Swisscom Казино

Swisscom Казино

 • EgoCasino Казино
  Методи на депозити:
  EPSSkrillMasterCardTetherMaestro
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Casino of Dreams Казино
  Методи на депозити:
  Bank Wire TransferMaestroVisaSkrillNeteller
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Zodiac Казино
  Методи на депозити:
  EcoPayzMasterCardBank Wire TransferMasterCardInterac
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  فتحات Empire 250 ٪ + 50 يدور على Asgard Deluxe
  +18 | Само нови играчи

Swisscom - казино депозит метод

Содржина

Онлајн казината имаат голем број на начини за депозит и повлекување на вашиот новчаник за играње на игри. Swisscom е еден од најпопуларните начини на депозит во овие казина. Овој член детално ќе ви објасни должини и ширини на Swisscom како начин на депозит во онлајн казината, вклучувајќи ги неговите предности и недостатоци.

Предности на Swisscom како начин на депозит

Swisscom како начин на депозит е врло популарен во онлајн казината. Една од главните предности на Swisscom е тоа што тој е брз и безбеден начин на депозит полни казинаска сметка. Нема потреба од банкарска сметка или кредитна картичка за да играте во казиното. Swisscom ви дава можност да употребите тековна сметка, поврзани со вашиот мобилен телефон.

Swisscom исто така нуди достапност на кредитирање и набавка на кредит преку вашиот мобилен телефон, што е одличен начин да започнете играње во казината без банкарски претставник во рамките на вашата дома или канцеларија.

 • Swisscom е лесен и згоден метод на депозит во казината
 • Нема потреба од банкарски сметки или кредитни картички
 • Swisscom е безбеден начин на казино депозит

Недостатоци на Swisscom како начин на депозит

Сепак, Swisscom има и некои недостатоци како начин на депозит во онлајн казината. Во прв ред, оневозможува повеќето играчи да повлечат своите добивки со истата реализација преку својата тековна сметка и мобилен телефон. Ова значи дека треба да најдете друг начин за повлекување на своите добивки од казината. Второ, некои играчи можат да наидат на проблеми со Swisscom начинот на депозит, бидејќи тие можат да имаат мали покривени поени на врската со мобилниот оператор.

 • Не можност за повлекување на добивки
 • Некои играчи можат да имаат проблеми со врската

Swisscom како начин на повлекување на средства

Swisscom е популарен и за повлекување на средства од онлајн казината. Можете лесно да го користите Swisscom за повлекување на вашите добивки, но тоа не е достапно на сите онлајн казина. Многу казина дозволуваат Swisscom да се користи за повлекување и алатката е добра за тие што не сакаат да ги корунтуваат своите банки за трансакција.

 • Swisscom може да се користи за повлекување на добивки
 • Алатката е добра за тие што не сакаат да ги користат своите банки

Заклучок

Swisscom е брз, лесен, брз и безбеден начин на казино депозит. Сепак, тој може да има некои недостатоци и не е достапен на сите онлајн казина. Ако сте спремни да ги искористите предности на Swisscom и сакате брзо и безбедно Казино депозит, тогаш Swisscom е идеален за вас. Прочитајте го внимателно овој член за да добиете повеќе информации и додете Swisscom како начин на депозит во вашата листа на опции за играње во онлајн казината.

Swisscom Казина: Најчесто поставувани прашања

1. Која е Swisscom?

Swisscom е швајцарска телекомуникациона компанија која нуди услуги за мобилна и фиксна телефонија, интернет и телевизија.

2. Дали Swisscom може да се користи како начин за депозит во казина?

Да, Swisscom може да се користи како начин за депозит во казина. Достапноста на Swisscom како опција за депозит зависи од казиното кое го користите.

3. Кои казина го прифаќаат Swisscom како начин за депозит?

Постојат бројни казина кои го прифаќаат Swisscom како начин за депозит, но зависи од земјата во која се наоѓате и земјата каде што е лиценцирано казиното. Воопшто, многу онлајн казина го прифаќаат Swisscom за депозити.

4. Како да направам депозит со Swisscom?

За да направите депозит со Swisscom, треба да изберете го овој метод за депозит во казиното. Потоа, ќе бидете пренасочени на страната за наплата каде што ќе треба да ја внесете вашата Swisscom мобилна телефонска бројка и да ја потврдите трансакцијата со SMS порака или потврден код.

5. Дали е безбедно да го користаме Swisscom за депозит во казино?

Ако казиното го прифаќа Swisscom како начин за депозит, тогаш е безбедно да го користите. Swisscom е безбедна компанија со добра репутација и користи технологија за шифрирање и безбедност на високо ниво.

6. Дали Swisscom има различни нивоа на лимити?

Да, различните казина можат да имаат различни лимити на депозити со Swisscom, но обично постои минимален и максимален лимит на трансакцијата. Проверете ги лимитите на казиното пред да направите депозит.

7. Дали треба да се плаќаат дополнителни такси за употребата на Swisscom како начин за депозит?

Некои казина можат да ви наплатат дополнителни такси за употреба на Swisscom, но тоа зависи од казиното. Проверете ги условите на казиното пред да направите депозит.