Cash Card Казино

Cash Card Казино

 • 1xSlots Казино
  Методи на депозити:
  WebMoneyAstroPay DirectBitcoinPromsvyazbankMoneySafe
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи

Парична картичка како метод на депозит и повлекување во казино

Содржина

Сè повеќе онлајн казина им овозможуваат на своите играчи широк спектар на опции за плаќање за лесни депозити и повлекувања. Паричната картичка е еден од најпопуларните достапни методи.

Паричната картичка е припејд дебитна картичка што може да се поврзе со различни банкарски сметки и да се користи за да се набават или да се повлечат пари на банкомати. Функционира како редовна дебитна картичка, но не бара кредитна проверка или минимален биланс.

Вредности на готовина како метод за депозит во казино

Користењето на готовина картичка како метод на депозит во казино нуди голем број придобивки што го прават претпочитан избор за многу играчи. Еве неколку клучни предности:

 • Безбедни трансакции: Трансакциите со картички се безбедни бидејќи не откриваат лични информации или бараат детали за банкарската сметка. Ова го намалува ризикот од измама преку Интернет и кражба на идентитет.
 • Депозити во реално време: Депозитите за готовина се обработуваат во реално време, што значи дека играчите можат веднаш да започнат да ги играат своите омилени игри во казино.
 • Без такси: Обично нема такси поврзани со депозити со картички, дозволувајќи им на играчите да имаат повеќе средства за коцкање.
 • Приватност: Депозитите за готовина се целосно анонимни, што е голема предност за играчите кои не сакаат нивните трансакции со коцкање да бидат поврзани со нивните банкарски сметки или кредитни картички.
 • Буџетирање: Користењето на припејд картичка како готовина помага при буџетирање и одговорно коцкање. Играчите можат да ги потрошат средствата што ги депонираат, помагајќи им да останат во рамките на нивните граници за коцкање.

Вредности на готовина како метод за повлекување на казино

Повлекувањето на добивки со употреба на готовина е исто така популарна опција кај играчите на казино. Еве неколку од предностите на користење на готовина картичка за повлекување:

Повлекувањето на картички обично се обработува брзо, при што средствата се кредитираат на картичката веднаш или најмногу се потребни до 24 часа. Ова ја прави готовина картичка брз и ефикасен начин за повлекување на добивки. Покрај тоа, обично нема такси поврзани со повлекување на картички.

Како да користите готовина картичка како метод на депозит и повлекување на казино?

Користењето на готовина картичка како метод на депозит и повлекување на казино е едноставно и јасно. Еве како:

 • Депозити: За да направат депозит за готовина, играчите едноставно треба да се движат во делот за касиери на нивната сметка во Казино и да изберат готовина како метод на плаќање. Потоа ќе треба да ги внесат деталите за нивната картичка и износот што сакаат да го депонираат. Депозитите обично се обработуваат веднаш, а средства се достапни за употреба веднаш.
 • Повлекувања: За да се повлечат со употреба на готовина, играчите треба да се движат во делот за касиери на нивната сметка и да изберат готовина картичка како метод на повлекување. Потоа ќе треба да ги внесат деталите за картичката и износот што сакаат да ја повлечат. Повлекувањето обично се обработува брзо и може да трае најмногу 24 часа.

Заклучок

Паричната картичка е одлична опција за играчите кои бараат лесен за употреба и безбеден метод на депозит и повлекување за онлајн казина. Придобивките од користењето на готовина за трансакции во казино вклучуваат безбедност, приватност, буџетирање и време на брза обработка. Дефинитивно е опција за плаќање што вреди да се размисли за играчи кои сакаат да се забавуваат и безбедно искуство со коцкање преку Интернет.

Cash Card Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е готовина?

Парична картичка е припејд картичка што може да се вчита со одредена сума пари и да се користи за да се набавуваат или трансакции преку Интернет или лично.

Може ли да ја користам мојата готовина за да депонирам средства на мојата сметка за онлајн казино?

Да, можете да ја користите вашата готовина за да депонирате средства на вашата онлајн казино сметка сè додека казиното го прифаќа овој начин на плаќање.

Дали е безбедно да се користи готовина за да се направат депозити во казино?

Да, користењето парична картичка е генерално безбедно сè додека ги следите соодветните безбедносни мерки. Осигурете се да ги чувате деталите за вашата картичка безбедни и користете само реномирани страници за казино кои имаат соодветни безбедносни мерки.

Дали има такси поврзани со користење на готовина картичка за депонирање на онлајн казина?

Тоа зависи од казиното и издавачот на картички. Некои издавачи на казина и картички може да наплатат такси за трансакции или конверзии на валута, па затоа е најдобро да се проверуваат со нив директно пред да направите какви било депозити.

Колку време е потребно за да се депонираат моите средства при користење на готовина?

Депозитите со употреба на готовина обично се моментални, така што вашите средства треба веднаш да бидат достапни на вашата сметка во казино.

Дали има минимална или максимална сума на депозит кога користите парична картичка во онлајн казина?

Може да има минимални и максимални ограничувања на депозитите во зависност од казиното и издавачот на картички. Проверете со нив директно за да видите кои граници важат за вас.

Може ли да ги повлечам своите добивки користејќи ја мојата готовина?

Тоа зависи од политиките и процедурите за повлекување на казиното. Некои казина може да овозможат повлекувања со употреба на готовина, но други може да бараат од вас да користите различен метод на повлекување.

Што се случува ако мојата готовина е изгубена или украдена?

Ако вашата готовина е изгубена или украдена, веднаш контактирајте го вашиот издавач на картички. Тие веројатно ќе можат да ја откажат картичката и да ви издадат нова, но важно е да дејствувате брзо за да спречите какви било неовластени трансакции.