Zimpler Казино

Zimpler Казино

 • Scatterhall Казино
  Методи на депозити:
  PicpayLitecoinOpen BankingSofortRipple
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ مكافأة مطابقة تصل إلى 7000 دولار + 30 يدور مجاني على لعبة كبيرة
  +18 | Само нови играчи
 • Mansion Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinMasterCardLobanetVisaEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  25 ٪ مكافأة مطابقة على الإيداع الأول يصل إلى 500 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Reeltastic Казино
  Методи на депозити:
  MonetaNetellerEPSMasterCardEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 + 20 يدور
  +18 | Само нови играчи
 • Titan Казино
  Методи на депозити:
  NeosurfDiners Club InternationalEutellerInstant Wire TransferMyCitadel
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 200،00 يورو المكافأة الوديعة الأولى
  +18 | Само нови играчи
 • Mason Slots Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyNeosurfinstaDebitMaestroSiru Mobile
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى $/500 € + 10 يدور المكافآت
  +18 | Само нови играчи

Зимплер: Сеопфатен преглед на популарен начин на плаќање во казино

Содржина

Кога станува збор за начини на плаќање на казино преку Интернет, Зимплер станува сè попопуларен кај играчите низ целиот свет. Ова решение за мобилно плаќање нуди голем број придобивки за играчите кои бараат безбеден, сигурен и удобен начин за депонирање и повлекување на средства во онлајн казино. Во оваа статија, ќе го разгледаме Зимплер како метод на депозит во казино, истражувајќи ги неговите карактеристики, придобивки и недостатоци.

Што е Зимплер?

Зимплер е решение за мобилно плаќање што им овозможува на играчите да прават депозити и повлекувања во онлајн казината користејќи го нивниот мобилен уред. Оваа услуга беше лансирана во Шведска во 2016 година, но оттогаш се прошири на други пазари, вклучувајќи ги Велика Британија и Германија. Услугата работи со поврзување на банкарска сметка на играчот или кредитна картичка со нивната сметка на Зимплер, дозволувајќи им да направат трансакции брзо и лесно користејќи го само нивниот број на мобилен телефон.

Придобивките од користењето на Зимплер како метод на депозит во казино

 • Безбедност: Зимплер нуди високо ниво на безбедност на играчите, обезбедувајќи безбедна и криптирана платформа за плаќање.
 • Погодност: Зимплер е неверојатно лесен за употреба, со депозити и повлекувања достапни со само неколку кликања или славини на вашиот мобилен уред.
 • Брзина: Трансакциите направени со употреба на Зимплер обично се обработуваат веднаш, дозволувајќи им на играчите да започнат да играат во избраното онлајн казино за само неколку минути.
 • Буџетирање: Зимплер им овозможува на играчите да постават дневни, неделни и месечни ограничувања на депозитите, помагајќи им да останат под контрола на нивните трошоци во казината преку Интернет.
 • Поддршка на клиентите: Зимплер нуди одлична поддршка за клиенти, со тим на експерти на располагање за да им помогне на играчите со какви било проблеми или прашања што може да ги имаат.

Недостатоци од користењето на Зимплер како метод на депозит во казино

Додека Зимплер има многу придобивки, има неколку недостатоци што треба да се земат предвид:

 • Достапност: Зимплер сè уште не е достапен на сите казина преку Интернет, така што играчите може да имаат ограничени опции кога станува збор за користење на овој начин на плаќање.
 • Такси: Зимплер наплатува такси за депозити и за повлекување, што може да биде исклучително за некои играчи.
 • Граници на повлекување: Зимплер наметнува ограничувања на повлекување од 2.000 евра по трансакција, кои може да не бидат погодни за високи ролери или за оние што бараат да повлечат големи суми пари.

Користење на Зимплер во онлајн казина

Користењето на Зимплер за правење депозити во онлајн казино е неверојатно лесно. Едноставно изберете Zimpler како ваш начин на плаќање по избор, внесете го вашиот мобилен телефонски број и следете ги упатствата за да ја завршите вашата трансакција. Повлекувањето се исто така директни, при што играчите можат брзо да ги искористат своите добивки и лесно користејќи ја платформата Зимплер.

 • Депозити: Депозитите направени со употреба на Зимплер обично се обработуваат веднаш, дозволувајќи им на играчите да започнат да ги играат своите омилени игри во казино во ниеден момент.
 • Повлекувања: Повлекувањето со употреба на Зимплер обично се обработува во рок од 1-3 работни дена.
 • Такси: Зимплер наплатува такса од 2,5% за сите трансакции, вклучувајќи депозити и повлекувања.

Заклучок

Зимплер е популарно решение за мобилно плаќање кое им нуди на играчите безбеден, сигурен и удобен начин да направат депозити и повлекувања во казината преку Интернет. Додека има неколку недостатоци, вклучувајќи такси и ограничена достапност, Зимплер има низа придобивки што го прават атрактивен избор за играчите кои бараат лесен и метод на плаќање без проблеми. Ако барате сигурен, безбеден и лесен за употреба на начин на плаќање за онлајн игри со казино, Зимплер дефинитивно вреди да се размисли.

Zimpler Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Зимплер?

Зимплер е метод на плаќање преку Интернет кој им овозможува на корисниците да прават депозити во казино преку своите мобилни уреди. Основана е во Шведска во 2016 година и сега е достапен во неколку европски земји.

Како да користам Зимплер за да направам депозит?

За да користите Zimpler, прво, треба да имате сметка на Зимплер. Потоа, изберете Zimpler како склопот на методот за депозит во казино и следете ги упатствата за завршување на трансакцијата. Можеби ќе треба да го обезбедите вашиот мобилен број и да го потврдите вашиот идентитет за да ја користите услугата.

Дали Зимплер е безбеден и безбеден?

Да, Зимплер е безбеден и безбеден за употреба за онлајн депозити во казино. Компанијата користи врвна технологија за криптирање за да ги заштити вашите лични и финансиски информации.

Кои се таксите поврзани со Зимплер?

Зимплер не наплатува никакви такси за користење на својата услуга за да направи депозити во казино. Сепак, вашиот мобилен оператор може да ви наплати за употреба на податоци или пораки за СМС.

Колку време е потребно за да се обработи депозит на Зимплер?

Повеќето депозити на Зимплер се обработуваат веднаш, што значи дека средствата треба да бидат достапни на вашата сметка во казино веднаш по завршувањето на трансакцијата.

Која е минималната и максималната износ на депозит со употреба на Зимплер?

Минималните и максималните износи на депозит со употреба на Зимплер се разликуваат во зависност од операторот во казино. Препорачуваме да се консултирате со условите и условите на казиното или услугата на клиентите за специфични информации за границите на депозитите.

Може ли да повлечам средства со употреба на Зимплер?

Не, Зимплер е достапен само како метод на депозит во казино. Willе треба да изберете друга опција за повлекување, како што е банкарски трансфер или е-парич, за да ги искористите вашите добивки.

Дали е Зимплер достапен во мојата земја?

Зимплер во моментов е достапен во ограничен број на европски земји, вклучувајќи ги Шведска, Финска, Норвешка, Германија и Велика Британија. Проверете со операторот Казино за да видите дали Зимплер е достапен во вашиот регион пред да се пријавите.