Payeer Казино

Payeer Казино

 • Drift Казино
  Методи на депозити:
  SofortWebMoneyDogecoinGiroPayBank Wire Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 يورو + 20 يدور على فتحة مينوتور
  +18 | Само нови играчи
 • Spinamba Казино
  Методи на депозити:
  ZimplerMasterCardPerfect MoneyQIWIPayeer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • SuperCat Казино
  Методи на депозити:
  QIWIVisaNordeaJeton WalletRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.3
  Добредојдовте бонус
  150 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • 22Bet Казино
  Методи на депозити:
  PayeerYandex MoneyEntercashSkrillAstroPay Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  مكافأة 122 ٪ تصل إلى 300 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • BetWinner Казино
  Методи на депозити:
  Perfect MoneyBitcoinDogecoinJeton WalletAstroPay Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи

Payeer како начин на депозит во казина – Информативен преглед

Содржина

Payeer е онлајн платформа која овозможува меѓународни парични трансакции и на која може да се положи доверба како депозит метод во онлајн казина. Платформата е оперативна од 2012 година, со седиште во Грузија и е достапна за користење во повеќе од 200 земји во светот. Постојат и други популарни онлајн платформи за парични трансакции како Skrill, Neteller, Ecopayz и други што се користат и како метод на депозит во онлајн казина. Но речиси сите казина го прифаќаат Payeer како начин на депозит и ретко кога налагаат некакви дополнителни целини за користење на сервисот.

Предности на Payeer како начин на депозит

Зачуваност на информации – Платформата на Payeer е високо заштитена и нуди шифрирано поврзување на трансакциите. Во тој смисол, индивидуалното информации е сигурна и приватна. Никој не може да пристапи до вашите лични податоци или информации за сметката, вклучувајќи ги и паричните трансакции.

Брзина на трансакциите – Кога се вклучувате во онлајн казината, често ќе посетите казина со различни валути. Payeer ви дозволува да направите трансакции на брз начин. Трансакциите веднаш ќе се обработуваат и ги добивате своите пари на вашата Payeer сметка во рок од неколку минути. Ова е одлична предност кога го пробувате својата среќа во казиното и желите брзина во обработката на вашите трансакции.

Ниски цени на трансакциите – Payeer ви овозможува пренос на пари по многу ниски цени во споредба со другите сервиси за парични трансакции. Вистинската вредност на ниските цени се пронаоѓа кога правите повеќе трансакции, што значи дека дополнително се заштедуваат дополнителни трошоци за пренос на парични средства.

 • Payeer не плаќа провизија на депозитот
 • Провизијата за вадење на пари е исклучена од начините за вадење на средства за корисниците на Payeer
 • Огромен број на банкови и е-платформи за поврзување на вашиот број на сметка
 • Обработката на трансакциите е многу брза, во рамките на неколку минути вашиот депозит ќе биде на вашата сметка

Недостатоци на Payeer како начин на депозит

Постојат и одредени моменти кои ние ги сметаме за недостатоци кога станува збор за Payeer како начин на депозит. Еве некои од нив:

 • Не е достапен во сите земји – иако Payeer е достапен во повеќе од 200 земји, во некои земји сервисот не може да се користи поради различни ограничувања на правилата и законите.
 • Посетете ја веб страната на Payeer и проверете го нивниот список на достапни земји. Доколку вашата земја не е на листата, тоа значи дека не можете да го користите сервисот за парични трансакции.
 • Правилата на Payeer можат да бидат малку заморни, ако сте нови во депозит методот, можеби ќе имате потешкотии при навигација на веб страната на Payeer.

Заклучок

Како што веќе видовте, Payeer е солиден метод за паричен трансфер и депозит во онлајн казина. Но како што во секој случај има предности и недостатоци, токму така и Payeer не е исклучение од тоа правило. Но откако ги имате сите информации, може да одлучите дали Payeer е метод со кој ќе се согласите да го користите во својот следен опит за казино играње на интернет.

Payeer Казина: Најчесто поставувани прашања

1. Што е Payeer?

Payeer е онлајн е-плаќање која овозможува сигурни и брзи трансакции во голем број на земји ширум светот. Тоа е достапно за користење во многу казина онлајн и овозможува дополнителна сигурност и флексибилност за играчите што имаат сметки со Payeer.

2. Кои казина онлајн го прифаќаат Payeer како метод за депозит?

Многу казина онлајн прифаќаат Payeer како метод за депозит. Но морате да проверите да казиното што сакате да играте да прифаќа Payeer како метод за депозит пред да регистрирате.

3. Како да го користам Payeer за депозит во казино?

За да го користите Payeer за депозит во казино, прво морате да се регистрирате на Payeer.com и да ја поврзете вашата банковна сметка или друг метод за финансиски трансакции. Потоа, на казиното кое прифаќа Payeer како метод за депозит, одберете го опцијата, внесете ја информацијата за трансакцијата и потврдете ја трансакцијата.

4. Колку време е потребно за да се изврши депозитот со Payeer?

Депозитот со Payeer е обично одраз веднаш на вашата казино сметка и е достапен за употреба веднаш откако се изврши трансакцијата.

5. Како се обезбедува приватноста на моите податоци со Payeer?

Payeer гарантира висок степен на сигурност и приватност на вашите финансиски податоци. Сите вашите трансакции се обезбедуваат со 2FA (дводелна автентикација), SSL шифрирање на податоците и други мерки за безбедност.

6. Кои се лимитите за трансакцијата со Payeer?

Лимитите за трансакцијата со Payeer зависат од казиното кое го користите за депозит. Ве молиме да проверите со казиното односно лимитите и другите услови за користење на Payeer.