Epoch Казино

Epoch Казино

 • UK Club Казино
  Методи на депозити:
  Instant Bank TransferUkashQIWIPostepaySkrill
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 دولار/100 يورو, 1st Deposit Bonus
  +18 | Само нови играчи
 • Booi Казино
  Методи на депозити:
  MuchBetterDashEcoPayzNetellerDash
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Lucky Hippo Казино
  Методи на депозити:
  Prepaid CardsDirect Bank TransferPrepaid Gift CardTetherBitcoin
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  300 ٪ حتى 9000 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Challenge Казино
  Методи на депозити:
  MaestroMasterCardTicket PremiumInstant Bank TransferEcoPayz
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  25 ٪ إلى يورو/800 دولار
  +18 | Само нови играчи

Epoch како начин за депозит во онлајн казина

Содржина

Epoch е еден од методите за депоизитирање во онлајн казина. Со помош на Epoch можете да ги направите вашите трансакции во онлајн казиното со едноставен и безбеден начин.

Како функционира Epoch во онлајн казина?

За да го користите Epoch како начин за депозит, прво морате да се регистрирате на вашиот одбран онлајн казино кој го нуди овој метод за плаќање. Кога ќе се пријавите во вашиот профил, треба да го изберете Epoch како начин за депозит и да внесете потребните информации.

За да можете да ја извршите вашата трансакција, потребно е да ја потврдите со внесување на секурносен код кој ќе ви биде пратен на вашиот мобилен телефон или на е-маил. Од тука ќе бидете префрлени на страницата на Epoch каде ќе можете да го завршите вашиот депозит.

 • Достапност: Единствениот начин за да знаете дали вашиот одбран онлајн казино го нуди Epoch како начин за депозит е да проверите на неговата веб страна.
 • Автоматско пренасочување: Кога ќе одберете Epoch како метод за плаќање, казиното автоматски ќе ве пренасочи на страницата на Epoch.
 • Дополнителни такси: Epoch не ви наплаќа дополнителни такси за вашите трансакции. Меѓутоа, вашиот банкарски оператор може да ви наплати одреѓена надоместка за пренос на податоци.

Epoch како начин за повлекување на средства од онлајн казина

Epoch не се нуди како метод за повлекување на средства од вашиот онлајн казино профил. Затоа кога сакате да повлечете средства, мора да одберете некој друг метод за повлекување.

Меѓутоа, барањето за повлекување може да биде испратено преку страницата на казиното, а не на страницата на Epoch.

Предности и недостатоци на Epoch како метод за депозит во онлајн казина

Epoch е достапен во многу онлајн казина, затоа е лесен и удобен начин за депозит. Притоа, нуди безбедност и сигурност на вашите трансакции.

Меѓутоа, еден од недостатоците на Epoch е што не се нуди како метод за повлекување на средства. Ова значи дека кога ќе сакате да ги повлечете вашите средства, мора да одберете друг начин.

 • Предности:
  • Достапност во многу онлајн казина
  • Безбедност и сигурност
 • Недостатоци:
  • Не се нуди како метод за повлекување на средства

Заклучок

Epoch е еден од популарните методи за депозит во онлајн казина. Тој е лесен, безбеден и сигурен начин за да ја направите вашата трансакција. Меѓутоа, важно е да знаете дека Epoch не се нуди како метод за повлекување на средства, па затоа треба да одберете друг метод за повлекување.

Epoch Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Epoch?

Epoch е безбедно и едноставно експертско решение за процесирање на трансакции, кои најчесто се користат за онлајн забава и игри на среќа.

Кои казина го прифаќаат Epoch како начин на плаќање?

Postepay Casino, Riso Casino, AmigoSlots Casino, Royal Rabbit Casino, Betmaster Casino, BitStarz Casino се само некои од многуте онлајн казина кои прифаќаат Epoch како начин на плаќање.

Како да депозирам во казино со помош на Epoch?

Доколку казиното го прифаќа Epoch како начин на плаќање, ќе треба да одете во менито за каса и да селектирате Epoch како метод на депозит. Следете ги упатствата за да го завршите процесот на депозит.

Колку време обично отнема процесот на депозит преку Epoch?

Депозитот обично се процесира многу брзо, т.е. веднаш ќе биде видлив на Вашиот сметка во казиното.

Која е максималната големина на депозитот преку Epoch?

Максималната големина на депозитот преку Epoch зависи од казиното кое го користи како начин на плаќање.

Дали се наполнува некаква облога при депозит преку Epoch?

Некои казина со облога налагаат за користење на Epoch како начин на плаќање, во текот на процесот на депозит. Ве молиме да се консултирате со условите на казиното пред да депонирате.

Која валута се користи при депозит преку Epoch?

Epoch употребува претежно долари, но некои казина можат да ви овозможат употреба на други валути.

Који персонални податоци мора да се обезбедат за да се користи Epoch?

За да користите Epoch како начин на плаќање, потребно е да доставите валиден имејл контакт, информации за вашата кредитна картичка, како и Вашата лична информација.