Moneybookers Казино

Moneybookers Казино

 • OXI Казино
  Методи на депозити:
  NetellerDirecta24EcoPayzNetellerQIWI
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  ما يصل إلى €/800 دولار على الأولين الودائع
  +18 | Само нови играчи
 • Cashpot Казино
  Методи на депозити:
  MaestroVisaPaysafe CardNetellerYandex Money
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  300 ٪ حتى 1000 + 50 يدور بمكافأة
  +18 | Само нови играчи
 • EgoCasino Казино
  Методи на депозити:
  EPSSkrillMasterCardTetherMaestro
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи

MoneyBookers како метод на депозит во казино - сè што треба да знаете

Содржина

Кога станува збор за коцкање преку Интернет, безбедни и безбедни начини на плаќање се неопходни. MoneyBookers - исто така познат како Skrill - е еден таков начин на плаќање кој се здоби со популарност во последните години. Во оваа статија, ние ќе ги истражиме добрите и лошите страни на користење на книги за пари како метод на депозит на казино онлајн.

Добрите за користење на книги за пари како метод за депозит во казино

MoneyBookers нуди неколку предности за играчите на казино преку Интернет:

 • Безбедност: MoneyBookers користи напредни безбедносни мерки за да ги заштити вашите лични и финансиски информации. Вашите трансакции се шифрираат и се чуваат безбедни во секое време.
 • Брзина: Депозитите направени со книги за пари обично се обработуваат веднаш, што значи дека можете да започнете да ги играте омилените игри во казино без никакво одложување.
 • Ниски такси: MoneyBookers наплаќа многу ниски такси за депозити и повлекувања, што го прави прифатлива опција за играчи.
 • Повеќе валути: Со книгите за пари, можете да депонирате и повлекувате средства во различни валути, вклучувајќи УСД, ЕУР и МБП.
 • Бонуси: Некои онлајн казина нудат бонуси за играчи кои користат книги за пари како свој метод на депозит. Ова значи дека можете да добиете дополнителни средства за играње, само за избор на оваа опција за плаќање.

Лошите страни за користење на книги за пари како метод за депозит во казино

Додека има многу придобивки за користење на книги за пари за депозити во казино, има и некои недостатоци што треба да се земат предвид:

 • Процес на верификација: За да користите MoneyBookers, ќе треба да ја потврдите вашата сметка со обезбедување на лични и финансиски информации. Овој процес може да потрае некое време и може да бара да дадете дополнителни документи.
 • Ограничена достапност: MoneyBookers не е достапен во сите земји, така што можеби ќе треба да пронајдете алтернативен начин на плаќање ако не можете да ја користите оваа опција.
 • Надоместоци за повлекување: Додека MoneyBookers наплаќа ниски такси за депозити, постојат такси поврзани со повлекувања. Овие такси може да варираат во зависност од казиното и количината што ја повлекувате.
 • Девизниот курс: Ако треба да конвертирате валути кога правите депозит или повлекување, книгите за пари ќе ви наплатат такса за услугата. Оваа такса може да биде голема, па затоа е важно да бидете свесни за девизниот курс пред да направите трансакција.

Вредноста на книгите за пари како метод на депозит и повлекување на казино

Севкупно, MoneyBookers е солидна опција за играчи на казино преку Интернет. Тој нуди брзи и безбедни трансакции, ниски такси и флексибилност за депонирање и повлекување на средства во повеќе валути. Додека има некои недостатоци што треба да се земат предвид, како што се процесот на верификација и такси за повлекување, овие се мали во споредба со многуте придобивки од користењето на овој начин на плаќање.

 • Безбедност - 9/10
 • Брзина - 9/10
 • Цена - 8/10
 • Опции за валута - 9/10
 • Бонуси - 8/10
 • Процес на верификација - 7/10
 • Достапност - 7/10
 • Надоместоци за повлекување - 6/10
 • Девизниот курс - 6/10

Заклучок

Ако барате безбеден и удобен начин на плаќање за вашите онлајн депозити во казино, Книгарите за пари дефинитивно вреди да се земат предвид. Тој нуди неколку предности, вклучувајќи безбедност, брзина и ниски такси, како и можност за депонирање и повлекување на средства во повеќе валути. Додека има некои недостатоци што треба да се земат предвид, вклучувајќи го и процесот на верификација и такси за повлекување, овие се мали во споредба со многуте придобивки од користењето на овој начин на плаќање.

Moneybookers Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е MoneyBookers и како работи како метод на депозит во казино?

MoneyBookers, познат и како Skrill, е систем за плаќање на е-паричници кој ви овозможува безбедно да ги депонирате и повлекувате средствата на казината преку Интернет. Откако ќе креирате сметка и ќе ја поврзете со вашата банкарска сметка или кредитна/дебитна картичка, можете лесно да пренесете пари на и од вашата сметка во казино со само неколку кликања.

Дали MoneyBookers е безбеден начин на плаќање за онлајн казина?

Да, MoneyBookers е безбеден и безбеден начин на плаќање за онлајн казина. Тие користат најсовремени безбедносни мерки за да ги заштитат вашите лични и финансиски информации и тие се регулирани од Органот за финансиско однесување во Велика Британија, што гарантира дека тие се придржуваат кон строгите стандарди на безбедност и транспарентност.

Дали има такси поврзани со користење на книги за пари како метод на депозит во казино?

MoneyBookers наплаќа мала такса за секоја трансакција, што варира во зависност од големината на трансакцијата и валутата што ја користите. Како и да е, многу онлајн казина ќе ги покријат овие такси за вас, па не заборавајте да проверите со казиното пред да направите депозит.

Колку време е потребно за да се депонираат и повлекуваат средствата со употреба на книги за пари?

Депозитите со употреба на книги за пари обично се моментални, што значи дека можете веднаш да започнете да ги играте омилените игри во казино. Повлекувањето обично трае помеѓу 1-3 работни дена за обработка, во зависност од вашиот одбран метод за повлекување.

Дали е можно да се добие бонус во казино кога се депонираат со книги за пари?

Да, повеќето онлајн казина нудат бонуси и промоции на играчи кои користат книги за пари како метод на депозит. Бидете сигурни да ги проверите условите и условите на казиното за да видите дали имате право на какви било бонуси.

Може ли да користам книги за пари за да депонирам средства на сите онлајн казина?

Не, не сите онлајн казина прифаќаат книги за пари како начин на плаќање. Како и да е, многу од најдобрите онлајн казина прифаќаат книги за пари, затоа не заборавајте да ја проверите банкарската страница на Казино или да контактирате со поддршка на клиентите за да видите дали е прифатена.

Што се случува ако има проблем со депозит или повлекување со употреба на книги за пари?

Ако наидете на какви било проблеми со депозит или повлекување со употреба на книги за пари, можете да контактирате со нивниот тим за поддршка на клиенти за помош. Тие се достапни 24/7 за да помогнат во решавањето на сите проблеми што може да ги имате.

Може ли да поврзам повеќе банкарски сметки или кредитни/дебитни картички со мојата сметка за MoneyBookers?

Да, можете да поврзете повеќе банкарски сметки или кредитни/дебитни картички со сметката на вашите MoneyBookers. Ова ви овозможува лесно да пренесувате средства на и од различни сметки и картички.