ePay.bg Казино

ePay.bg Казино

 • 22Bet Казино
  Методи на депозити:
  PayeerYandex MoneyEntercashSkrillAstroPay Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  مكافأة 122 ٪ تصل إلى 300 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • MelBet Казино
  Методи на депозити:
  ePayBeelineEthereumSiru MobileePay.bg
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  50 ٪ حتى 100 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • 1xBet Казино
  Методи на депозити:
  EutellerSvyaznoyWallet OnePerfect MoneyPrivat24
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Madame Chance Казино
  Методи на депозити:
  POLiSkrillePay.bgPostepaySofort
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • SBOBet Казино
  Методи на депозити:
  eNETSNetellerNetellereKontoSantander
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  150 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи

epay.bg како метод на депозит и повлекување во казино

Содржина

epay.bg е бугарски електронски систем за плаќање кој им овозможува на корисниците да испраќаат и примаат пари преку Интернет. Тоа е популарна опција за плаќање кај бугарските играчи кои сакаат да ги финансираат своите сметки во онлајн казина, како и да ги повлечат своите добивки. Во овој напис, ќе ги разгледаме придобивките и недостатоците од користењето на Epay.bg како метод на депозит и повлекување на казино.

Предности на користење на epay.bg во онлајн казина

epay.bg нуди неколку предности како опција за плаќање во онлајн казината. Прво и најважно, тој е безбеден и безбеден начин на плаќање кој користи SSL криптирање за да ги заштити личните и финансиските информации на корисниците. Исто така, epay.bg има процес на автентикација со два фактори кој додава дополнителен слој на безбедност на секоја трансакција.

Друга предност на користењето на epay.bg е тоа што е брза и лесна за употреба. Депозитите обично се обработуваат веднаш, а повлекувањата се потребни до 24 часа за да се завршат. Покрај тоа, epay.bg има интерфејс пријателски за корисниците што им овозможува на клиентите да испраќаат и примаат пари со само неколку кликања.

Конечно, epay.bg е широко прифатена опција за плаќање во онлајн казина што се грижат за бугарските играчи. Многу оператори имаат epay.bg на своите страници на касата, а некои дури нудат бонуси и промоции за клиенти кои го користат овој начин на плаќање.

 • Безбеден и безбеден начин на плаќање со криптирање на SSL;
 • Брз и лесен за употреба интерфејс со инстант наслаги;
 • Широко прифатена опција за плаќање во онлајн казина со бонуси и промоции.

Недостатоци на користење на Epay.bg на онлајн казина

И покрај многуте придобивки, Epay.bg има некои недостатоци како опција за плаќање во онлајн казината. Една од најголемите недостатоци е достапноста на услугата надвор од Бугарија. Од сега, epay.bg е достапен само за бугарските жители, што ја ограничува неговата корисност за меѓународните играчи.

Друг недостаток на користење на epay.bg е такси за трансакција. Додека депозитите обично се бесплатни, повлекувањата доаѓаат со мала провизија од 1,5% од износот на повлекување. Оваа такса можеби не изгледа како многу, но може да се додаде со текот на времето, особено за високи ролери или играчи кои прават чести повлекувања.

Конечно, epay.bg има некои ограничувања на износите што можат да се депонираат и повлекуваат. Минималната сума на депозит е 1 bg (приближно 0,5 евра), додека максималната сума на депозит е 10,000 bg (приближно 5.000 евра). Минималната сума на повлекување е 10 bg (приближно 5 евра), а максималната сума на повлекување е 5.000 bg (приближно 2.500 евра) на ден.

 • Достапно само за бугарските жители;
 • Повлекувањето доаѓа со 1,5% провизија;
 • Ограничувања на износите што можат да се депонираат и повлекуваат.

Заклучок

Како заклучок, epay.bg е безбеден и безбеден начин на плаќање кој нуди брзи и лесни депозити и повлекувања во казината преку Интернет. Додека станува збор за некои недостатоци, како што е ограничена достапност надвор од Бугарија, такси за провизија за повлекување и ограничувања на износите што можат да се депонираат и повлекуваат, останува популарна опција за плаќање кај бугарските играчи кои сакаат да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки на брз и безбеден начин.

Ако сте бугарски жител што барате сигурна опција за плаќање во онлајн казината, epay.bg може да биде вистинскиот избор за вас. Бидете сигурни да ги проверите страниците на касата на вашите омилени онлајн казина за да видите дали прифаќаат epay.bg и искористете ги сите бонуси или промоции што можат да бидат достапни за користење на овој начин на плаќање.

Дали некогаш сте користеле epay.bg во онлајн казино? Споделете го вашето искуство во коментарите подолу!

ePay.bg Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е epay.bg?

epay.bg е платформа за плаќање преку Интернет со седиште во Бугарија која ви овозможува да извршите плаќања и трансфери од вашата е-паричница или банкарска сметка.

Може ли да користам epay.bg за да депонирам средства во онлајн казино?

Да, epay.bg е популарен метод на депозит за онлајн казина во Бугарија. Можете лесно да пренесувате средства од вашата е-парич или банкарска сметка директно на вашата сметка во казино.

Дали Epay.bg е безбеден и безбеден начин на плаќање за онлајн казина?

Да, epay.bg користи напредни безбедносни мерки за да ги заштити вашите информации и трансакции. Тие користат SSL -криптирање за сите преноси на податоци и ги исполнуваат стандардите во индустријата за плаќања преку Интернет.

Дали има такси за користење на Epay.bg во онлајн казина?

Некои казина може да наплатат мала такса за користење на Epay.bg како начин на плаќање, но генерално е бесплатно за употреба. Како и да е, можеби ќе ви наплати вашата банка или е-парич на услуги за пренесување на средства на вашата сметка на epay.bg.

Колку време е потребно за пренесување на средства од epay.bg на мојата сметка во казино?

Повеќето трансфери на Epay.bg се обработуваат веднаш, така што средствата треба веднаш да се појават на вашата сметка за казино. Сепак, ова може да варира во зависност од времето за обработка на казиното и сите дополнителни безбедносни проверки што може да бидат потребни.

Дали има минимална или максимална сума на депозит за користење на Epay.bg во онлајн казина?

Да, секое казино може да има свои минимални и максимални ограничувања на депозитите за плаќањата на epay.bg. Треба да ги проверите условите на казиното или страницата за плаќање за повеќе информации.

Може ли да ги повлечам своите добивки од казино со помош на epay.bg?

Да, некои казина може да ви овозможат да ги повлечете вашите добивки со помош на epay.bg. Сепак, не сите казина ја нудат оваа опција и можеби ќе треба да користите различен начин на плаќање за да ги повлечете вашите средства.

Што треба да направам ако имам какви било проблеми или прашања во врска со користењето на Epay.bg во онлајн казина?

Ако имате какви било проблеми или прашања во врска со исплатите на EPAY.BG во онлајн казината, треба да контактирате со тимот за поддршка на клиентите на казиното. Тие треба да бидат во можност да ви помогнат со какви било проблеми или да ви дадат повеќе информации за користење на Epay.bg како начин на плаќање.