Play+ Казино

Play+ Казино

 • Најдобра понуда
  Playamo Казино
  Методи на депозити:
  InteracYandex MoneyNeosurfSticPayVenus Point
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.3
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 250 يورو + 100 يدور المكافأة
  +18 | Само нови играчи
 • Mr Play Казино
  Методи на депозити:
  EntropaySofortEcoPayzMasterCardPaysafe Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Play2Win Казино
  Методи на депозити:
  SofortClickandBuyUseMyBankECO CardPaysafe Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  150 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Players Palace Казино
  Методи на депозити:
  eKontoKalibra CardNetellerPostepayPaysafe Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Lotaplay Казино
  Методи на депозити:
  FlexepinVisaInteracMasterCardSkrill
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  ما يصل إلى 500 مكون من المكافأة ترحيب حزمة
  +18 | Само нови играчи

Игра+ како метод на депозит и повлекување во казино

Содржина

Play+ е услуга за припејд картичка која им овозможува на корисниците брз, безбеден и безбеден начин да депонираат и повлекуваат средства во онлајн казината. Таа беше лансирана во 2014 година од Discover Financial Services, реномирана финансиска институција во САД Услугата оттогаш порасна во популарност благодарение на неговата лесна употреба и ниските такси за трансакција.

Како игра+ работи на онлајн казина

Првиот чекор за користење на Play+ во онлајн казино е да се регистрирате за услугата. Овој процес е јасен и нема вклучени кредитни проверки. Откако ќе се постави вашата сметка, ќе ви биде издадена со припејд картичка поврзана со вашата сметка за Play+.

Потоа можете да ја користите оваа припејд картичка за да направите депозити на вашата онлајн казино сметка. Процесот на депозит е моментален и не мора да се грижите за какви било такси или трошоци. Можете исто така да ја користите припејд картичката за да ги повлечете вашите добивки од казиното. Повлекувањето обично трае 3-5 работни дена за обработка.

 • Play+ нуди повисок лимит на депозит од многу други начини на плаќање, што го прави привлечна опција за високи ролери.
 • Нема такси поврзани со користење на Play+ во онлајн казина, што е огромна предност за играчите кои сакаат да избегнат непотребни трошоци.
 • Play+ обезбедува дополнителен слој на безбедност, бидејќи корисниците не мора да споделуваат чувствителни финансиски информации со казиното.

Севкупно, користењето на Play+ како метод на депозит и повлекување на казино е удобна и сигурна опција на која можете да му верувате.

Придобивките од користењето на Play+ како метод за повлекување

Кога станува збор за повлекување на вашите добивки од онлајн казино, Play+ е една од најдобрите достапни опции. Еве неколку придобивки од користењето на Play+ како метод на повлекување:

Брзина: Игра+ барањата за повлекување се обработуваат во рок од 24 часа. Willе ги добиете вашите добивки во вашата сметка на Play+ во рок од три до пет работни дена. Ова е побрзо од повеќето други методи на повлекување.

Безбедност: Play+ обезбедува безбеден и сигурен начин за повлекување на вашите средства. Може да бидете сигурни дека вашите пари се безбедни и нема да бидат предмет на какви било измамнички активности.

Погодност: Со Play+, не мора да чекате да пристигнете проверка по пошта или да се справите со комплицирани банкарски трансфери. Можете да ги повлечете вашите средства брзо и лесно преку вашата сметка за Play+.

Добрите и лошите страни на игра+ како метод на депозит и повлекување на казино

Како и секој начин на плаќање, Play+ има свои добрите и лошите страни. Еве некои од главните предности и недостатоци:

 • Позитивни: Безбеден, удобен и лесен за употреба. Овозможува дополнителен слој на безбедност. Повисока граница на депозит од многу други начини на плаќање. Побрзо време на повлекување во споредба со другите методи.
 • Конс: Само што е достапно во САД, можеби не е достапно воопшто онлајн казина.

Заклучок

Севкупно, Play+ нуди брз, безбеден и безбеден начин за депонирање и повлекување на средства во онлајн казина. Тоа е одличен избор за играчи кои сакаат да избегнат такси и да уживаат побрзо време на повлекување. Иако можеби не е достапно на сите казина на Интернет, Play+ станува се пошироко прифатено, што го прави одржлива опција за многу играчи.

Значи, ако барате сигурен метод за депозит во казино и повлекување, размислете да пробате+ пробајте. Тоа е доверлива и удобна опција која е сигурна дека ќе го направи вашето искуство со игри преку Интернет уште подобро.

Play+ Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е игра+?

Play+ е начин на плаќање што ви овозможува да направите депозити и повлекувања во казината преку Интернет. Тоа е припејд картичка што можете да ја вчитате со пари од вашата банкарска сметка или кредитна картичка.

Како да добијам сметка за игра+?

Можете да се регистрирате за Play+ во кое било онлајн казино што го прифаќа како метод на плаќање. Од вас ќе биде побарано да ги дадете вашите лични информации и да поврзете извор на финансирање, како што е банкарска сметка или кредитна картичка.

Дали е безбедна игра+ безбедна за употреба?

Да, Play+ е безбеден и безбеден начин на плаќање. Тој користи шифрирање во индустријата за да ги заштити вашите лични и финансиски информации, а сите трансакции се следат за измама.

Дали има такси поврзани со игра+?

Некои казина може да наплатат мала такса за користење на Play+, но повеќето не. Секогаш е добра идеја да ги проверите условите на казиното пред да направите депозит или повлекување.

Колку време е потребно за депонирање и повлекување со игра+?

Депозитите со Play+ обично се моментални, но повлекувањата може да потрае до 2-3 работни дена за обработка. Сепак, ова може да варира во зависност од политиките на казиното.

Дали има ограничувања за тоа колку можам да депонирам и да се повлечам со игра+?

Да, може да има ограничувања за тоа колку можете да депонирате и да се повлечете со Play+. Овие граници обично се поставени од казиното и може да варираат во зависност од статусот на вашата сметка и изворот на финансирање.

Може ли да користам Play+ од мојот мобилен уред?

Да, Play+ е компатибилен со мобилните уреди и може да се користи за правење депозити и повлекувања од вашиот паметен телефон или таблет.

Што ако имам проблем со игра+?

Ако имате проблем со Play+ или кој било друг начин на плаќање, треба да контактирате со тимот за поддршка на клиентите на казиното. Тие ќе можат да ви помогнат во какви било проблеми или прашања што може да ги имате.