Amazon Payments Казино

Amazon Payments Казино

 • Winzinator Казино
  Методи на депозити:
  NetellerBitcoinMuchBetterMuchBetterInterac
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى يورو/100 دولار + 100 يدور بمكافأة ، مكافأة الإيداع الأولى
  +18 | Само нови играчи
 • Prime Казино
  Методи на депозити:
  SpeedcardEcoPayzCLICK2PAYWire TransferTicket Premium
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.3
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 200 يورو + 15 عابر نقدي على 15 Dragon Pearls Slot Weekly لمدة 4 أسابيع
  +18 | Само нови играчи
 • All Wins Казино
  Методи на депозити:
  Hall CashiDEALEutellerPOLiEPS
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  250 ٪ حتى 1 500 + 25 يدور إضافي
  +18 | Само нови играчи

Amazon Payments како опција за депозит во онлајн казина

Содржина

Amazon Payments е еден од популарните методи за плаќање кои се користат за депозит и подигнување на средства во онлајн казина. Овој метод на плаќање претставува сервис кој е сврзан со вашиот амазон акаунт и што овозможува лесни и безбедни трансакции.

Предности на Amazon Payments како опција за депозит во онлајн казина

Една од главните предности на Amazon Payments како метод за депозит во онлајн казинае точно лесната и брза трансакција. Овој сервис е на располагање за корисници низ цел свет и претставува безбеден начин на превземање на вашите дигитални средства.

Друга предност на Amazon Payments е дека корисниците можат да ја користат истата апликација за плаќање каде што обично купуваат преку амазонската платформа. Ова е многу удобно и овозможува брзо и безбедно превземање на средства.

 • Лесен начин за користење со вашиот амазон профил
 • Брзи и безбедни трансакции на средства
 • Голем број на онлајн казина кои го прифаќаат Amazon Payments

Како да стапите во контакт со Amazon Payments?

Ако сте заинтересирани за користење на Amazon Payments како метод на плаќање во онлајн казина, можете да го користите целосниот амазонски систем. За да се регистрирате на Amazon Payments ќе ви треба сопствен профил, што е бесплатно.

Во случај да имате проблеми со некоја трансакција преку Amazon Payments во онлајн казина, поддршката ќе биде достапна за вас 24 часа во текот на целиот тижден.

Дали Amazon Payments е безбеден метод за депозит во онлајн казина?

Да, Amazon Payments е безбеден и сигурен метод за депозит во онлајн казина. Тоа е поради тоа што вашите дигитални средства се заштитени со енкрипција на превозот и со секое пренесување имајте плуско со заштита на вашата лична информација. Локализираните прашања од заштита на превозот и сигурноста на информациите гарантираат дека вашите средства и информации се безбедни.

 • Amazon Payments ја користи истата заштита за банкарските трансакции - SSL анкрипција
 • Сите трансакции предизвикуваат еднократно преземање на сигурносен код за проценка на дополнителните безбедносни мерки.

Кои онлајн казина ги прифаќаат наплатите преку Amazon Payments?

Голем број на онлајн казина го прифаќаат Amazon Payments, но потребно е да проверите кои казина го прифаќаат овој метод на плаќање. Најдобро е да ги посетите веб-страниците на онлајн казина од ваш интерес за да ја видите листата на прифатливи методи на плаќање.

 • Amazon Payments е прифатлив во многу онлајн казина ширум светот
 • Некои онлајн казина обезбедуваат дополнителни промоции и бонуси за користење на Amazon Payments како метод на плаќање.

Заклучок

Amazon Payments е безбеден метод на плаќање што е едноставен и брз за користење во онлајн казина. Тоа е удобна опција за корисниците кои што веќе имаат претплатени услуги преку амазонската платформа и имаат доверба во брендот. Врз база на сето наведено, ви препорачуваме Amazon Payments како безбеден и удобен метод на плаќање за вашите трансакции со онлајн казина.

Amazon Payments Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Amazon Payments?

Amazon Payments е софтвер за онлајн плаќање кој го овозможува преносот на пари од и до казино сметката на корисникот.

Кои казина ги прифаќаат Amazon Payments како депозит метод?

Моментално, Amazon Payments не е достапен како депозит метод за казина на интернет.

Кои валути ги подржува Amazon Payments?

Amazon Payments ви овозможува да плаќате со различни валути, но сите тие мора да бидат конвертирани во долари САД за да можете да ги користите како депозит за казината.

Колку време е потребно за да се обработи депозитот со помош на Amazon Payments?

Обработката на депозитот со помош на Amazon Payments е обично многу брза и е веднаш достапна на казино сметката на корисникот.

Кои се предностите на користење на Amazon Payments како депозит метод во казина?

Одличната заштита на приватноста и брзите трансакции прават Amazon Payments многу популарен метод за онлајн плаќање во казино.

Како да откажаме трансакција со помош на Amazon Payments?

Доколку желите да го откажете вашиот депозит, обратете се на казино каде што сте го направиле депозитот. Обработката на откажувањето може да потрае некое време.

Кои се можностите за повлекување со помош на Amazon Payments?

Amazon Payments не може да се користи за повлекување на добивки од казино.

Кои се алтернативни методи за депозит во казина ако Amazon Payments не е достапен?

Некои од најпопуларните алтернативи за Amazon Payments вклучуваат кредитни картички, е-платежни методи и банкарски трансакции.