Intercash Казино

Intercash Казино

 • Red Stag Казино
  Методи на депозити:
  Quick CashNetellerVisaBitcoinPaysafe Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Zig Zag 777 Казино
  Методи на депозити:
  LitecoinNetellerMaestroiDEALPaysafe Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • TTR Казино
  Методи на депозити:
  EPSQIWISofortGiroPayLAVA pay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи

Интерсаш како метод на депозит во казино - сеопфатен преглед

Содржина

Онлајн казината нудат бројни опции за плаќање на своите играчи, а Интеркаш станува сè попопуларен меѓу нив. Во овој напис, ние ќе ги анализираме главните карактеристики на Интерсаш како метод на депозит во казино и ќе ги процениме неговите предности и недостатоци.

Што е интеркаш?

InterCash е решение за плаќање кое обезбедува припејд картичка за своите корисници. Основана е во 2006 година и во моментов е со седиште во Гибралтар. InterCash нуди алтернатива на конвенционалните начини на плаќање, дозволувајќи им на корисниците да вчитаат средства во нивната картичка и да ги користат за трансакции преку Интернет.

Припејд картичката за интеркаш може да се користи во секое естаблишмент што прифаќа мастеркард, вклучително и онлајн казина. Картата не е поврзана со банкарска сметка и може да се надополнува со различни методи, како што се банкарски трансфери, дебитни картички и кредитни картички.

 • Припејд картичката за интерваш е анонимна
 • Повлекувањето преку интеркаш трае помалку од 48 часа
 • Играчите можат да ги користат своите средства веднаш по депонирање преку интеркаш
 • Надоместоци за интервјуа нема такси за депозити или повлекувања

Предности на користење на интерсаш како метод на депозит во казино

Многу играчи на Интернет се префрлаат на InterCash како нивната најпосакувана опција за плаќање. Следниве предности може да придонесат за овој тренд:

Анонимност: InterCash обезбедува целосна анонимност на своите корисници. Играчите кои се загрижени за споделување на нивните лични и финансиски информации со казината преку Интернет, ќе ја најдат оваа одлика особено привлечна.

Брзина: Депозитите преку интеркаш се обработуваат скоро веднаш. Играчите можат да ги финансираат своите сметки и да започнат да играат веднаш, без да чекаат да ги расчистат нивните средства. Повлекувањето преку интерваш исто така трае многу малку време, обично помалку од 48 часа.

Без такси: InterCash не наплаќа никакви такси за депозити или повлекувања. Ова значи дека играчите можат да ги пренесат своите средства без да направат дополнителни трошоци или да изгубат кое било од нивните добивки.

Флексибилност: Корисниците на интерваш можат да ја вчитаат својата припејд картичка со различни методи, како што се банкарски трансфери, дебитни картички и кредитни картички. Ова додава поголема флексибилност на нивните опции за плаќање, намалувајќи ја нивната доверба во конвенционалните банкарски методи.

Недостатоци на користење на интеркаш како метод на депозит во казино

И покрај бројните предности, Интерсаш има неколку недостатоци што играчите треба да ги земат предвид пред да го користат:

Ограничена достапност: InterCash не е достапен во сите земји. Играчите треба да проверат дали нивната земја е на списокот на поддржани земји пред да ја изберат како начин на плаќање.

Конверзија на валута: InterCash може да наплати такси за конверзија на валутата за корисниците кои депонираат во странска валута. Иако ова не е значителен недостаток, играчите треба да го земат предвид при изборот на опција за плаќање.

Безбедносни мерки

Играчите на казино честопати се загрижени за безбедноста на нивните средства и личните информации. InterCash спроведе различни мерки за да се обезбеди безбедност на своите корисници:

Екрипција: Сите трансакции преку интерваш се шифрираат со SSL технологијата, осигурувајќи дека ниту една трета страна не може да пристапи до податоците на корисникот.

Дво-факторска автентикација: Корисниците треба да внесат безбедносен код кога се најавуваат на нивната сметка или прават трансакција. Ова го намалува ризикот од неовластен пристап до нивната сметка.

Заклучок

InterCash е сè попопуларна опција за плаќање кај играчите на казино преку Интернет. Неговите главни предности вклучуваат брзина, анонимност, флексибилност и нула такси за депозити и повлекувања. Сепак, играчите треба да ја земат предвид ограничената достапност и можните такси за конверзија на валутата. Со својата безбедна шифрирање и двофакторна автентикација, InterCash се истакнува како сигурна и безбедна опција за плаќање за играчи на казино преку Интернет.

Intercash Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е интеркаш?

InterCash е давател на услуги за е-паричници кој им овозможува на корисниците да ги пренесуваат средствата безбедно преку Интернет. Тоа е популарен начин на плаќање во онлајн казина.

Како да отворам сметка за меѓусебно?

За да отворите сметка за InterCash, посетете ја официјалната веб -страница и кликнете на копчето \ "Пријавете се". Следете ги предвидените упатства и дајте ги потребните информации за да го завршите процесот на регистрација.

Може ли да користам интерваш за да направам наслаги на казино?

Да, InterCash е популарен начин на плаќање во онлајн казина. Можете да го користите InterCash за да направите депозити на вашата сметка во казино и да започнете да ги играте вашите омилени игри.

Дали е безбедно да се користи интерваш во онлајн казина?

Да, InterCash е безбеден и безбеден начин на плаќање за употреба во онлајн казина. Сите трансакции се шифрирани, а вашите лични и финансиски информации се чуваат доверливи.

Дали има такси за трансакција поврзани со користење на интеркаш?

Да, може да има такси за трансакција поврзани со користење на интеркаш во онлајн казина. Проверете со делот за касино на казино за да откриете кои такси, доколку ги има, се поврзани со користење на интеркаш.

Дали има минимална или максимална сума на депозит кога користите интерваш во онлајн казина?

Да, може да има минимална или максимална сума на депозит кога користите интерваш во онлајн казината. Проверете со касата за касино за да откриете кои се ограничувањата на депозитот за интеркаш.

Може ли да ги повлечам своите добивки користејќи интерваш во онлајн казината?

Не, Интерсаш не е достапен за повлекување во казината преку Интернет. Willе треба да изберете различен начин на плаќање за да ги повлечете вашите добивки.

Колку време е потребно за да се процесира депозит користејќи интерваш во онлајн казината?

Времето на обработка на депозити со употреба на интерваш во казината преку Интернет може да варира во зависност од казиното. Проверете со касата за касино за да го дознаете проценетото време на обработка за депозити за интеркаш.