferBank Wire TransferChequeSkrillMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  320 ٪ حتى 320 يورو + 10 يدور إضافي
  +18 | Само нови играчи
 • Spela Казино
  Методи на депозити:
  Rapid TransferTrustlyMasterCardEntropayRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار + 100 Extra Spins on Starburst Slot
  +18 | Само нови играчи
 • Drift Казино
  Методи на депозити:
  SofortWebMoneyDogecoinGiroPayBank Wire Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 يورو + 20 يدور على فتحة مينوتور
  +18 | Само нови играчи
 • Mansion Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinMasterCardLobanetVisaEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  25 ٪ مكافأة مطابقة على الإيداع الأول يصل إلى 500 يورو
  +18 | Само нови играчи

Скрил како метод на депозит во казино - сеопфатен водич

Содржина

Кога станува збор за депозити во казино, играчите имаат многу опции за избор. Еден од најпопуларните методи е Скрил, глобална услуга за плаќање која им овозможува на корисниците со леснотија да пренесуваат пари на и од нивните онлајн сметки за казино. Во овој водич, ние ќе ги истражиме добрите и лошите страни на користењето на Скрил како метод на депозит во казино и ќе ви ги обезбедиме сите основни информации што ви се потребни за да започнете.

Придобивките од користењето на Скрил како метод на депозит во казино

Скрил е доверлива и сигурна услуга за плаќање која е околу од 2001 година и ја користат милиони луѓе ширум светот. Постојат неколку придобивки за користење на Скрил како метод на депозит во казино:

 • Безбедност: Skrill користи 128-битна SSL криптирање за да ги заштити вашите лични и финансиски информации, осигурувајќи дека вашите податоци секогаш се чуваат безбедни и безбедни.
 • Брзина: Депозитите направени со Скрил обично се обработуваат веднаш, што значи дека можете веднаш да започнете да ги играте вашите омилени игри во казино веднаш.
 • Погодност: Skrill е лесен за употреба и може да се пристапи од кој било уред, вклучувајќи ја и вашата работна површина или мобилен телефон. Можете да додадете средства на вашата сметка на Skrill користејќи различни начини на плаќање, вклучувајќи кредитни/дебитни картички, банкарски трансфери и е-паричници.
 • Бонуси: Некои онлајн казина нудат ексклузивни бонуси и промоции на играчи кои го користат Скрил како свој метод на депозит, што значи дека можете да добиете поголема вредност за вашите пари.

Недостатоци од користењето на Скрил како метод на депозит во казино

Додека има многу придобивки за користење на Скрил како метод на депозит во казино, има и некои недостатоци за кои треба да бидете свесни:

Едно од најголемите проблеми со Скрил е тоа што наплатува такси за одредени трансакции. На пример, ако сакате да додадете средства на вашата сметка на Skrill користејќи кредитна картичка, ќе мора да платите 2,9% такса. Слично на тоа, ако сакате да повлечете средства од вашата сметка на Skrill, ќе мора да платите фиксна такса од 5,50 €.

Друг потенцијален недостаток на користење на Skrill е тоа што не сите онлајн казина го прифаќаат како метод на депозит. Додека Скрил е широко прифатен во многу казина, некои страници можеби не го нудат како опција, што може да биде незгодно за некои играчи.

Како да се користи Скрил како метод на депозит во казино

Ако одлучите да го користите Skrill како метод на депозит, процесот е едноставен и директен. Еве ги чекорите што треба да ги следите:

 • Создадете сметка на Skrill: Посетете ја веб -страницата Skrill и креирајте бесплатна сметка. Willе треба да дадете некои основни информации, како што се вашето име, адреса за е -пошта и земја на живеење.
 • Додадете средства на вашата сметка на Skrill: Откако ќе ја создадете вашата сметка, можете да додадете средства на неа користејќи различни начини на плаќање. Едноставно изберете го методот што работи најдобро за вас и следете ги упатствата на екранот за да ја завршите трансакцијата.
 • Изберете Skrill како метод на депозит: Кога сте подготвени да направите депозит во избраното онлајн казино, изберете Skrill како метод на депозит и внесете го износот што сакате да го депонирате.
 • Потврдете ја трансакцијата: Следете ги упатствата на екранот за да ја потврдите трансакцијата и завршете го депозитот. Средствата треба да бидат додадени на вашата сметка веднаш, што значи дека можете веднаш да започнете да ги играте омилените игри во казино.

Заклучок

Севкупно, Скрил е одлична опција за играчи кои бараат брз, безбеден и удобен начин за депонирање на средства во онлајн казината. Иако постојат такси поврзани со користење на Skrill за одредени трансакции, придобивките од оваа услуга за плаќање далеку ги надминуваат недостатоците. Значи, ако барате сигурен и без проблеми, за финансирање на вашата онлајн сметка за казино, не заборавајте да пробате Скрил.

Skrill Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Скрил и како работи?

Скрил, порано познат како MoneyBookers, е систем за плаќање преку Интернет кој ви овозможува да пренесете средства, да плаќате и да примате пари преку Интернет. За да го користите Skrill во казино, треба да се регистрирате за сметка на Skrill, да додадете средства на вашата сметка и да изберете Skrill како ваша опција за плаќање во касата на казиното.

Дали Скрил е безбеден и безбеден начин на плаќање што треба да се користи во онлајн казина?

Да, Скрил е популарен и доверлив начин на плаќање што го користат милиони луѓе ширум светот. Skrill користи напредни протоколи за криптирање и безбедност за да ги заштити вашите лични и финансиски информации, за да можете да депонирате и повлекувате средства со мир на умот.

Дали има такси поврзани со користење на Skrill во онлајн казина?

Скрил може да наплати такса за трансакција за депозити и повлекувања направени во онлајн казина. Сепак, некои казина може да ги покријат овие такси во име на играчот. Се препорачува да се проверат условите и условите на казиното за детали за такси и обвиненија.

Колку време е потребно за да се депонираат и повлекуваат средствата со помош на Skrill?

Депозитите со употреба на Skrill се обично моментални, што значи дека вашите средства ќе бидат достапни за да се играат веднаш. Времето на повлекување може да варира во зависност од времето на обработка на казиното, но обично се движи од неколку часа до неколку дена.

Кои се максималните и минималните граници на депозит и повлекување со Скрил?

Ограничувањата на депозитот и повлекувањето со Скрил може да варираат во зависност од казиното преку Интернет, но тие обично се доста флексибилни. Минималните износи на депозит и повлекување се обично околу 10 до 20 долари, додека максималните ограничувања може да се движат од неколку стотици до неколку илјади долари.

Кои валути се поддржани од Скрил?

Скрил поддржува над 40 валути, вклучувајќи УСД, ЕУР, МБП, КАД, АУД и многу други, што го прави удобна опција за играчи од целиот свет.

Може ли да користам Скрил за да тврдам бонуси и промоции во казино?

Да, многу онлајн казина нудат посебни бонуси и промоции на играчи кои го користат Скрил како свој начин на плаќање. Како и да е, се препорачува да се проверат условите и условите на казиното за да се обезбедат депозити на Скрил да се квалификуваат за бонуси и промоции.

Дали е достапен Skrill за мобилни игри со казино?

Да, можете да користите Skrill за да депонирате и да повлечете средства во мобилни казина, како и на десктоп казина. Мобилната апликација на Skrill го олеснува управувањето со вашата сметка и да се справувате со плаќањата во движење.